17.05.2012, 08:24

Sakaryaspor halka açıldı

Sakaryaspor da Vedat Yaşlıca ile birlikte yepyeni bir dönem başladı. Bir çok insan Yaşlıca nın yönetim listesine burun kıvırıyor. Yönetiminde çok zengin, çok bilinen isimler yok diye isyan bayrağını çıkarmış durumdalar. Peki ben bu düşüncedeki insanlara soruyorum, Erdal Taşkın yönetiminde çok önemli isimler vardı da ne oldu

Erdal Taşkın kongre günü seçimi kazandığında yönetim listesini herkes ayakta alkışlayıp, oley çekmedi mi O yönetimde bir çok önemli isim yok muydu Ve arkalarında FiYapı gibi Hakan Şükür gibi, Erdinç Şehit gibi isimler bulunmuyor muydu Peki sonuç Sakaryaspor küme düştü! Hem de ligin bitmesine 7 hafta kala. Hemde bağıra bağıra. Peki o yönetim zamanında Sakaryaspor Türkiye ye bir çok konuda rezil olmadı mı Altyapıdaki rezilliklerle, kendi oyuncusunun tedavi masrafını karşılayamayarak, otobüs bulamayarak, mazot alamayarak, Rüstemler de yakacak kömür bulamayarak Türkiye deki imajını derinden sarsmadı mı Demek ki bu işler komutanlarla olmuyormuş.

Evet Vedat Yaşlıca nın listesinde 4-5 isim haricinde maddi olarak çok fazla destek verecek isimler bulunmuyor belki. Bu Yaşlıca yönetiminin başarısız olacağı anlamına gelmiyor. Süleyman Seba çok mu zengindi Beşiktaş ı efsaneleştiren başkanlardan biri oldu. Bekleyip, sabredip olacakları görmek gerekiyor. Hata yapıldğı zaman zaten gereken tepkiyi basın olarak göstereceğiz. Bu da bizim işimiz.

Sakaryaspor sivilleştikten sonra ilk kez tamamen halkın takımı oldu. Yönetim kadrosunda her kesimden, her işten her yaştan insan mevcut. Belki de yönetim anlamında ilk kez bu kadar halka yakın bir Sakaryaspor yönetimi oluştu. Bu işe biraz da buradan bakmak lazım. Sanki Vedat Yaşlıca dışında, Akgün Altuğ, Davut Dişli, Şansal Büyüka gibi isimler liste çıkarıp seçime girdi de biz hayır dedik ya da seçilemediler... Sakaryaspor bu kadar sahipsiz bırakılmışken, ortaya çıkıp birşeyler yapmaya çalışan insanlar hiç değilse biraz sabrı hakediyor. 2-3 ay içerisinde bu yönetim kendisini belli eder zaten. O zamana kadar da sabredip dikkatle takip etmek kulübün yararına olacaktır.
Yorumlar (0)