17.09.2013, 12:22

Kuzeyde Neler Oldu.

Bu haftaki yazıma ilçe dışı olan bir konuyla başlamak istiyorum. İlçemizde Sakarya Bayan Futbol takımı kamp yapıyor. Onları izleme fırsatı buldum. Akşam moral yemeklerine katıldım. Sakarya da böyle ilgisi az olan spor dallarına pek rağbet olmaz ama. Bayan futbol takımı için büyük şans olan Başlarında Onursal Başkanları Osman Halil’in bulunması. Maddi ve manevi hiçbir fedakârlıktan kaçmayan Osman Halil takımın başarılı olması halinde ne isterlerse istesinler her şeyi yapacağını söylüyor. Buradan Sayın Osman Halil’i kutlamak istiyorum ve diğer sporseverlere örnek olmasını istiyorum.


Bunları söyledikten sonra biz gelelim ilçe takımlarımızın bu hafta yaptıkları çalışmalar ve eksik olan yönlerini giderip gideremedikleri.


Cumartesi günü yapılan Kuzuluk Ersoy spor –Kuyu dibi Barbaros spor maçını izledim. Benim izlenimlerime göre kuzuluk ersoyspor lige bayağı hazır göründü. Tecrübeli futbolcuları sayesinde uyumu erken yakalamış gibi görünüyor. Maçı izlerken garibime giden tek olay ise takımın başında olamayan teknik hocası Okan Babahasan oldu. Takımın hazırlık döneminde ve hazırlık maçında takımı yalnız bırakmak benim tuhafıma giden olaylardan biriydi.


Pazar günü ise komşu iki ilçe olan Kocaalispor ile Aziziye sporun maçını seyrettim. Aziziyespor kendini gayet iyi toparlamış. İyi futbol oynamaya başlamışlar. Ercan hoca yavaş yavaş ne oynatmak istediğini takıma yerleştirmeye başlamış. Lige kadar hazır olacaklarını tahmin ediyorum.

Kocaalispor ise Bal ligine çıktığı kadronun daha kalitelisini kurmuş ve Ben bu ligde misafirim der gibi er meydanına cıkmış. Ümit Tiflis, Nizamettin ve Cabir’den eksik çıkmasına rağmen kaliteli bir ekip olduğunu gördüm. Alacakları iyi bir santraforla bu ligde uzak ara gideceğini tahmin ediyorum. Bir handikaplar ise sezonu geç amcaları daha hazır görünmediler önlerinde 15 günlük bir zaman var hazır olacaklarını zannediyorum.

Bu hafta özellikle Kültürspor yöneticileri ve sporcularından özür diliyorum. Geçen haftaki yazımda birinci amatör küme takımlarından bahsederken kendileri hakkında bir yorumda bulunmadım. Recep Başkan özellikle bana sebebini sordu. Kesinlikle bir art niyet yok. Sadece ben seyretmediğim takımlar hakkında yorum yapmıyorum. Aslında kendilerini takdir ediyorum mütevazi bir şekilde ve kimseden yardım almadan kendi yağları ile sessiz ve derinden gelerek birinci amatör kümeye çıktılar. İnşallah burada da başarılı olurlar. Çünkü karasudaki tüm spor aktivitelerine katılıp renk kayıyorlar. Seyrettiğim ilk macından sonra kendileri hakkında ilk yorumlarımı yapacağımı buradan söz veriyorum.

Bal ligi Temsilcimiz Karasuspor bu haftayı dinlenerek geçirmek zorunda kaldı çünkü bu hafta sonu vira bismillah deyip Serdivansporla Bal ligine merhaba diyecek. Karasuspora Gönül dolusu başarılar dileyerek inşallah yüzümüzü güldürüp ilçeye döneceklerini tahmin ediyorum. Kendilerine Bal liginde sakatsız ve futbol sansı olmasını yürekten temenni ediyorum.

 

Yorumlar (0)