28.08.2012, 10:43

Lig öncesi kötü prova

Sakaryaspor 2012-2013 futbol sezonunu Turgutluspor müsabakası ile açarken, ligdeki rakiplerimizden olan Turgutluspor karşısında oynanan futbol bana pek iç açıcı gelmedi.

Sonuçta Turgutluspor ligimizin vasatı geçemeyen takımlarından biri. Ve bu takıma karşı özellikle ilk yarıdaki etkisiz futbol açık belirteyim benim gözümü hayli korkuttu. Evet bu takımın çoluk-çocukla mücadele ettiğinin farkındayım. Yepyeni bir takımız ve geçen yıl 25 olan yaş ortalamamız artık 20 ye kadar düştü. Belki de profesyonel futbol liglerinin en genç takımı durumundayız. Ancak yetersizlik ciddi şekilde göze çarpıyor.

Herşeyden önce Sakaryaspor da futbolcular nerede duracaklarını, rakibe nasıl pres uygulayacaklarını pek bilmiyor. Alan daraltmayı ve rakibe presi top kovalamak olarak algılıyorlar. Evet görüntü olarak çok koşan bir takım gibi görünsek de enerjimizi hiç de hesaplı harcamıyoruz. Sakaryaspor un öncelikli hedefinin rakibi durdurmak yani gol yememek olduğu gözle görülse de bu defansla işimiz çok zor. Özellikle 2 yıldır futbol oynamayan Metekan ın çok yetersiz olması, Onur un henüz adaptasyon sorununu aşamaması ve Muhammer in kanadının yol geçen hanına dönmesi başımızı çok ağrıtacağa benziyor. Orta saha oyuncularının defansımızdan dönen topları alamaması da buna eklenince halimiz kötü gözüküyor. Defanstan top çıkarmakta zorlanan ve takım arkadaşına çok uzak duran futbolcularımız bu acil konulara daha çok çalışmalı. Sakaryaspor un önünde artık 2 haftalık bir süre kaldı. Bana göre takımın daha oturması için 1 aylık süreç gerekiyor. Ligin ilk haftasındaki Bugsaş maçında takımın sergileyeceği performansı çok merak ediyorum. Murat Hoca nın işi çok zor. Ona da bu halde diyecek fazla söz bulamıyorum. Ama bildiğim birşey varsa o da Sakarya-spor un bu sezon çok zorlanacağı...
Yorumlar (0)