22.03.2019, 00:24

ÖZGÜR İRADEMLE YAZIYORUM…

Saha sonuçları bir kenara Sakaryaspor yönetiminin kurumsal anlamda pek başarılı işlere imza attığı söylenemez. Bu konuyu dile getirmek adına geçtiğimiz gün sosyal medyada bir paylaşım yaptım. Neydi o paylaşım Cevat Ekşi ve yönetiminin kongre öncesi vaatlerini anlattığı haberimizden bir kesit.

Başkan Cevat Ekşi merak etmiş olacak bu paylaşımdan saatler sonra beni aradı. Kendince kibar bir dille sitemini dile getirirken sorduğu bir soru garibime gitti. Başkan Ekşi, bu paylaşımı Kendi özgür irademle yapıp yapmadığımı sordu. Ne demek istediğini sorduğumda ‘’ Kendin isteyerek mi paylaştın bunu’’ cevabını verdi.

SİZDE ALIŞKANLIK YAPMIŞ

İşin ilginç tarafı bu paylaşım benim görüşlerimi fikirlerimi değil onun kelimeleri, söylemlerini ve vaatlerini içeriyor. Anladığım kadarı ile Sakaryaspor yönetimi olarak bu sezon o kadar çok sipariş işlere imza atmışlar ki birilerinin kendi özgür iradesi ile bir şeyler yazıp çizeceğine pek inanmıyorlar. Bence rahat olun bu şehirde halen tahta kalemlerin sayısı dolma kalemlerin sayısından fazla. Siz kulüpten yaptığınız resmi açıklamalarda bile sipariş haberleri kullandığınız için bu size biraz garip gelmiş olabilir.

BUNLAR SİZİN VAATLERİNİZ

11 Haziran 2018’de yani Sakaryaspor genel kurulundan önce Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesinde tam sayfa çıkan bu vaatler ve söylemleriniz o zaman rahatsızlık uyandırmıyordu şimdi neden uyandırıyor.  Şeffaflık konusunu bir kenara bırakıp başka neler demişiniz kısaca bir bakalım…

Bunu vaat eden bir yönetim ilk devre sonunda 1,5 Milyonu aşan maç başı borcu biriktirmiş ise bırakında biraz eleştirilsin. Kongre öncesi kurumsal söylem ve vaatlere baktığımda gerçekleşen tek vaat, Sakaryaspor’un halka açılması konusu onun dışında gerçekleşen bir hedef göremedim şuana kadar. Dükkan54 konusu zaten hiç açmıyorum bile taraftar el atmasa durumu içler acısı.

DESTEK ŞART AMA !

Ülkenin yaşadığı ekonomik durum ve seçim atmosferinin Sakaryaspor’u olumsuz etkilediği malum ama hiç biri sürpriz değil. Şuan ki yönetimimiz de bütün bunları bilerek göreve geldi. Üstelik ilk görevleri de değil. Yani ‘’Bu takımı biz mi bu hale getirdik’’ deme lüksü yok kimsenin. Zira bu borç yükünün geldiği bir önceki yönetimde bu yönetimin kare asları da görevdeydi.

Mevcut yönetimin en çok yakındığı şeylerden biri destek bulamamak. Haklılık payları da var elbet ama birazda çuvaldızı kendilerine batırmaları gerek. Ben şahsen samimi ve şeffaf olmadıkları için destek bulmadıklarını düşünüyorum. Kurumsallaşma adına neredeyse tek bir adım atılmamış olması bir başka neden.

Yönetim kendi içinde dahi birlik beraberliği sağlayamamışken şehirden birlik beraberlik beklemek pekte inandırıcı olmuyor ne yazık ki. Haftalarca Beşiktaş maçından başka bir proje üretemedik, BMC konusu bile vekilin acemiliğine sizinki eklenince az kalsın suya düşecekti.

Bütün bunlara rağmen şampiyon olursak gelecek için biraz daha fazla umudumuz olur. Yok yine kapıdan dönersek işimiz önümüzdeki sezon daha da zor olacak gibi.

Yorumlar (2)
Kadir 5 yıl önce
Tamam yazında şimdi yazmayın şu sezon bitsin hele. Bizde biliyoruz bütün bunları ama şu aşamada bu açıklamalar kulübümüze zarar verir
Melih 5 yıl önce
Senelerdir bu adamın doğru düzgün bir yorumu olmaz mı ya hep bir olumsuz eleştiri hep olumsuz eleştiri kolay mı sanıyor klup yönetmeyi onca şeye rağmen buralardayiz, kafalarda soru işareti bırakıyorsun geçen sene de yediniz bu haltları...