10.10.2022, 22:32

Kriz Yönetim-siz-liği !

Sakaryaspor’da Bodrumspor mağlubiyeti dengeleri öyle bir sarstı ki , hem Bodrum’da hem de ekranları başında maçı izleyenler sinir küpü oldu. Bu tip durumlarda verdiği sert tepkilerle dikkat çeken Tatangalar Bodrum maçında alışılmışın dışında belki de bir ironi ile sahada adeta gezinen futbolculara bir mesaj vermek istedi.

Maç sonu Kasongo kendisine yapılan sevgi gösterisine kayıtsız kalmayarak özel olarak çağrılmadığı halde tribüne geldi. Kasongo ile birlikte yine çağrılmadıkları halde Nalepa, Roshi, Donkor’da tribünün önüne gelerek kötü futbol için özür dilediler. Peki yerli oyunculardan hiç kimse neden gelme gereği duymadı ?

Taraftarın Kasongo üzerinden yolladığı mesaj kimilerine göre yanlış olabilir. Buna katılıyorum fakat oraya kadar gitmiş o şoku orda yaşamış taraftarın nasıl ne şekilde tepki vereceğini kestirmek güç.

Sonrasında kulüp başkanı Cumhur Genç’in koruma eşliğinde tribünün önüne gelerek her ne kadar anlatmak istediğinde oda kendince haklıda olsa da üslup Sakaryaspor başkanlık makamının çok uzaklarındaydı.

 Sinirlerin tavan yaptığı bir ortamda tribünün önüne gidiliyorsa orada verilen tepkiler zaten peşinen kabul edilmiş demektir. Sen ne dedin ? Niye dedin ? gibi gereksiz diyaloglardan fazlası yaşanabilirdi. Başkan Cumhur Genç tribünün içinden geliyor olmanın verdiği toleransı bence çok yanlış kullanıyor.

Kameralar önünde yapılan bu şov saatler sonra sosyal medyada daha da olumsuz yansımalara sebep oldu. Sonuç olarak alınan sadece futbolun akışı içinde bir mağlubiyet ama kriz yönetimindeki başarısızlık bizi içinde bulunduğumuz mini bir kaosa itti.

Yorumlar (0)