08.09.2022, 10:01

PAS YAPALIM DERKEN PAS PAS OLDUK

Sakaryaspor sevdalılarına merhaba.

Tuzlaspor maçından sonra işlerimin yoğunluğundan dolayı siz kıymetli okuyucularımla beraber olamadık.

Tuzlaspor maçını 2-0 net bir skorla yenmemize rağmen doyurucu bir futbol oynayamamıştık.

Gelelim Keçiörengücü maçına biz hep diyorduk bu takım yavaş al gülüm ver gülüm pas yapıp rakibin hatasını beklemek veya bulduğu az geçiş oyunlarından golü bulursam maçı ve günü kurtarım havasında bir futbol.

Bu futbolla çok çok sıkıntı çekeriz. Bir defa seyirciyi memnun edemezsiniz ve bu futbolla Sakarya seyircisini tribüne çekemezsiniz. Heyecan yaratıcı bir futbol oynayamazsanız. Ne seyirciyi coşturabilirsiniz ne de rakibe baskı kurabilirsiniz.

Ankara’da oynan bu futbol benim görüşüme haftanın en kötü futbol oynan ve en can sıkıcı maçlarından biriydi.

Futbolcu arkadaşlarımız ikili mücadeleye bile girmek istemiyorlar. Pas üstüne pas yapalım derken Takım Ankara da paspas oldular. Bu iş bence İlker Pürenle gidecek gibi değil bu ligin hocası değil takıma hakim değil. Biraz araştırdım şu ana kadar tüm takımlarda 4-1-4-1 düzeninde futbol oynatmayı seven bir hoca maç içerisinde hiçbir versiyon ve değişiklikte bulunmuyor.

Tuzlaspor maçında son 15 dakika üçlü siteme geçti ama oda antrenmanlarda hiç çalışılmamış gibi eline yüzüne bulaştırdılar. Takım bu sitemi oynayacak durum da değil

Sakarya seyircisi sabırlıdır. Ama bıçak kemiğe dayanınca çağlayan gibi akar önüne geleni sürüklerler. Yönetim acilen bu futbola bir çare bulmalı bu liglere kolay gelinmiyor. Nasıl zorluklarla buralara gelindiğini en iyi kendileri biliyor.

İlker hocanın en kısa zamanda bu pas futbolundan başka çözümlerde üretmeli. Yoksa daha çok paspas oluruz.

Denizlispor maçında görüşmek üzere sağlıklı ve mutlu kalın

Yorumlar (0)