07.02.2012, 13:08

Rehavet

Adapazarıspor ile Çerkezköyspor arasında 1-1 sona eren BAL maçta güneşi gören tribünlerin rehaveti teknik ekibe de yansıdı. Adapazarıspor ile Çerkezköyspor arasında oynanan BAL müsabakasında futbolseverler Erdenler Sentetik Sahadaydı. Türkiye yi etkisi alana yoğun kar yağışı BAL da Süper Lig maçlarını ertelenmesine yol açarken tedbiri elden bırakmayan Federasyon 5 Şubat Pazar gününde havanın açık olma bilgisini alınca BAL ligine oynanabilir onayı verdi.

 

Birbiri ardına yaşanan erteleme kararından sonra bahardan kalma günü fırsat bilen Sakaryalı futbolseverler Erenler Sentetik sahada Adapazaspor ile Çerkezköyspor arasında oynanacak müsabakayı izlemek için tribündeki yerini almakta gecikmedi.

 

Maç sonundaki elektronik tabelada yazan 1-1 lik skor Adapazaspor luları memnun etmediği gibi  bununla birlikte  kalelerinde 20. dakikada gördükleri golden sonra da skordan kurtulmak için çok net pozisyonlar üretemediler. Bulduğu pozisyonları da özellikle forvet elemanlarının son vuruşlarda başarılı olamaması nedeniyle Adapazarıspor un beraberliğe razı olmaktan başka seçeneği kalmadı. Tribünleri dolduran seyirciler mevsim normallerinin üzerinde seyreden güneşli havanın Adapazaspor teknik ekibine de yansıdığı ve rehavet yarattı şeklinde yorumladılar.

 

Ara transafer döneminde Garajlar Taçspordan transfer edilen Oğuz Kaptan başarılı bir 85 dakika ortaya koyarken, oyundan çıkması son dakikalarda sakatlanmasıyla gerçekleşti. Kadosuna 5 takviye yapan Çerkezköyspor en azından deplasmanda alınan  1 puanın memnuniyetini yaşarken Adapazaspor da Semih Özdemir yine yıldızını parlatan oyuncu oldu. Özdemir penaltı pozisyonunun yaratıcı olurken Leandro ve Cem Kasap ın temposu düşük kaldı.

 

Leandro İlk maçtaki zayıf rakibi önünde  kurduğu  rahat oyununu ortaya koyamadı. Daha zorlu bir rakip karşısında biraz daha ağır kalan Brezilyalı yine de klas biri  olduğunu kanıtladı.  Oyuna son 5 dakika giren Tobechi ise hiçbir varlık gösteremezken bu dakikada oyuna giren bir oyuncu ne yapabilir sorusunu gündeme taşıdı. Gol ümidi Zülküf ün de penaltı pozisyonunu gole çevirmesi dışında pek ortada gözükmemesi maçın 1-1 bitmesene imkan tanıdı.
Yorumlar (0)