19.09.2018, 12:41

Paniğe gerek yok ...

Öncelikle şunu belirtmemde fayda görmekteyim. 15 Eylül cumartesi günü sağlık sorunlarım nedeniyle gidemediğim Ankara Ostim Stadında bilindiği gibi imdadıma TRT Spor yetişti.

Hacettepe ile deplasmanda oynadığımız ligin üçüncü maçından 2-1 galip gelmenin sevincini Sakaryalı olarak hep birlikte yaşadık. Hani hep deriz ya “Sakaryalı olmak bir ayrıcalıktır” diye. Sanırım futbolcu kardeşlerimiz ve teknik heyetimiz bu farkındalığı fark etmişler ki, üç maçta aldığımız 4 puan, resmen Başkent çıkarması oldu.

Daha önce yazmıştım ‘ilk dört haftaya dikkat edelim’ diye. Yönetim yeni, teknik ekip yeni, futbolcularımızın hemen hepsi yeni. Eski olanlar ise Ülkemizin gerçeği yani Tatangalarımızve gözbebeğimiz, efsanemiz Sakaryaspor’un adı

Türk futboluna damga vurmuş bir kulüp olan Sakaryaspor, bu Ligleri hak etmiyor. Artık hak ettiği yerlere gelmesinin de zamanı geldi geçiyor. Demem o ki, her şey yeni olunca teknik heyet ve futbolcuların Sakarya’ya adapte olmaları süre alabilir. Ben bu nedenle de “en az dört hafta sabredelim” demiştim.

Sanırım taşlar yavaş yavaş yerlerine oturmaya başlamış. En azından bana öyle geliyor. Teknik sorumlumuz Ahmet Yıldırım öyle zannediyorum ki Sakaryaspor ile Sakarya’nın gücünü yeni yeni anladı. Yoksa bunun farkında olmasa, radikal değişikliğe gerek duymazdı. Demek ki uyum süreci ağır ağır ilerliyor.

Hacettepe deplasmanında alınan galibiyet, bana göre teknik heyet ve futbolcularımızın ‘paniğe gerek yok’ mesajıdır. Ben de kendilerine ‘evet haklısınız’ diyorum.

Gelelim Televizyondan izlediğim maça; İsmail Berk Ünsal skoru daha ilk devrede belirleyecekti. 41nci dakikada şutu direkten dönmeseydi ortaya daha farklı bir skor çıkacaktı. Olmadı ama 3 dakika sonra aynı Berk İsmail, olması gerektiği yerde durarak ikinci golünü, golümüzü attı.

İkinci yarıda iyi bir mücadele ve karşılıklı ataklar izledik. Zaman zaman ölüp ölüp dirilsek te kazanan taraf olduk. Sonradan oyuna giren İlyas’ın uzatmalarda kaçırdığı pozisyon ise unutulur gibi değil. Belki zeminin de azizliğine uğradı ama o gol kaçmazdı.

Olsun. Dediğim gibi ‘paniğe gerek yok’. Güzel günler göreceğimizden eminim. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)