01.05.2012, 09:31

Prova gözüyle

 

Sakaryaspor ve Güngörenspor... Al birini vur ötekine. İki takım da Bank Asya 1. Lige erkenden havlu atmış ve küme düşmesi kesinleşmiş bir şekilde tamamen formaliteden çıktı sahaya. Böylesi bir müsabakayı canlı yayınlayan TRT yi de anlayamadım. Ama vardır bir bildikleri.

Güngörenspor maçını şahsen gelecek sezon oynayacağımız 2. Lig e bir hazırlık olarak izledim. Sonuçta büyük olasılıkla Güngörenspor ile aynı grupta olacağız. Ve bizim için gelecek adına doğru bir prova maçı önemindeydi.

Oynanan oyun zaman zaman gelecek adına olumlu sinyaller verirken son 25 dakikada adeta kabus yaşattı. Güngören 2. Ligde kafaya oynayabilecek kapasitede takımlardan biri. Böyle bir takıma karşı Sakaryaspor ayağa iyi pas yaptı. Ancak 2-1 öndeyken de çok şımardı. Gereksiz çalım işleri, golü ben atacağım tavrıyla pas vermemeler. Bir iki klas hareket çekmeye çalışmalar falan filan... Son 25 dakika takım şımarınca Güngören cezayı kesti. Ama bu Güngören i 2. Ligde yeneriz. Bunun sinyalini aldım. Ancak bir şartla! Bu takım bozulmazsa...

Bir kere Sakaryaspor da Güngören maçında oynayan 3 oyuncunun kesin olarak sezon sonu takımdan ayrılacağını göze alırsak ve bu oyuncularının yerinin zor doldurulacağını farzedersek durum vahim. Hiçbir oyuncusunu kaybetmese bile yeniden Bank Asya ya çıkmada zorlanacak bir takım kimliğinde olan Sakarya-spor, bir de önemli oyuncularını kaybederse 2. Ligde kabus yaşayabilir.

Yani bu transferin önü kesinlikle açılmalıdır. Ama mevcut oyuncuların da kulübü Federasyon a verecek olması işleri iyice arap saçına çevirecek.

Sakaryaspor özellikle Salih i çok ama çok arayacak. Atılan gol sayısına baktığımızda takımın iyi bir forveti olmadığı ve yediği gol sayısına bakıldığında da savunmada sıkıntılar yaşadığı aşikar. Orta alanda da bir çok eksik göze çarpıyor. Evet iyi pas yapıyoruz ancak sadece kendi ayarımızdaki takımlara karşı. Dev aynasında kendimize bakmaktan vazgeçelim. Gerçekleri görmek gerekiyor. Bu takıma transfer şart. Eğer sezon sonu hiç fire vermeyecekse idare eder ama fire verileceği kesin. Bu nedenle Bank Asya 1. Lige çıkmak ne yazık ki transferin yapılmasına bakıyor...
Yorumlar (0)