03.04.2024, 13:18

REZALET !

Hayatımda ilk kez kullanacağım bir tabirle başlamak istedim bugünkü yazıma. Neden mi? 
1.Ligin 28.haftasında rakip sahada oynadığımız Şanlıurfaspor maçında sadece 2-0 yenilmedik, değil lig üçüncülüğünü, play off şansımızı bile zora soktuk. 
Hem de Veteran ya da bir başka adıyla Masterlar takımına karşı! Neden mi böyle dedim? Çok basit çünkü ŞanlıUrfaspor takımının kalecisi Alperen 30 yaşında. İshakÇakmak 32, Mehmet Yiğit, eski futbolcumuz Ümit Kurt, Cumali Bişi ve Barış Gök 31, Tolga Ünlü ise 35 yaşında. Hele hele biri var ki, o da bize 2.golü atan 40 yaşındaki Paixao? Yani yaş ortalaması 33 ve düşünebiliyor musunuz ki bu oyuncuların da yer aldığı Şanlıurfaspor, özellikle 2.yarı yalandan sakatlık hikayesine sık sık yatıp durdular. Yata yata yendiler bizi yata yata! Çünkü bittiler, sahada yürüyecek halleri bile kalmamışken biz bu takıma ilk 15 dakikada yediğimiz 2 golle 2-0 yenilerek 3.sıradan 5.sıraya indik. Bunun da 2 nedeni var. Birincisi futbolcuların takım halindeki ruhsuz halleri ki bu kadar REZİL bir futbol oynarlar, hiç mücadele etmezler ve bu maçı kazanmak için hiçbir şey yapmaz, koşmazsınız tabii ki alamazsınız 3 puan. 
Yahu burada 33 senedir yaptığımız Olgunlar Futbol Turnuvasına gelse bu Urfaspor, genç olgunlar şampiyonu bile onları eze eze yener be, Sakaryaspor forması giymiş futbolcular olarak nasıl yenemez hatta 2-0 yenilerek puansız döner kafayı yiyeceğim. 
Tabii bunda en büyük suç, sahaya yanlış 11 ve taktikle çıkartan Sakaryaspor teknik direktörü Tuncay Şanlı’dır.

ÇİMİ DEĞİL RAKİBİ TUTUN!
Yediğimiz golleri gördünüz değil mi? Biri kornerden, diğeri sol tarafımızdan saçma sapan 2 gol yedik ki her iki pozisyonda da sağ bekimiz Oğuz ile stoperimiz Çağlayan’ın yüzünden oldu o goller. 4.dakikada adam korner atıyor, arka direğe doğru giden topa Çağlayan iyi yükselemiyor, Oğuz da arka direkte rakibi tutacağına arka direği tutunca ondan kısa olan 1.65’lik Eding kafayı vuruyor ve ilk golü yiyoruz. 2.gol ise daha berbat. 17.dakikada gelişen Urfaspor atağında, Altay’dan devre arasında Urfaspora geçen 40 yaşındaki Paixao, sağ bek Oğuz’un yanından tren gibi ceza alanımıza çapraz giriş yapıyor. Karşısına Çağlayan çıkıyor. O da ne? Her ikisi de onu seyrediyor hiçbir hamle yapmıyor? 40’lık Paşao da (!) ayağının içiyle plase vuruyor ve 2 golü köşeye bırakıyor. Demek ki çimleri veya direkleri değil rakip oyuncuları tutmak gerekiyormuş değil mi? Ya da çakallık yapıp da BEN KAÇAYIM ORDAN O TUTSUN denmemeliymiş(!) Onlar biliyor kendilerini! 

İLK 11 GİBİ HAMLELER DE YANLŞTI
Sonra Tuncay hocam beni haklı çıkartırcasına Oğuz ve Çağlayan’ı dışarı alıp, Muhammet Himmet’i sağ beke Erdi’yi de stopere koyuyor. Ve 2.yarıda bitik Urfaspor 1 tane bile pozisyon bulamıyor. Tam da HAMLE yapıp MAÇI KOPARMA’yı düşünürken ortaya saçma sapan değişiklikler ve taktikler çıkıyor. Hadi ilk değişikliği sakatlıktan dolayı Simon’u çıkartıp Samed Onur ile yaptık, hadi Erdi ve Muhammeti’de oyuna aldık da bari geri kalan 2 oyuncu hakkımız Burak ve Roshi ile yapsanıza? Kaldı ki Samed de yanlış bir değişiklikti Oğuz ve Çağlayan da. Çünkü Urfaspor bitmişti ve ceza alanımıza kadar gelemiyordu bile. Bize orta sahaya yön verecek, topu rakip yarı alana yıkıp gol pozisyonları üretip ürettirecek Burak ve Roshi varken, gidip de bize 3 puanı getirecek golleri atacak veya attıracak Burak, Roshi, Del Valle ve Kabongo dörtlüsü oynatılmaz? En azından 2.yarı başında olsaydı ya bu isimler? Al riski, çıkarma Oğuz ile Çağlayan’ı da. Bu da mı olmadı? O zaman Kes Kabongo’yu ilk 11’den, tıpkı daha önceki maçlar gibi santrforsuz 6 orta saha ile başla maça. En azından gol yeme. Maç da pisi pisine gitti pisi pisine?
İşte sırf bu yüzden diyorum ki, bize bu maçı önce Tuncay Şanlı ve teknik ekibi, sonrada son derece ruhsuz oynayan futbolcular kaybettirdi ki bir maçta ŞU ADAM İYİYDİ diyeceğimiz 1 tane bile oyuncumuz olmazsa varın gerisini siz düşünün ki olan da oldu. 3.sıradan 7.sıraya indik. 
Hayır yani ben ciddi ciddi play off’a kalamayacağımızı düşünmeye başladım yine…
Hani futbolcular aylardır parasını alamıyormuş da BİZE LİGDEKALMAK YETER. PLAY OFF’A DA GEREK YOK denmiş ya? Var mı para krizi ve İSTEMEME? Varsa bilelim de bizleri boşuna umutlandırmayın bir kez daha. Çünkü bıktık artık PLAY OFF masalını dinlemekten. Yoksa böyle bir şey, ölümüne oynayın, savaşın, isteyin, hem siz bir tat alın hem de biz.

Yorumlar (0)