18.04.2019, 11:28

Mali disiplin ve spor

     Öncelikle 31 Mart yerel seçimleri sonrası belediye başkanı seçilen sayın İshak Sarı’yı ve yeni meclis üyelerini tebrik ediyorum. 5 yıl boyunca İlçemize güzel icraatlar yapacaklarını düşünüyor ve kendilerine başarılar diliyorum.

     Şimdi gelelim asıl meselemize; sayın başkan mazbatasını aldığı günden itibaren mali disiplinden bahsetmekte. Elbet haklıdır sözümüz yok. Çünkü geriye dönüp baktığımızda, geçmiş dönemde mali disiplin denetlenmeden bu günlere gelinmiş gibi gözüküyor.

     Ben başkanın söylediğinden bunu anladım. Çok doğru olabilir söylemleri ancak asıl beni ilgilendire kısmı spora bakış açısı.

     Mali disiplin sağlayacağını ifade ederken, daha ilk meclis toplantısında, belediyeye ait otobüsün satılmasının gündeme gelmesi bana çok garip geldi. Her sosyal alanda hizmet veren bir otobüstü. Başta spor kulüplerimizin deplasman maçlarına gidiş-gelişinde hizmet veriyor olmasından dolayı bu hizmetin bir nevi engellenmesi gibi geliyor bana bu satış.

     Spora, hele birde futbola soğuk bir bakış açısı ile işe başlarsan, kendi kuyunu kazarsın. Bana ters gelen bir durum bu. Yine de kendileri daha iyi bilir ne diyelim.

     Gelelim Karasusporumuza; 14 Nisan Pazar günü deplasmanda Hendekspor ile Hendek Atatürk Stadında karşılaşan Karasuspor, bildiğiniz üzere Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde (BAL), artık son dakikalarını oynuyor. Böyle olması acı bir durum ama yapacak bir şey yok. Hendekspor karşısında 6-1’lik bir yenilgiden kurtulamayan Karasuspor, sezonun en farklı mağlubiyetine imza attı.

     Kulüp Başkanı Hasan Özkan’ın maçtan sonra ‘bırakıyorum’ demesi, yeni sezonda işimizin çok zor olduğunu gösteriyor. Yeni bir başkan, yeni bir ekip, yeni bir kadro ile yeni bir lig (Süper Amatör) ve yeni bir heyecana yelken açacak olan Sarı-Kırmızılı ekibimize Allah kolaylık versin.

     BAL’daki rakiplerimize baktığımızda ekonomik olarak çok yüksek meblağların konuşulduğunu görmek, duymak mümkün. Kısacası bu zorlu yolda ligde kalmak hakikaten çok zordu.

     Yeri gelmişken yazmakta fayda var, 10ncu grupta mücadele eden tüm takımların arkasında, (Karasuspor hariç) o yörenin belediyeleri vardı. İşte tam bu anda yorumu size bırakıyorum.

     Bu hafta sonu ligdeki son 90 dakikamıza çıkacağız. Bundan sonrası için ligde kalmak adına tek umudumuz Hendekspor’un şampiyon olması. İşte o zaman Karasuspor baraj maçı yapacak ancak ben bu görüntüyle o baraj maçına bile çıkabileceğini sanmıyorum.

     Ne diyelim, spor kardeşlik, dostluk aynı zamanda gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulmasıdır. Bu gözle bakılırsa çok daha başarılı olunur ve İlçemizin adı Ülkemizin çeşitli İllerinde temsil edilir.

     Gelelim karasu Aziziyespor’a. Evet Aziziyespor çıldırdı. Yalan değil gerçek bu. U-17 yaş gurubunda Türkiye Şampiyonasında ilimizi ve ilçemizi başarı ile temsil eden Aziziye, U-16 yaş grubunda Play-Off mücadelesini sürdürüyor. Bu mücadeleyi kazanırlarsa, o yaş gurubunda da Türkiye Şampiyonasına gitme fırsatı yakalayacaklar.

     A takım ise Play-Off grubunda 4 dört yaparak son haftaya geldi. Şampiyonluk yani Süper Lige yükselmek adına sadece bir puana ihtiyacı var. Kısacası gözümüzü 21 Nisan Pazar günü Saat 18.00 de Erenler Atatürk Stadında yapacağımız, derbi niteliğindeki Kocatöngel maçına çevirmiş durumdayız.

     Karasu Aziziyespor inşallah bu maçtan istediğini alır ve 2019-2020 futbol sezonunda, Süper Amatör Ligde oynar. Ne diyelim tebrikler Reşit Yetim, tebrikler Şaban Altay, tebrikler Ersin Türker ve en önemlisi tebrikler Onursal Başkan Muammer Uçkun (köylü dayı).

     Elbette sahada mücadele eden futbolcu kardeşlerimi de unutmam mümkün değil. Helal size aslanlar. Sevgili Aziziye Mahallesi gençleri ve Aziziyespor taraftarına ise son bir görev düşüyor. O final günü tribünleri doldurmak onların bu sezonki son görevleri. Mahalle Muhtarı Besim Ömer Cengiz’in önderliğinde tüm gençleri o akşam tribünde görmek dileğiyle. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)