02.04.2018, 23:40

ŞANS BİZDEN YANA !

Ligin ikinci yarısında 11 maçta 24 puan toplama başarısını göstermiş tek takımdı Konya Anadolu Selçukspor.

Lakapları yavru kartallar ve genç bir kadro ile Atiker Konyaspor’un pilot takımı.

Bizden önce Kırklarelispor’u 5-1 yendikleri maçı izledim. Skor iyi ama sergilenen futbol aynı paralellikte değil örnek isterseniz aynı bizim 4-0 kazandığımız Ş. Urfa maçı.  Tercihleri çok paslı set oyunu, hızlı oyuncuları yok, rakip sahaya çoğalarak yerleşiyorlar. Savunmaları umulmayan hatalar yapıyor.Bunları tek maça dayalı söylemiyorum birçok maçını izledim.Şimdi gelelim bizim maça…

Sağbekleri inanılmaz bir hata yaptı ve topu kazanan Beykan ile ilk şansımız başladı.

Ne o şansımız derseniz topu kaptığı an Beykan’ın karşısında yakın savunma oyuncusu olmaması… Olsa bir sağa bir sola belki bir daha sağa çekip Quaresma taklitçiliği yaparken pozisyon harcanıp gidecekti ama bunu yapamadı.

Kestiği topta bomboş durumdaki Mahir golü atarken son derece rahattı.

İlerleyen dakikalarda sağaçıklarının iyi getirip altı pasa al da at diye kestiği topta Ercüment çaresizce seyrederken santraforları net golü kaçırdı şans yine yanımızda.

Şimdi özetlerde dikkatle izlemeniz gereken bir ana gelmek istiyorum. Mahir ceza sahası yayı içinde sağ vuruş gösterip rakibini uçurarak soluna çekiyor sonra vurduğu top rakipten dönüyor; işte o anda Beykan’ın tepkisi çok anlamlı iyi izleyin.

Yediğimiz golde suçlanan hakem kurallara göre o tip pozisyonlarda oyuncu sayılmıyor mu? Ona çarpan topla pozisyona girseler yazık oldu diyeceğim ama gelen topla önce geri passonrasında da dört pas yapılıyor; gol tam anlamıyla kalecimizin hediyesi.

Ve sonra asıl olay böylesine önemli maçta sahada10 kişi kalmamız…Ben Beykan’ı sadece bazı oyun içi hareketlerinde Quaresma taklitçiliğine meraklı olduğunu sanıyordum ama kart sonrası oyundan çıkarken yaptığı hareketlerine de iyi çalışmış!

**

İkinci yarı 4-4-1 ile sahamızda pusuya yatıp fırsat kollamaya başladık ki Konya Anadolu Selçukspor tuzağa düştü.

İkinci yarı maçlarındaki başarılı sonuçlar sonrası “aşırı güven” hastalığına yakalanmışlar. Bizi eksik de yakalayınca beraberlik kesmedi gençleri, sanki galip gelmesi gereken onlarmış gibi ailece hücuma kalktıkları bir pozisyonda top kaptırınca savunma dörtlüsü kalesinden çok uzakta ve hazırlıksız yakalandı. Mahir’in hareketlenmesi ile Ferhat’ın defans arkasına attığı pasta tayming mükemmel olunca golü bulduk. Bu pozisyonda Mahir’in asisti veRamazan Çevik’in ısrarlı pozisyon takip deparının karşılığını alması da önümüzdeki maçlar için son derece moral verici.

Cenk’in performansının gittikçe artarak devam etmesi de hayli sevindirici.

**

Bu maçta Engin hocanın devre arasında değişiklik yapmaması bana göre çok olumlu.

Sonraki değişiklikler de yerinde ve zamanında. Bu maç için açık bir iddiam var…

Eğer Batuhan değişikliği maç berabere iken yapılsaydı ve Beykan oyundan atılmasaydı biz bu maçı kazanamazdık... Her şerde bir hayır vardır diyorum.

Hatta eksik kalınca zorunlu olarak uyguladığımız sistemin bize önümüzdeki maçlar için hocaya iyi bir ışık bile verdiğini tahmin ediyorum.

Bu arada hakemin çok net bir penaltı kararını atlamasını da Konya Anadolu Selçukspor’a yapılan hayli hoş “Nisan 1”şakası olduğunu sanıyorum.

Biz Sakaryalılar tarafında beğeni rekoru aldı kendisini kutluyoruz.

**

Not: Sakaryaspor’a destek amaçlı basılan hatıra biletlerine gösterilen ilgi şaşırtıcı!

Yorumlar (0)