03.07.2020, 11:08

Sahada kazanılan Masa başında heba olmasın

Bugün Sakarya için pek futbol konuşmak için çok uygun bir gün değil aslında. Ekmek parası için çalışırken bu faciada can verenlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabır, yaralılarımıza şifa diliyorum

Bugün 3 Temmuz Türk Futbolu için birçok gerçeğin su yüzüne çıktığı aynı zamanda birçok gerçeğin üstünün örtüldüğü bir tarih.

Yaklaşık bir ay önce telefonum çalıyor. Arayan futbol camiasından bir isim. Henüz TFF takımlardan liglerin akıbeti ile ilgili görüş dahi istememiş. Telefondaki ses biraz futbol muhabbetinden sonra ;         ‘’Utku, Ligler tescil olacak. Grup birincileri çıkacak. TFF 2.Lig’de En iyi ikinci adı altında Manisa FK’yı çıkaracaklar’’ diyor. Tabi o zaman, ‘’Olur mu öyle şey ‘’ diyor birkaç gazeteci arkadaş ile istişare ettikten sonra haber dahi yapma gereği duymuyoruz. Hem nasıl yapacağız ki, TFF oynanacak demiş ligin iptali bile konuşulmuyor o tarihte.

Şimdi son bir haftada yaşananlar gösteriyor ki, planlı bir operasyona kurban gitmek üzereyiz. Başından beri 2.Lig ve 3.Lig oynatmaya niyetleri hiç yokmuş. Sadece bir tiyatro sergilemişler. TFF ve hikayeyi kurgulayanlar, 2.Lig ve 3.Lig kulüpler birliğini de kullanarak adım adım işlemiş planlarını. Federasyon, birçok takımın ve futbolcunun sahada kazandıkları emeği masa başında harcamak üzere.

Yorumlar (0)