17.02.2013, 16:56

KÜFÜRLERİN ADRESİ DEĞİŞTİ.

Sakaryaspor'umuz sahasında emekli futbolculardan oluşan Tepecikspor'a 2-1 yenilerek haftayı puansız kapadı.
Tribünlerde 5.000 civarında taraftar desteği ile maç'a başlayan Sakaryaspor'umuz, tecrübesizliğinin kurbanı oldu ve 2-0 geriye düştü.Bunda maç'ın hakeminin de büyük katkısı vardı.Tepecikspor kalecisine penaltı ve kırmızı kart pozisyonunda es geçti.İkinci penaltı pozisyonunu yan hakemin ısrarları ile zorla verdi. fakat kart göstermedi.Ne çaldığı düdük duyuldu ne de kararlarında adalet vardı.Sanki sahamızı kapatmaya,taraftarları çıldırtmaya gelmiş, kararlarını 5-10 saniye geçtikten sonra lütfen veren,maçı orta sahadan yönetmeye çalışan bir hakemdi.Bunca yıldır maç seyrettim,böyle tipik bir hakem görmedim.İlk yarıda taraftarlar neredeyse sahaya inecekti.İnşallah sahamız kapanmaz.
Sakaryaspor'umuz 2-0 geriye düşmesine rağmen oyundan kopmadı.Net dört gol pozisyonunu ve bir penaltıyı kaçırmamıza rağmen maç'ın son anına kadar iyi mücadele etti.Eğer penaltıyı gol'e çevirseydik maçı kazanabilirdik.Maç'ın en iyi futbolcusu Hakan Toker penaltıyı kaleciye nişanlayınca maç alehimize döndü.
Bu sene parlayan yıldızlarımız Özgür Kedikli ve Hakan Toker sahanın en iyi iki oyuncusuydu.Eğer tecrübeli iki futbolcumuz daha olsa bu maç'ı kazanabilirdik.
Geçen sene Bank Asya'da iyi oynayıp maç kazanamıyorduk.Bu sene de aynı.Parlayacak yıldızlarımızı oynatacak tecrübeli üç futbolcumuz olsaydı, bu ligde oynamıyor olacaktık.
Yine aynı kısır döngü yaşanıyor.''FUTBOL ŞEHRİ'''nin gençleri maalesef ziyan oluyor.
Geçen hafta sahamızdaki maçta, eski Başkan Aziz Duran alehine edilen küfürleri eleştirmiştim.Bu hafta Aziz Duran'dan la beraber, şimdiki B.Şehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na da küfürler edildi.Bu şehri satanın diye başlayan küfürlerden sonra, Sayın Valimiz de maçın ilk yarısının bitiminde maç'tan ayrıldı.Bundan sonra Adapazarıspor maçları dışında tiribünlerde görülmezler herhalde.
Yılmaz Vural Hocamıza verdiği cevapta; Küfürler nedeniyle Sakaryaspor'umuza sahip çıkmadığını belirten Sayın Zeki Toçoğlu'nun korktuğu başına geldi.Bu sefer de sahip çıkmadığı için küfürleri yedi.Korkarım edilen bu küfürlerden sonra az da olsa sahip çıkabileceği umudumuz sona erdi..
Bu kısır döngüden ve inatlaşmadan  Sakaryaspor'umuz , eski Başkanlar ve imza yetkisine sahip eski yöneticiler en büyük zararı görecek ve hep beraber batacağız.
Herkesi Akl-ı Selim davranamaya davet ediyorum.Bırakın bu inatlaşmayı,kenetlenin.Sakaryaspor'umuza herkes sahip çıksın.Boşuna bir sürü insan günaha giriyor.Allah bunun hesabını hepimizden soracak.Çünkü bu kadar imkanları ve yetenekleri olan Sakarya'mızın yanlış yönetilmesi insan israfıdır.İSRAF HARAM'dır.Maalesef şehir olarak yapılan bu israfta hepimiz günahkarız.
Allah, herkese akıl fikir versin inşallah.Sonumuz kötü.Kimsenin umurunda değil.Bu nasıl bir vicdansızlıktır anlamış değilim.
Bu gün stadyumdan içimiz kan ağlayarak ayrıldık.Oysa ki Hazreti Mevlana'nın hoş görüsüyle bir araya gelebilsek, mutlu olmayı becerebiliriz.
Sakaryaspor'umuzu bu günlere getiren kim varsa bu şehir onlara haklarını helal etmeyecek.
Sakarya'lı olarak bizim de şehrimizin takımı ile gururlanmak,sosyalleşmek,Türkiye'nin futbol gündeminde yer almak en büyük hakkımız değil mi?
Siyasetçiler bizlere bu mutluluğu yaşatmadıkları müddetçe,sandıkta derslerini alacaklar.Bir sürü şehrin milletvekilleri takımlarına sahip çıkıyorlar.
İnşalalh bundan sonraki maç'ta taraftarlarımız şikayet dosyasına gerekli ilgiyi göstermeyen Sayın Başbakanımıza küfür etmez.İşte o zaman kıyamet kopar.
Önümüzdeki seçimde muhalefet bir milletvekili daha fazla alınca mı aklınız başınıza gelecek.İnşallah o zaman iş işten geçmiş olmasın.
Yeşil Siyah Sevgilerimle,
Yorumlar (0)