31.12.2011, 07:40

Kırkpınarspor

Süper Amatör Kümenin iki güçlü takımı Serdivan Stadı nda karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmada yok yok demeyin her şey vardı. Önce güzel futbol vardı daha sonra sertlikler başladı arka arkaya.
***
2 gol atan Kırkpınarspor lu Soner 2 dakika sonra kırmızı kart gördü.
Yetmedi Kırkpınarspor Teknik Sorumlusu Yasin Çelik ve yöneticisi tribünlere giderken sahada babayiğit ve yürekli hakemler vardı.
***
Atilla Karaoğlan, Arif Sucuoğlu, Sibel Kolçak sahanın içindeki verdikleri kararların hepsi doğruydu. Gösterdiği sarı ve kırmızı kart, çaldığı fauller yerindeydi. Ancak ben uzak olduğum için Kırkpınar Teknik Sorumlusu Yasin Çelik ve yönetici hakem Atilla Karaoğlan tarafından tribünlere yollamasına anlam veremedim.
***
Hoca Yasin Çelik in alkışlarını gördüm ne anlamda alkış yaptığını bilmiyorum. Yasin e sordum, Ben sporcumu alkışlıyordum, orta hakem Atilla Karaoğlan bizi tribünlere yolladı. Beni yollamasına çok üzüldüm dedi. Ancak maçtan sonra başarılı maç yöneten hakem üçlüsünü gazeteci olarak tebrik ettim.
***
Her zaman böyle maç yönetin sizleri tebrik edeyim maç öncesi iki takıma baktığımda Kırkpınarspor un Serdivanspor a nazaran iyi bir takım olduğunu gözledim bir kere 3 tecrübeli profesyonel takımlarda yıllarca oynamış Hasan, Cemil, Soner. Bu 3 sporcu oyunun kaderini değiştirirken Teknik Sorumlu Yasin Çelik i unutmamak lazım. Takımını en güzel futbol oynatmağa çalıştı, yerinde değişiklikler yaptı. Yalnız Yasin kardeşime bir ağabey tavsiyesi, kendisini maça çok kaptırıyor. Daha sakin olması lazım. Çünkü seni herkes tanıyor.
***
Diğer taraftan Serdivan ın haklı gururu Teknik Sorumlusu Reşat Salpat ta takımına iyi futbol oynatmağa çalıştı. Ancak testinin biri kırılacaktı. Kırılan Serdivanspor oldu.
Gelelim maça; Serdivan yaptığı ilk atakta Ömer ile 3 dakikada golü buldu daha rahat top çevirmeye başladı. İlk yarı boyunca net goller kaçırdı. Arada bir Kırkpınarspor da goller kaçırıyor. Kaleci Emrah harika kurtarışlar yaparak 1 golden fazlasına izin vermedi. İlk devreyi Sarı Siyahlılar soyunma odasına 1-0 önde girdiler.
***
Maçın ikinci yarısına Yasin Çelik in talebeleri fırtına gibi başladı. Sahanın deli dolu sporcusu Soner 52 dakikada Kırkpınarspor a hayat veren golü atarken maçı kazanacaklarının sinyallerini veriyorlardı adeta. Sahneye yine Soner çıktı. İlk golü atan Soner 65 dakikada ikinci ve galibiyet golünü atınca Kırkpınarspor taraftarları adeta çıldırdı.
***
Aynı Soner 2 dakika sonra 2nci sarı karttan kırmızı görünce üzgün olarak soyunma odasının yolunu tuttu.
Futbolda bunlar var. Sarı Lacivertliler attıkları 2 golden sonra oyundan kopmadı. Net goller kaçırırken, Serdivanspor da kontra toplar yakaladı. Ancak Arim ile Ömer 18 içinde topları paslaşamayınca net gol pozisyonları kaçırdılar. Maça daha iyi konsantre olan Kırkpınarspor maçı bileğinin hakkıyla kazandılar.
***
Tebrik ederken Serdivanspor a da geçmiş olsun diyorum. Bir tebrikte Kırkpınarspor Kulüp Başkanı Fatih File. İyi takım kurmuş hırslı ve ne yapacağını bilen sporcuları takıma katarak göze hoş gelen futbol oynuyorlar.
***
Serdivanspora gelince Başkan İbrahim Şamlı mütevazi bir kadro kurdu. Bu kadroyla ligi şampiyon olarak kapatmak istiyorlar.
***
Bu arada iyi bir genç sporcu geliyor. Adı Gökhan. Defans oynuyor. Attığı uzun paslarla dikkati çekti. İstikbali parlak ama devamlı takımda oynaması lazım.
Ben her iki güzide takımımıza bize ve izleyenlere oynadıkları güzel ve tatlı sert futbolları nedeniyle teşekkür ediyorum.
Yorumlar (0)