02.04.2014, 14:23

Şimdi Sıra Sende Başkan

 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri bitti. Ülkemizde ve İlçemizde kazanan tüm Belediye Başkanı ve muhtarlarına bu 60 aylık süreçte başarılar diliyorum. Umarım hayal ettikleri projelerini uygularlar.

Gelelim Karasu ilçemizde ikinci Mehmet İspiroğlu dönemine. Çok değil bundan 3 ay kadar önce  ;”aday adayı iken , oldu olacak , acaba kim olacak “derken tüm Karasuluların Altın Çocuk dediği Mehmet İspiroğlu  tekrar Belediye Başkanı seçildi. İspiroğlu’un bu yeni dönemde Karasuspor’a nasıl bir fayda sağlayacağı herkes için merak konusu. Ama ben diyorum ki yok öyle yağma.Sıra şimdi sende Başkan. Asla kaçış yolun yok ve olamazda.

Karasuspor bu İlçede sadece birkaç kişiye endeksli değil. Ekonomik olarak , elbet bulunduğu şehrin Kaymakamı , Belediye Başkanı , tabiri caiz ise ekabir takımı , mutlak surette ekonomik olarak taşın altına elini sokup , mevcut yükü hafifletmelidir. Bunu da yapacak iki kişiden biri olan başkan , Altın çocuk olmalı. Çünkü Kaymakam bu ilçeye atanmış biri , ama Altın Çocuk öylemi,  seçilerek geldi. ayrıca ezici bir güç ile seçildi. Bu da demektir ki , ilçe belediye başkanı olarak , önderliği sen yapacaksın Karasuspor için.

Sana  ;”Gel başkan ol demiyoruz “ ama hemen yanı başımızda kurulan Gazi Çelik’i sponsor et. Ha bu yetmez artık Darıçayır Beldesi’de senin mahallen oldu. Orda kurulan çimento fabrikası sahiplerini de , ekonomik katkı için sponsorluğa zorlamalısın.

O kadar kolay değil Bölgesel Amatör Lig (BAL) oynamanın bir maliyeti var. O da bir iki kişinin yapacağı mali külfet ile asla olmaz. En önemlisi Karasu İlçesinin adını ilk defa duyan ya da ilk defa gelen il kulüplerimiz var. Bir şekilde ilçemize ekonomik katkıları var. Otellerde konaklama gibi.  Bu da bir nevi İlçemizin tanınması gibi en büyük reklam. İşte bu yüzden şimdi sıra sende başkanım. Adaylık süreci ve seçim çalışmaları bitti. İlçe halkı seni tercih etti. Seçimi kazandın. Bundan sonra kazananın Karasu halkı, Karasu’lu gençler ve Karasuspor olmasını istiyoruz. Altın çocuk eeee bu kadar Karasu’nun tevazuundan sonra , Karasuspor’dan kaçış da yok.

Başkan kısacası , bu sezon küme düşmemiz ; sanki söz konusu değil gibi gelmekte bana. Yani bütün hesaplar planlar 2014-2015 sezonu için yapılmalı. Karasu’nun Altın çocuğu , Karasuspor için mızıkçılık yapmaz ise  , öyle zannediyorum , Onursal başkan Yılmaz Ekşi bu mızıkçılığa müsaade etmez.

Gelelim 1nci Amatör Ligde sezonu bitiren takımlarımıza. Kuzuluk Ersoyspor ile Sahil Karadenizspor adını Süper lig’e yazdırdı. Hele martılar var ki ; 22 maçta 22 galibiyet alarak , üstüne üstlük 112 gol atarak tarihi bir rekorun sahibi oldular.

Ayrıca C gurubunda ikinci olan Karasu Aziziyespor , 4 Nisan Cuma günü Erenler Sentetik saat 20.00’de Kuzulukspor ile , sezonun en önemli maçına çıkacaklar. Aziziyespor bu maçı kazandığı taktirde bir yıllık aranın ardından tekrar Süper Amatör Lig’e yükselecekler. Süper Lig için umarım namı değer “Tın Tınlar “, bu maçta takımlarını yalnız bırakmazlar ve tekrar Süper Lig’de yerini alırlar. Aziziyespor antrenörü Ercan Zorlu ve talebelerine güvenim sonsuz. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)