banner212

banner211

23.01.2014, 13:57

Kuzey’den Kötü Başlangıç

    Futbolsuz geçen günlerden sonra nihayet cumartesi ve Pazar günü oynan müsabakalarla ikinci yarının startını verirken. Futbolsuz geçen günler âdete tazı tuzu olmayan yemek gibiydi. Meğerse futbol bizim hayatımızın bir parçası olmuş.


    Bu hafta yapılan maçlarda ne yazık ki kuzey takımları istedikleri sonucu allamayarak ikinci yarıya kötü bir başlangıç yapmak zorunda kaldılar.

   Yorumlarıma Bal ligi temsilcimiz Karasuspor`dan başlamak istiyorum. İlk yarıyı ilk beş hafta sonra aldığı neticelerle adından sıkça bahsettiren temsilcimiz devre arasında yaptığı dört transferle takımını güçlendirerek ikin yarı maçına çıktı. İlk dakikalarda her iki takımda bir birlerini tartarak geçirdiler. Ben Karasuporun ilk dakikalardan itibaren baskı kurup rakibi yıldırmasını beklerken. Rakibi Serdivansporun oyununa ayak uydurarak adeta ilk yirmi dakikada hücum etmekte ve ileride çoğalmakta zorlandılar. Bu dakikadan sonra akıllarına hücum gelerek rakip kaleye baskı kurmaya başladılar bunun sonucunda da gol pozisyonlarına girmeye başladılar. Yakaladıkları pozisyonları kimi becerisizlikten kimi şansızlıktan gol olmayınca ilk yarıyı golsüz beraberlikle kapattılar. İkinci yarıya daha hırslı ve atak başlayan Karasuspor rakip kaleye gelmeye başlamıştı ki ani gelişen Serdivanspor atağında Mennan`ın rakibini düşürüp son adamlıktan ayılması yetmiyormuş gibi Yeni transferlerimizden Şirin`de sanki takıma ihanet eder gibi aynı anda hakaretten kırmız kart görünce takım bir anda sahada 9 kişi kaldı. Tüm statta bir sessizlik hakim oldu. Sanki bu kartlar takıma doping oldu takım daha iyi saldırmaya başladı bunun neticesinde de penaltıyı kazandı. Ne yazık ki penaltının başına geçen Onur bu penaltıyı çok kötü kullanarak takımını olası galibiyetten etti. Kaçan penaltıdan sonra moral motivasyonunu kaybeden karasuspor bence o dakikadan sonra beraberliği korumayı amaçlamayı gerekirken saldırıp gol atmanın peşinde koşmanın cezasını çekerek kaptırılan bir topla hızlı hücuma çıkan rakibinin golüne engel olamadı. Bunlar yetmiyormuş gibi maçın son dakikalarında defansımızın değerli oyuncularından Mesut rakibine yaptığı kasti hareketle kırmızı kart görünce hem mağlup olup hem de üç kayıp vererek haftayı adete hüsranla kapattık.

     Süper lig temsilcilerimizden Kocaalispor ise çıktığı Sapanca spor deplasmanından eli boş dönünce bence play off gitme yolunda büyük yara aldı. Hem Bal ligi hedefleyeceksin hem de takımın en iyileri olan Stoper Nizamettin ve Santrafor Caner`i göndereceksin yerlerini onlar kadar kaliteli adam almayacaksın Birde sahada bazı arkadaşlar formalarını bile ıslatmayıp takımı on kişi hatta bazen dokuz kişi gibi oynamaya mahkûm kalacak eee nasıl maç alacaksın tabii ki alamazsın. Takım içinde formanın hakkını veren bir tek Ümit Tiflis arkadaşımız var gerçekten kendisini tebrik ediyor ve aldığı para tek kuruşuna kadar anasının sütü gibi helal olsun diyorum. Acaba diğer arkadaşları Ümit`in bu cabasını görüp hiç mi utanmıyorlar maçtan sonra tribündeki seyircilerden hiç mi tanıdıkları yok. Onlara tepkileri ve nasıl oynadıklarını sorarlarsa bence kendileri hakkında iyi bir fikir edinmiş olurlar.

Birinci amatör kümede bu hafta kuzey derbileri vardı her iki derbi maçı da karşılıklı atılan gollerle berabere biterek puanları kardeş kardeş paylaştılar. Yalnız Kuzuluk Ersoy spor bu ligin üstünde bir takım olduğunu göstermeye devam ediyor. Aldığı farklı galibiyetle yenilgisiz ve puan kayıpsız yoluna devam ediyor.

    Tüm takımlarımıza, İkinci yarı maçlarında sakatsız ve futbol sansının yanlarında olması ve bu haftaki maçlarında başarılar diliyorum.

Yorumlar (1)
ahmet ilhan 9 yıl önce
e kocaalispor sen bu çocukların paralarını zamanında vermezsen haftada bir iki idman yapıp sahaya çıkarsan sonuç kaçınılmaz olur tabiki..sadun hoşbayın da otoriter sağlayamaması takımı bu duruma düşürüyor.