03.10.2012, 10:29

Sakarya’nın Zaferi

Sakaryaspor’un 1970 yılında gayrifedere olarak kurulan Tepecikspor’a 3-0 yenilmesinin hepimizi dumura uğratttığı bir haftada biz bakışlarımızı biraz daha aşağıya, alta, yani altyapıya çevirelim ve 5 haftayı geriden bırakan Sakaryaspor U 16 takımının başarısını paylaşalım istedik.

 

Sakaryaspor U 16 Takım Antrenörü Özcan Zafer’in başarısı parmak ısırtan cinsten. Batı B Grubu U 16 Ligi’nde beş maçı geride bırakan Sakaryaspor U 16 takımı beşinci maçından galibiyetle ayrılarak ligin zirvesini oturdu. Zafer’in öğrencileri 5 maçta 15 puan toplarken attıkları 20 gole karşılık kalesinde sadece 3 gol gördü. Özcan Zafer Sakaryaspor’da ilk olarak 2009 yılında Sakaryaspor Futbol Okulu’nda göreve başladı. Kendisini bu göreve getirenlere de ayrıca teşekkür etmek gerek. Sayelerinde pırıl pırıl bir teknik adam Sakaryaspor’u camiasını kazandırıldı. Sırasıyla Sakaryaspor  U 14 ve U 15 takımlarını çalıştıran Özcan Zafer, bu sezon U 16 Takımı’ndabaşarıdan başarıya koşuyor. Titiz, disiplinli, çalışkan ve yardımsever bir spor adamı olan Özcan Zafer’in başarı merdivenlerini ilke ve prensipleriyle daha da aşacağına inanıyorum. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli bir konu ise oyuncularının da takım halinde kendisini takip etmesidir. Hoca ve oyuncuların yakaladığı birliktelik, birbirilerini tanıma ve oyuncuların da birbirilerini tanıması U 16 takımında böyle bir başarının yaşanmasında en büyük pay sahibi oldu.

 

Dileriz aynı başarı Sakaryaspor’un diğer kategorilerine de yansır. Tüm Sakarya takımlarının kategorilerinde ilk sıraları alması hepimizin göğsünü kabartır. Akademi takımları  ligde üst sıralarda yer alması antrenör ve takımları adına bir prestij meselesidir. Fakat Akademi takımlarının ana görevi üst sıralarda olmaktan mutluluk duymak değil, A Takım’a oyuncu yetiştirmek, sporcuların ahlak ve fazilet sahibi olmalarını sağlamakla birlikte futbolu doğru öğretmektir. Özcan Zafer’in de ana prensiplerinin bu çerçevede olduğunu bilenlerdenim. Zafer’in Sakaryaspor için ne kadar doğru bir tercih olduğu bugün bir kez daha net bir şekilde ortaya çıktı. Bundan sonra  Zafer’in teknik adamlık konusunda tüm eksikliklerini gidererek Sakarya’ya ve Sakaryaspor’a yıllarca hizmet eden teknik adamlar kervanına katılmasını beklemek kalıyor bize.

 

 

Yorumlar (0)