04.01.2013, 16:43

Kuzeyde İlk Yarının Sonu

Bal ligi ve Amatör liglerde ilk yarı sona erdi . Kuzey bölgemizin takımlarının ilk yarı değerlendirmelerini kısaca yapmak istiyorum.

Bal ligi temsilcisi Kocaalispor ilk yarıda iki hoca ile çalışmak zorunda kaldı. Başta anlaştı Selami Tarhan’ın her zamanki yaptığı işi yaparak takımı kurdurdu bir sürü para harcadı ve yüz üstü bırakıp kaçtı. Yaptığı takımda vasatı geçmeyen bir takımdı. Yerine gelen İnanç Kurtar hoca ise yapacağı pek bir şey yoktu. Çünkü elinde başkasının kurmuş olduğu bir takım buldu ama ben yine de bazı maçlarda macera arayarak puan kayıplarına neden olmasına rağmen başarılı buldum. Çünkü bayağı çalkantı geçiren bir takıma gelmiş ve azami alabileceği puanları almış. İkinci yarıya birçok takviyeye ve istediği futbolcuları alacağını duyduğum İnanç başarılı olacağını tahmin ediyor ve Bal kliğinde kalacağını hissediyorum. Tabi ki bu arada son zamanlarda başkan Aytaç Sarı’nın takımla fazla ilgilenememesi de ayrı bir huzursuzluk veriyor takıma bu sorununda muhakkak ikinci yarı başlamadan çözümlenmesi gerekiyor. Haftaya daha detaylı yazacağımı spor okurlarına bildirmek istiyorum.

Gelelim Süper lig temsilcilerine;

Karasuspor lige tam gaz girerek sekizde sekiz yaparak tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Ama şunu da itiraf etmek gerekiyor ki o zamana kadar yapmış olduğu tüm rakipler dişine göre zayıflardı. Ne zamanki denk takımlarla oynamaya başladı takımın bazı zafiyetleri ortaya çıktı. Son üç maçta yedi puan kaybederek zirve yolunda çok rahat iken rakiplerinin nefesini ensesinde hissetmeye başladı. Arkasından gelen rakiplerde bu durumdan cesaret alarak tekrar bir yarış içine girdiler. Karasuspor içinde ilerleyen haftalar içinde detaylı yazacağımı bildirerek diğer takımlarımızdan da bahsetmek istiyorum.

Aziziyesporda Kocaalispor gibi lig arasında hoca değişimine gitti. Bence kadrosu bu lig için yeterli ama bir türlü istikrarı yakalayamadılar. Kanımca bir takım olma havası oluşmadı. Seyrettiğim maçlarda fazla bir yardımlaşma içine girmeyen futbolcu kardeşlerim ve bunları sağlayamayan teknik ekip sayesinde bulunduğu sıralamayı hiç hak etmiyor. Azizyespor içinde ilerleyen haftalarda ilk yarının daha derin değerlendirmesini yapacağım.

Kuzeyin bir diğer süper lig temsilcisi Kocaali Sahilspor ise aradığı puanı ilk yarının son haftasında alarak puan durumun dibine bir puanla demir atmış durumda. Ama yine Yönetim Kurulu ve teknik ekibi kutlamak gerekiyor. Maddi imkânsızlıklara rağmen centilmence mücadele ediyor. Sahilspor içinde ikinci yarı başlayana kadar daha ayrıntılı yorum yapacağımı bildirerek. Kuzeyin en başarıl takımı olan Sahil Karedenizspordan bahsetmek istiyorum.

Ligin İlk yarısını yenilgisiz lider kapayan Köksal Ok’un talebeleri gözünü süper amatöre dikmişler ve bu sefer kesin başaracaklarına inanıyorlar. Başkan Ali Haldız başkan Yardımcısı Cevat Ekşi ve Genel Kaptan Abdullah Kapar takımlarına güveniyor ve her türlü imkânları onlara sunuyor. Sahil Karadenzispor içinde daha detaylı yorum yapacağımı bildirirken

Tüm sporseverlere 2013 yılın sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ederken YENİ YILLARINI KUTLUYORUM.

 

- - - - - - -

Yorumlar (0)