07.01.2021, 11:46

Kuzey’in çocukları

     Tek kelime ile bravo sizlere kuzeyin çocukları. Her zaman olduğu gibi yine şaşırtmadınız beni.

     Virüs sebebiyle maçların iptal olmasından sonra yaşanan yönetim boşluğu maalesef Karasuspor’u büyük bir belirsizliğe itmişti.

     İlimiz Sakarya’yı bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) temsil edecek olan 7 takımımızın birçoğunda idmanlar başlarken, Karasuspor ilgisizlikle boğuşuyor.

     Başlayıp-başlamayacağı bu ayın sonunda belirlenecek olan BAL’da mücadele edebilmenin ilk şartı, 22 Bin TL’lik katılım bedelini yatırmaktı. İşte o bedel için son gün, 31 Aralık’tı. Yani 2020’nin son günü.      

     İşte o gün tüm Karasuspor sevdalıları başımızı iki elimizin arasına almış, belirsizliğe isyan ediyorduk. Ta ki Kuzeyin çocuklarından müjde gelene kadar. Koskoca bir camianın yükünü sırtlayan Karasuspor Taraftarlar Derneği yöneticileri, Kulübün eski Başkanlarından Hasan Özkan’ın girişimleri le harekete geçti ve 22 Bin TL’lik katılım bedelini bankaya yatırdı.  

     Yani Karasuspor’a sahip çıkan yine taraftarı olmuştu. Gerek kendi arasında para toplayan, gerek Sarı-Kırmızılı renklere gönül verenlerin kapısını çalan Taraftarlar Derneği Yönetimi, Karasuspor’u büyük bir rezaletten kurtarmış oldu.

     Halbuki ne de güzel bir oluşumdu Mehmet Akbaş ve yönetimi. İcraatları ile herkesin taktirini almış olan Akbaş ve yönetimi, Karasuspor’a yeni tesisler kazandırıp, güçlü bir altyapı oluşturmuştu. Yeni projeler hazırlayıp, tüm branşlarda Karasuspor’u çağ atlatmak için hazırlanan işte o yönetim, virüs sonrasındaki belirsizlik sebebiyle görevi bırakınca bu günlere gelindi.  

     Peki bu süreçte Karasu Belediyesi ile ilçenin diğer kurumları bu süreçte ne yaptı? Cevabı belli galiba. Kocaman bir hiiiiiç. Yani hiç kimse bir şey yapmadı. Peki ya Kuzeyin çocukları dediğimiz, Karasuspor Taraftarlar Derneği’nin yönetimi olmasaydı ne olacaktı? Bunun da cevabı çok açık. Rezillik olacaktı.

    Kısacası ben Dernek yöneticilerini ve onlara katkıda bulunan tüm Karasuspor sevdalılarını yürekten kutluyorum.

    Bilindiği üzere virüs illeti sadece BAL takımlarını değil, tüm amatör kulüpleri etkilemiş durumda. Antrenörler ve futbolcular, aylardır zorunlu tatil yapıyorlar. Yani evlerine ekmek götüremiyorlar.

     Bu virüs belası, tüm amatörleri adeta tek kurşunla vurmuş durumda. Ne olacağını yani liglerin akıbetini kimse bilmiyor. Allah sonumuzu hayır etsin. İnşallah virüs illeti bir an önce biter.

     Tabi bu virüs Karasu’da sadece sporu vurmadı. Turizm de bu virüsten çok etkilendi. Ekonomik krizin etkilediği ülkemizde artık tatil yapmak hayal oldu. Özetle diyorum ki Karasu’muz bu sezon yazlıkçılardan da beklediği ilgiyi göremeyecek. Bu sebeple tek yapacağımız virüsün bitmesi için dua etmek. 

     Konumuza tekrar geri dönecek olursak Karasuspor’umuzun son anda kurtulması bizleri üzdü. Bakalım lig yaklaşınca ne olacak? Yani kadro kurulma aşamasında neler yaşanacağını çok merak ediyorum.

     Bu arada BAL’a katılım bedelinin 22 Bin TL olması da ayrı bir tartışma konusu. Zaten kıt kanaat geçinen kulüplerin bu parayı nasıl bulacağını bana kim mantıklı bir şekilde anlatabilir ki?

     10 yıldır BAL’da hiçbir başarısı olmayan kulüplerimizin bu sezon ne yapacağı da ayrı bir merak konusu.

     Ne diyelim, Allah tüm kulüplerimize yardım etsin. Bu iş katılım bedeliyle de kalmıyor. Bunun lisansı var, spor malzemesi var, kamp var, futbolcu almak var, onu yedirmek, içirmek var, maaşı var. Var oğlu var.

     Son söz olarak ben BAL’da bu sezon ilimizi temsil edecek olan Hendekspor, Arifiye Kalaycıspor, Pamukova 1968spor, Karasuspor, Erenlerspor, Serdivanspor ve Sapanca Gençlikspor’a başarılar diliyorum.

     Bu kulüplerin bazılarının ardında dağ gibi Belediye Başkanları olduğunu hepimiz biliyoruz. Şimdi onların isimlerini saymayım. Karasu ise bu konuda üvey evlat. Bu sebeple işi çok daha zor. Kısacası Karasuspor’un tek güvencesi Karasulular. İlçede faaliyet gösteren iki büyük fabrika da destek verirse bu iş olur. Yoksa Karasuspor lige katılacak kadroyu bile oluşturamaz. Allah o günleri göstermesin. Son sözüm budur. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (1)
İslam ARSLANOĞLU 3 yıl önce
Mesele bal ligine katılmak değil orada başarılı olmak ben Hendek dışında diğer takımların şansı olduğunu düşünmüyorum hendek Sakarya takımlarını yense 36 puan yapar gerisini anlayın artık