06.12.2012, 18:24

Sakaryaspor, Beşiktaş'ın pilot takımı mı oluyor ?

Sakaryaspor’da seçimler ertelenedursun, başkan ve yöneticiler bulunmasın hiç önemli değil. Vururuz kilidi takıma, düşeriz 3.lige olur biter!

İşte Sakaryaspor’un bugünü için ortalıkta dolaşan ortak dil.

Bunu kim diyor ve dedirtiyorsa lanet olsun ona. Allah’ından bulsun bu kadar haince Sakaryaspor’u baltalayanlara.

Ben yılmayacağım ama. Sakaryaspor için sonuna kadar savaşacağım. Bildiklerimi yazmaktan da konuşmaktan da geri kalmayacağım.

Gün gelir illa ki birileri beni ama sağlığımda ama öldüğümde “ADAM GİBİ ADAM. Tam bir Sakaryaspor hastasıydı. Onu da Sakaryaspor öldürdü ama kıymeti bilinmedi” der inşallah.

Yeni bir Oluşum olacak ya hani?

Bilmiyorum ne fayda sağlar ama benim size küçük bir tavsiyem olacak.

Gelin hepimiz Beşiktaşlaşalım.

Evet evet aynen öyle.

Bakın, internette dolaşırken, Beşiktaş ile ilgili bir açıklama gördüm.

Şahane bir proje ve düşünce ki Sakaryaspor için de ilaç olur bu..

Mesela en azından Beşiktaş’ın Pilot Takımı olabiliriz.

Halit Evin veya bir başka başkan adayına sesleniyorum. Hatta tüm Sakaryasporlulara.

Lütfen aşağıda yazacaklarımı samimi ve iyi niyetli okuyun, o şekilde kararınızı verin.

 

“FENERBAHÇE MODELİ ÖLDÜT, YAŞASIN BEŞİKTAŞ MODELİ”

 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın da bulunduğu toplantıda, futboldaki yeniden yapılanma, ''Şerefimizle oynarız, Hakkımızla kazanırız. Halkın takımıyız, özümüzden güç alırız, tutkuyla bağlıyız'' değerleriyle tanıtıldı.

Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi'nde yenilen yapılanmaya gittiklerini dile getirerek, şöyle devam etti:
''Futbol Komitesi, kulübün bundan sonra futboldaki teknik kalbi olacak. Burada icracı olmayan yönetim kurulu üyeleri var. Bu komite dönem ve kişiden bağımsız olarak uzun vadeli sportif vizyonu oluşturacak ve icrayı sürekli kontrol edecek. Teknik kalbi oluşturacak birimler, futbol A takımı teknik direktörü, icracı olmayan yönetim kurulu üyeleri, özkaynak düzeni direktörü, altyapı direktörü ve idari direktör olacak. Komite yapacağı faaliyetleri en başından beri planlayacak. Üç yıllık bir hedef ortaya koyduk. Üç yılda bir A takımın ihtiyaçlarını belirleyecek.''
Beşiktaş'ta yönetim kurulu üyelerinin bundan sonra transfer yapmayacağının altını çizen Kıran, ''Göreve geldiğimizden sonra gördüğümüz en büyük sıkıntılardan birisi, hazırlık yapılmadan gerçekleştirilen transferin ciddi sıkıntı yaratabilecek bir konu olduğudur. Göreve geldiğimizde bu konuda sistematik izlemenin şart olduğunu gördük. İzleme Komitesi ile yetenekli oyuncuları Beşiktaş'a kazandırmayı hedefliyoruz. Bundan sonra video ile izleyerek transfer yapmayacağız'' ifadelerini kullandı.
Beşiktaş Özkaynak Düzeni'ndeki en büyük eksikliklerinin tesisleşme olduğunu aktaran Tamer Kıran, bu konuda çözüm üretmeleri gerektiğini vurguladı. Kıran, Özkaynak Düzeni için özel bir bütçe oluşturacaklarını, pilot bir takım bulmayı ve Beşiktaş Futbol Okulları'nı Özkaynak Düzeni'ne entegre etmeyi planladıklarını dile getirerek, ''Özkaynak Düzenimiz 3 yılda 2 oyuncuyu A takıma kazandırmalıdır'' dedi.

 

BURADAN ALINACAK MESAJLAR

 

Birincisi, kim gelirse gelsin başkanlığa ve yönetime, Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman ile bir randevu alıp, görüşmeli. Hem de seçimi beklemeden. Bu belki Vedat Yaşlıca olur belki Kayyım bilemem. Belki de Zeki Toçoğlu veya Halit Evin. Ya da İsmail Gürses. Bkelenrird de geç kalınmaz ise tabi ki yeni başkan ve yönetim de yapabilir ama şimdiden yapalım bu girişimi.

Şirket yöneticiliğiyle ilgili yüzde yüz fayda sağlar bu görüşme.

İkincisi ise, hazır halen bir pilot takımı bulamamışlar. Biz olalım Beşiktaş’ın pilot takımı. Yapalım resmi teklifimizi.

Haftaya yeni başkan ve yönetim oluşsun, transferi de açalım. Getirelim Beşiktaş’taki futbolcuları takımımıza.

Hem bu sene ligde kalalım, hem de senenin takımını da bulmuş oluruz. En azından yarı yarıya…

Hatta yıllar boyunca Beşiktaş’ın onların altyapısı olarak iyi bir nefes alırız ki bence Türkiye’de geleceğin en güçlü takımı, en idol takımı Beşiktaş olacak göreceksiniz. Çünkü onlar kadar UEFA kriterlerini bilen profesyonel isimler yok. Mesela Hüsnü Güreli.

Ayrıca, Sakaryaspor altyapısından yetişen futbolcuları da bir bedel karşılığı satarız Beşiktaş’a, tıpkı Berat’ta olduğu gibi, hem para kazanmış oluruz, hem de şuanki başıboşluktan kurtulmuş.

Hem eski Beşiktaş ruhu canlanmış olur hem Sakaryaspor.

Güzel olmaz mı?

Diyelim ki bu olmadı.

Belli mi olur?

Bakarsınız Sakaryasporu pilot takımı yapmak isteyen başkaları da çıkar. Belki Fenerbahçe, belki de Galatasaray. Olmaz demeyin sakın ha, neden olmasın ki? Kesin olur. Denemediler mi bugüne kadar? Yapmadılar mı? Sakaryaspor’dan ve Sakarya’dan daha iyi takım mı bulacaklar? Hem İstanbul nerde ki? 1 saat ötede. Öyle değil mi?

Böylece bir taş ile iki kuş vurmuş oluruz. Hele hele mali tablo hakkında Beşiktaş’tan daha iyi bir takım mı bulacağız?

Kaldı ki onlar, UEFA kriterleri gereği 2014-2015 futbol sezonunda yürürlüğe girecek olan talimatları şimdiden hazırlamaya çalışıyorlar. Biz de bu işi öğrenmiş oluruz.

Kötü mü olur?

İsterseniz Sakaryaspor menfaatleri için, iyice bir düşünün olur mu?

Kaldı ki bu iş için burnumuzun dibinde Süleyman Seba gibi herkes tarafından çok sevilen, sayılan ve halen Hendek’te yaşayan bir büyüğümüz, bizden biri var. .

Bence ilaç olur ilaç...

 

Yorumlar (0)