27.03.2013, 11:26

Sen Neyaptın Hikmet Hoca !

Ne olurdu dinleseydin beni de şimdi kafanı duvarlara böyle vurmasaydın!

Ne dedim sana ben devre arasında?

“Hocam, kısmet ayağımıza bu kadar gelmişken, gel bunun elinin tersiyle itme. Rakiplerin uyumaz. Ara transferde transfer yapar. Sen de stopere, orta sahaya ve forvete nokta transferler yap. Çık şu 3.lige

Ama sen ne yaptın? Göstermelik, sırf iş olsun diye, transfer yapmak için gelişi güzel bir şekilde Okan, Hakan ve Berkan gibi 3 bitik adam alıp NOKTA değil ünlem transferi yaptın!

İlk yarının sonunda, ikinci sıradaki Beyköy Belediyespor’a 7 puan, 3.sıradaki Çıksalınspor ile 4.sıradaki Kütahyaspor’a 8 puan fark atmışken, Çıksalınspor ile Beyköy Belediyespor’a biro kadar puan farkıyla geçildin. Hem de sadece 2.yarının ilk 7 haftasında. Allah’tan Çıksalınspor ile Beyköy Belediyespor bu hafta 0-0 kaldı, Adapazarıspor da As Akyazısporu 2-1 yendi de aradaki puan farkı 5’e düştü!

Dediğimi yapsaydın ne mi olacaktı Hikmet hoca?

En azından burada Akçakocaspor ile berabere kalınmaz, alınırdı o maç. En azından Beyköy Belediyespor’a burada yenilmezdik. Deplasmanda, 3-2 yenildiğimiz Çıksalınspor maçı ile 4-3 yenildiğimiz Dikilitaş maçını ve de 0-0’lık Çatalcaspor ile Sağlıkspor maçlarını saymıyorum ha. Sadece kendi sahamızdaki maçta 5 puan kaybetmeseydik bugün liderdik. Hadi deplasman neyse. Bari kendi sahandaki maçlarını kazan da liderliğini koru…

BUNUN TEK SORUMLUSU HİKMET SEVİM’DİR.

Bu arada çok merak ediyorum. Sezon başından bu yana, devre arsasındaki 3 isim de dahil olmak üzere transferleri kim yaptı, yaptırdı? Kaç paraya? Hangi takımdan. Hangi akılla, hangi mantıkla, hangi nedenden dolayı takımın her şeyini Hikmet Sevim’e bırakırsınız? Nedir Sevim’e bu kulübün, başkanın ve hatta Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin üzerinde görüp de, ona bu kadar yetki verilmesinin nedeni?

Bir yanda Sakaryasporun 25 bin TL’lik kombine bilet parasını vermiyorsunuz, diğer yanda tam 700 bin TL para harcıyorsunuz. Ve içinizden bazı haddini bilmez yöneticiler, bu işi daha da ileri getirerek “Bana ne Sakaryaspor’dan. Seneye 3.ligde buluşuruz” şeklinde dalga geçip Sakaryasporu küçük gördüler. Sonra da alırsınız ahları ve bedduaları böyle.

Kaldı ki ben Dikilitaş maçına Hikmet Sevim’siz çıkılmasını bile istemiş, “Futbolcularla bu konuyu konuşun Onlar istemiyorsa 1 dakika bile beklemeyin” bile demiştim ama dinleyen olmadı ki? Sonra hem 4-3 yenilirsiniz, hem de 2 futbolcunuz atılır işte öyle!

Oysa o maç bile kazanılsa, aradaki puan farkı şuan 2 idi ve Adapazarıspor tüm maçlarını kazanıp, Çıksalınspor bir maçta berabere bile kalsa şampiyon olabilecekti. Şimdi kalan 4 maçta Çıksalınsporun 2 mağlubiyet almasını bekleyeceksiniz. İyi de hangi maçta yenilecek Çıksalınspor? Bu hafta İstanbul’da oynanacak Dikilitaşspor maçını mı? Yoksa 15 gün sonra kendi sahalarında As Akyazıspor ile oynayacakları maçı mı? Belki 3 hafta sonra Eskişehir’deki Demirspor maçını?  Ya da son hafta sahalarında oynayacakları Dumlupınarspor maçını? Aksine Çıksalınspor tüm maçları kazanıp şampiyon olacaktır. Çünkü her takım bir Adapazarıspor olamaz.

O kadar güçlü müsünüz?

O zaman son 4 maçta aldırın 2 yenilgi Çıksalınspor’a. Adapazarıspor da alsın tüm maçlarını ve şampiyon olsun.

Ah Hikmet hoca ah. Bir takımın kaderiyle nasıl oynar, o kadar emeğe, cefaya, fedakarlığa ve paraya nasıl kıyarsın?

Gördün mü bak? Bana bir kez daha maç yazısı yazdırtmadın. Futboldan söz ettirmedin ki söz edecek hiçbir şey de yoktu aslında bu maçta. Futbol da kötüydü, bu maçta mücadele de.

Seyirciler bile bana “Bu takım mı şampiyon olacak? Bu takım mı 700 bin TL’lik talkım? Hikmet Sevim halen bu takımın başında kalacak yüzü nasıl buluyor” diye soruyorsa varın maçın nasıl geçtiğini siz düşünün. Her 2 takım da rezildi.

Sen bu durumlara düşecek adam mıydın be Hikmet hoca? Sen var ya sen, bu tabloyla kendi ipini kendin çektin Hikmet hoca. Olsan olsan bundan sonra belki Erenlerspor’a antrenör olursun. Öyle ya 8 puan gerindeki birtakıma 7 puan geçilip de bugün bu puanı ancak 5’e düşürebilmek, anca ve anca sana mahsustur.

İnşallah bir mucize olur da Adapazarıspor şampiyon olur ben de bu yazdıklarımı yesem yutsam. Razıyım. Keşke olsa…

 

Yorumlar (0)