09.10.2019, 14:08

Lider olmanın keyfi

5 Ekim Cumartesi günü Süper Amatör Lig A Grubu’nun derbisi sayılacak maçta Karasuspor rakibi Harmanlıkspor’u 90’ıncı dakikada Mustafa Bayramoğlu’nun attığı gol ile mağlup etti. Sarı kırmızılılar sahadan 3-2’lik skorla galip ayrılırken aynı zamanda üç puanın da sahibi oldu. Karasuspor 3’üncü haftaya lider olmanın keyfini yaşayarak girecek.

Karşılaşmanın orta hakemi Levent Gümüşdere’nin başarılı yönetimi ile karşılaşmaya başlayan sarı kırmızılı ekibimiz 20’inci dakikada aradığı golü Emre Kürküt’ün ayağından buldu. İlk haftanın lideri Tevfik Tetik’in öğrencileri, Harmanlıkspor’un genç futbolcuları bu golden sonra ilk yarıda ev sahibi sarı kırmızılı ekibin başka gol atmasına fırsat vermedi ve daha derli toplu bir futbol oynamaya başladı. Nihayet iyi futbolun karşılığını da 40’ınci dakikada Berkay’ın attığı golle aldılar. Ve ilk 45 dakika  sonrasında bu skor ile soyunma odasının yolunu tuttular.

İkinci 45 dakikaya rakip Harmanlıkspor başladı. Ancak dakikalar 53’ü gösterdiğinde ev sahibi ekip adına Özgür topu fileler ile buluşturdu. Bu golün şokunu erken atlatan Harmanlıkspor 55’inci dakikada Polat’ın ayağından eşitliği sağladı ve skora yeniden beraberlik geldi. Bu dakikadan sonra oyun hakimiyetini eline alan Karasuspor’lu futbolcuların yaptığı ataklar ne yazık ki sonuç vermedi. Dakikalar 90’ı gösterdiğinde oluşan bir serbest vuruşta Mustafa Bayramoğlu mükemmel bir frikik golü ile takımına galibiyeti getirdi ve Karasuspor maçtan 3-2’lik skorla galip ayrıldı.

Sarı kırmızılılar 2’nci hafta sonunda liderlik koltuğuna oturdu. Maç sonrası konuştuğum antrenör Behçet Durak; “Bilindiği gibi bir sakat futbolcum ve cezalı futbolcularım var. Her gün biraz daha iyiye gidiyoruz. Eksikliklerimiz tamamlandığında daha da iyi olacağız. Kısacası Karasuspor 2019-2020 futbol sezonunda düştüğü yerden kalkacaktır. Taraftarımız rahat olsun, sezon sonunda gülen taraf biz olacağız.” diye konuştu.

Evet gelelim maç atmosferine. Sezonun kendi sahasında ilk maçı olması nedeniyle Kulüp Başkanı Mehmet Akbaş ve yönetimi mükemmel bir atmosfer içinde seyircisinin karşısına çıktı. Maçta balon süslemeleri ve ses sistemi ile iyi bir görsel şov vardı. Elbette aynı güzelliği sahada mücadele eden futbolcuların verdiğini söylersem açıkçası haksızlık ederim.

Üç puan almasına aldık, fakat 90 dakika boyunca öyle arkaya yaslanacak kadar futbol oynayamadık. Tabii yeni takım olmak hatta kendi saha ve seyircisinin önünde olmak belki birazda olsa tedirgin futbol olarak yansımıştır sahaya. Ama her şeye rağmen üç puan almak ve lider olarak üçüncü haftaya girmek güzel.  Üçüncü haftada deplasmanda Kırkpınarspor ile oynanacak maça motive ve moral olarak güzel gireceğiz. Umarım deplasmandan ilçeye dönüş yine lider olarak olur. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)