05.09.2019, 13:38

Tadilat değil yenisi yapılsın.

Hani bir deyim vardır; ‘eskiye rağbet olsa bitpazarına nur yağardı’ diye. Evet bu hafta bu deyimin getirdiklerini yazmaya çalışacağım.

Bilindiği gibi ilçemiz Karasu’daki Spor Salonu 1988 yılında yapıldı. O zamanlarda yapımında emeği geçen herkese teşekkürü bir vazife bilirim. Sonsuz teşekkürler ancak o gün bugündür ufak tefek bakımlar, küçük tamiratlar yapılmış durmuş.

İşte mevzumuz tam da burada başlıyor. Yukarıdaki deyimde ‘Bitpazarı’ olan Spor Salonumuz yine tadilatta. Diğer ilçelerimize baktığımızda ise hep yeni tesisler yapılmış.

Kısacası artık Karasu’ya da tadilat değil, yeni bir Spor Salonu yakışır. Diğer ilçelerde bırakın yeni spor salonunu, Uluslararası müsabakalar bile yapılıyor.

Tüm Karasu’muz yeni bir Spor Salonunu ziyadesiyle hak ediyor. Bilindiği üzere Karasu’nun nüfusu özellikle yaz aylarında neredeyse bir il kadar oluyor. İşte o dönemlerde Spor Salonumuzdan büyük fayda sağlanabilir. Çeşitli eğlenceler, etkinlikler düzenlenebilir.

O halde ilçemiz Karasu’da siyaset yapan politikacılarımızın hemen devreye girmeleri ve bir an önce hak ettiğimiz spor salonuna bizi kavuşturmaları gerekli.

Şimdi de Sakaryaspor’dan bahsedelim. Efsanemiz Sakaryaspor, ligin ilk haftasında, yani 1 Eylül Pazar akşamı saat kendi sahasında Velimeşespor’u ağırladı. Ligin yeni takımı olan Tekirdağ temsilcisi karşısında 3-2’lik mağlubiyetten kurtulamayan Sakaryaspor, maalesef hepimize endişe verdi.

Ben bu mağlubiyeti sahada mücadele eden futbolcu ve teknik ekibe bağlamıyorum. Bana göre tamamen yeni yönetimin suçu. Hani iş başına gelirken; “5 Milyonum var. Transferi açacağım” diyen bir Kulüp Başkanımız var ya. İşte ona bağlıyorum. İşte o Milyonlar birkaç hafta ortaya çıksaydı, maçın skoru öyle olmazdı. Neyse Allah’tan transferin son gününde gerekli takviye yapıldı da rahatladık.

Özellikle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin hakkı nasıl ödenir bilmiyorum. İnşallah yeni gelen futbolcular takıma çabuk uyum sağlarlar da, başta Ekrem Yüce olmak üzere emek veren herkesin mücadelesi karşılık bulur.

Evet bu sezon Süper Amatör Lig’de mücadele edecek olan Karasuspor, 2019-2020 Futbol Sezonuna Antrenör Behçet Durak tarafından hazırlanmakta. Çalışmalarına Karasu Atatürk Stadında aralıksız devam eden Sarı-Kırmızılı ekibimiz, Mehmet Akbaş Başkanlığında yeni yönetimin güvenini kazanmış durumda. Hepsi ligin başlamasını beklemekteler. Kısacası Karasuspor’un geçen sezon düştüğü Spor Toto Bölgesel Amatör Lige (BAL) bu sezon yeniden yükselmek. Özellikle yönetim içinde gördüğüm birlik ve beraberlik havası müthiş. Hemen hemen her idmana geliyorlar. Teknik ekibin bir dediğini iki etmeden yerine getiriyorlar. İnşallah sezon sonunda hedeflerine ulaşırlar. Çünkü bu İlçe bunu hak ediyor. Hatta ve hatta abartısız söylüyorum, profesyonel olmayı bile hak ediyoruz. İnşallah bu başarı bu yönetime nasip olur. Şen ve esen kalın

Yorumlar (0)