12.12.2012, 14:09

Sakaryaspor Kapanırsa Sizde Kapanırsınız !

Görüyorum ki kendini bu kentin ve Sakaryaspor’un üstünde sananlar, böylesine tehlikeli bir süreci yaşamamıza rağmen, şimdi de mahkemenin üstüne çıkıp, tehlikeyi ciddiye almıyor.

Yarın seçim olmasın da görelim bakalım bu takım kapanacak mı kapanmayacak mı?

Yahu beyler, görmüyor musunuz bu seçimin ne kadar önemli olduğunu?

Birincisi Pazar günü oynanacak Sarıyer maçı için bu seçim çok çok önemli,

İkincisi ise, bir konsensüs sağlanıp, Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin istemesi durumunda yepyeni, güçlü, paralı, kaliteli ve tüm kentin inanacağı bir başkan ile yönetim oluşturularak kara tablo silinecek. Sakaryaspor efsanesi de yeniden canlanacak.

Ama görüyorum ki seçime 24 saat kalmasına rağmen, halen bu ile, bu ilin insanına ve bu ilin insanının takımı olan Sakaryaspor’a bir ölü gibi bakılıyor.

İç güveysinden hallice, bir makam, bir mevki sahibi olanlar başta olmak üzere bu takımı bu hale getiren bazı zavallılarına ve onların yalakalarına neden halen yüz verip onları adam yerine koyuyorsunuz ki? (İstisnalar hariç)

Hani nerede onların insanı ve ahlaki değerleri?

Yeni Oluşum diye ortaya çıkıp sonra bir fare gibi kaçanlardan söz ediyorum. Neden oluşamadınız bir türlü? Kaldı ki ne verdiler de ne istiyorlar? Neyi biliyorlar da kime neyin aklını veriyorlar? Onlar önce kendi pisliklerini temizlesinler ve elini ayağını bir daha bu takıma gelmemek üzere çeksinler yeter. Başka ihsan istemiyorum onlardan.

Sakaryasporda bundan sonra yapılacak en doğru ve akılcı iş, o iç güveysinden hallice olanları, kayınpeder, anne, baba, karı parası yiyenleri, kendini bu takımın, kentin ve insanın üzerinde gören bu virüsleri bu camiadan kökünden silip atmaktır. Bu da en azından Sakaryaspor üyeliğinden düşürülerek yapılmasından ve bundan sonra para verse de bir daha alınmamasından geçer ki ayda 50 lira bile vermeyenin bu takımda, genel kurulda işi olmamalı.

Bu takım onlarla ligde kalacak veya düşecekse de bırakalım kalmasın düşsün anasını satayım. Şampiyon da olmasın. Yeter artık. Hayır yani bir veriyorlar 100 alıyorlar.

 

ZEKİ TOÇOĞLU KADAR TAŞ YAĞSIN BAŞINIZA!

 

Kaldı ki o mikserler, düne kadar Zeki Toçoğlu’dan bu takımı almasını isterken bugün HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR. NİYE ALMIYOR diye çamur atıyorlar. Bu mu yani dürüstlük, adamlık, ahlak? Yani amaç üzümü yemek değil her zamanki gibi bağcıyı dövmektir. Tabi ki asıl dövülen onlar oluyor. Yani resmen avcı iken av oluyorlar.

Buna rağmen nedir Toçoğlu başkandan istenen?

Transferi açacak, bu sene bu takımı ligde bırakacak, belki de play off oynatacak yeni başkan ve yönetimi bulmak, bulunmasına yardımcı olmak.

Toçoğlu başkan bunu da yapacaktır göreceksiniz bakın.

Yeter ki ona adam gibi gidilsin, adam gibi istensin. Yasalar dışına çıkılmasın, kimse de kandırmaya çalışmasın. Tüm işi de Toçoğlu başkana yıkmasın, çakallık yapmasın. Samimi ve şeffaf olunsun yeter. Yani başkanlık veya yöneticilik için bir pazarlık, bir teklifle gidilmesin!

Zaten kim kaldı ki Sakaryaspor’a yardım edecek?

Bir Toçoğlu başkan var bir de Vali Büyük.

Bu takımı adam edecek olanlar da onlar, bu kenti güzelleştirecek, insanlarına mutluluğu, sevgiyi, saygıyı, hoş görüyü sağlatacak da, geçmişi unutturacak olan da onlar.

Sanırım Vali Büyük de başkan Toçoğlu da duyarsız kalmayacak, 1 milyon Sakaryalının bu beklentisine evet diyerek herkesi mutluktan uçuracaktır.

Yarın ki seçim, bu nedenle, Sakaryaspor üyelerinin yeniden yapılanması gereken, tertemiz, yepyeni ve büyük Sakaryaspor projesinin adımlarının atılacağı bir gün olmalıdır.

 

 

SAKARYASPOR KAPATILIRSA İŞ DAHA DA BÜYÜYOR!

 

Unutulmasın ki, 1.Sulh Hukuk Hakimi, isterse bu takımı kapatır, siler, atar. Kimse bir şey yapamaz. Kim engelleyebilir bunu?

Biliyor musunuz, asıl bela o zaman gelecek. Hem de bugün Sakaryaspor kulübü üyesi olanlardan tutun da, eski başkan ve yöneticilere kadar.

Çünkü bu takımın kapatılması veya tasfiyesi durumunda, borçlar silinmiyor. Aksine, herkes kendi döneminden sorulacak şekilde o paraları kuruşuna kadar tıkır tıkır ödeyecek. Yok mu paraları? O zaman var olan her şey alınabilecek? Mesela arabaları, mesela yazlık veya kışlık evleri. Mesela bankadaki gizli hesapları, altınları, gayri menkulleri vs, vs…

Yani yangından kaçmak yerine yangına benzinle gitmiş olunacak.

Tabi ki o parayı ödeyenler de çıkacak ama ya ödeyemeyecek durumda olanlar ne yapacak?

Yapılacak tek bir şey var.

Yarınki seçimde Halit Evin başkanlığında her biri en az 100 bin TL verecek ve verdirebilecek paralı, güçlü bir yönetim kurmak. Yani Sakaryaspor’u bu sene ligde bırakmak ve tabi transferi açıp, önümüzdeki sene de oynayacak nokta transferleri yapmak..

Bunun gerçekleşmesi durumunda hem kendileri bu borçtan kurtulacak hem de Sakaryaspor.

Çünkü yeni başkan ve yönetimin önce bu sene ligde kalmayı hedeflemesi ve seneye de Bank Asya 1.Ligine çıkıp orada en az 1 sene kalıp oradan da Süper Lige çıkması durumunda, o liglerden gelecek iddia, naklen yayın, göğü ve saha içi reklamları kesile kesile Maliye ve SSK borcu dahil tüm borçlar silinmiş olacak.

Zaten başkan ve yönetici de buralardan para gelecek diye hesap yapmayacak.

Göreve gelirken vereceği parayı almayacağını bile bile gelmeli.

Düşünsenize her bir yönetici en az 100 bin TL verse, 25 kişilik liste yapılacağına göre yapar en az 2 milyon 700 bin TL. Ya da bir başka deyişle her bir yönetici her ay en az 10 veya 20 bin TL verecek.

Buna bir de Vali Büyük’ün ve Toçoğlu başkanın vereceği ve verdireceği parayı dahil edersek en az 4-5 milyon TL yapar ki bu da bize yeter. Transferi de açarız, takımı da ligde bırakırız.

Ama önce yarınki seçim gerçekleşmeli. Çünkü Sarıyer ve Tarsus maçlarından beklenen galibiyet bana göre bu seçimden geçer.

Yani sahipsiz bir takım ile son 2 maça çıkmaktansa, adam gibi bir başkan ve yönetim ile bu maçlara tüm şehrin bütünlüğünü sağlayıp inancını ve güvenini kazanmış bir camia olarak maç çıkmak başka olsa gerek.

Yani bu seçim ya Sakaryasporu tamamen öldürür, ya da diriltir.

Bu da ancak ve ancak Vali Büyük ile Zeki Toçoğlu başkandan geçer, geçecektir de…

Olmadı mı?

O zaman, sırf zaman kazanmak adına Tatangalar liste yapsın da bari takım kapanmasın, başımıza iş almayalım.

 

- - - - -

Yorumlar (0)