18.02.2016, 14:40

Mevzuata Yenildik !

 Yaşadığımız bu mevzuat cezasının ucu, neresinden tutarsan tut tamamen maddiyata dayanıyor. Evet, Karasuspor’dan bahsediyorum. Bölgesel Amatör Ligin ikinci yarısına gençlerle devam eden Karasuspor’dan.

14 Şubat Pazar günü oynayacağımız Karadeniz Ereğlispor maçını hükmen (3-0) kaybettik. Aslında oynamış olsaydık, belki farklı mağlup olacaktık amma en azından, gençlerimizi kazanacaktık. Çünkü onlar 4 haftadır, aslanlar gibi mücadele ediyorlar. Yaş ortalamaları 18 olan o gençler, farklı yenilseler bile medeni cesaretleriyle sahaya çıkıp, ellerinden geleni yapıyorlar.

Hep başarıya odaklandığımız için, farklı mağlubiyet yaşayan bu gençlerimizi, tribünleri boş bırakarak zaten iyice cezalandırıyoruz. Onları çok üzdüğümüzün farkındayım. Keşke hepimiz farkında olsak.

Gelelim şimdi Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu tarafından, ceza kuruluna tedbirli olarak sevkimizin hikayesine; Kulüp idarecimiz Cihat Ekşi, bilmeden ve farkında olmadan hata yapmış olabilir. Ligin ikinci devresi için alınan karar doğrultusunda, lige devam etme adına lisans işlemlerinin erteleme maçından sonra yapılması cezanın gelmesine neden oldu. 7 Şubat Pazar günü oynadığımız Serdivanspor maçını 11-0 gibi farklı kaybetmemize rağmen verilen bu cezanın hangi akla hizmet ettiğini anlamış değilim. Ayrıca bu durumda SASKF Başkanı ile Futbol İl Temsilcisinin böyle bir cezadan bihaber olması ve oynanacak o maç için Cihat Ekşi’yi uyarmayışları da başlı başına bir eksikliktir.

Kısacası varsa bir hata tek taraflı olmadığı kanısındayım ama her şeye rağmen haftayı futbolsuz geçirmedim.

Cumartesi günü Karasu Azizyespor, Pazar günü ise Kuzuluk Ersoyspor maçlarını takip ettim. Haftanın en karlı takımı Karasu Güvenspor ile Karasu Aziziyespor oluverdi. Her iki takım da rakiplerini 2-1 gibi skor ile yenerlerken, hedefini Play-Off olarak belirleyen Karasu Yalıspor ise Hendekspor deplasmanından eli boş döndü. Kuzuluk Ersoyspor ise Emirler Sahasından 4 gol yiyerek evine dönüş yaptı.

Emirler deplasmanına başkan Murat Kuruoğlu, futbol sevdalıları Atilla Bıçakçı ve Salim Marangoz ile birlikte gittik. Tabi bu iki futbol sevdalısı dostumuz, maçın başlama saatine kadar, doğuştan, hem de çok fanatik bir şekilde Bekirpaşaspor taraftarı olduklarını sevgili Kuruoğlu’na belirttiler. Tabi bende gerçeği sonradan öğrenmiş oldum. İşin aslı bu iki futbol sevdalısı dostumuz, sezon başında, biri antrenör diğeri genel kaptan olarak takımın başındaymışlar ve ilk maçta Karasu Kültürspor maçında hezimete uğrayınca istifa etmişler. O gün bugündür de Kuzuluk Ersoyspor’un rakibi kim ise o takımın fanatiği olmuşlar. Konu bu ancak şunu da belirtmemde fayda görüyorum; tüm futbolcular ortak bir karar alarak, ilk maçta yaşanan krizi büyütmeden, kenetlenerek sevgili Ömer Kaya ile yola devam kararı almışlar. 0 puandan 15nci haftaya kadar 17 puan toplayarak ligde guruplarında yedinci sıraya kadar yükselmişler. Bu da demek oluyor ki, ayrılıktan ve ayrışmalardan uzak durarak birlik ve beraberlikten bugünkü başarıyı elde etmişler. Yani bazen öyle oluyor ki, futbolu çok bilmek değil, beraberlik sevgi, saygı ile başarıya devam etmek önemli. Kısacası başkan Kuruoğlu, bu takım küme düşmez. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (2)
jims54 8 yıl önce
bu hi̇ç ayik gezmeyen adama söyleyi̇n,beni̇m üzeri̇mden yillardan beri̇di̇r karalama kampanyasi yaparak reyti̇ng yapmiştir.kendi̇si̇ karasunun bi̇r numarali yağcisi olarak ün yapmiştir.maçlara gi̇tmeden yorum yapmasi en büyük özelli̇ği̇di̇r.ben kuzulukersoysporu şampi̇yon yapmiş,kümede kalmasina büyük katki yapmiş bi̇r antrenörüm.bu gi̇bi̇ i̇nsanlarla muhattap olmama gerek yok. saygilar
Salim marangoz 8 yıl önce
Serhoslarla muhatap olmayacak diyorum zorla kasiniyorsun kendisini gasteci saman vatandaş 1988 de kuzuluk ersoyda futbolcu ollarak başlamış olduğum kuzuluk sevdası o zamandan buzamana kadar gerek sporcu gerek yönetici gerekse malzemeci olarak devam etmiştir şu anda kuzulukersoy sporun delegesi yöneticisi ve genel kaptaniyim önce birini karalarken karaladigin kişinin kimliğini arastir biz atilla hocamla beraber sakarya kamuoyun da bir ilkki gerçekleştirdik düşen takımı kümede bıraktık bir sonraki sezon samet soyturk başkanlığında sakaryaya kirilması zor olan bir rekora imza attık sen benim kuzuluk ersoy sevgimi yargiliyamassin 2 bira icipte arabadaki konusmalari makaralari gidipte koseyazilarinda yazamassin bizim ustumuzden kamuoyu yapamazsın