03.06.2020, 15:42

Takdiri hak ettiler

     Yaklaşık 90 gündür gerek ülke, gerekse il içinde spordan uzak kaldık. Hem futbol, hem de salon sporlarında idmanların dahi yasaklanmış olmasının sebebi tabii ki korona virüs.

     1 Haziran itibarı ile hayata yeniden dönüş sinyalleri almaya başladık. Bu zaman içerisinde sokağa çıkma yasakları dahil olmak üzere bazı gerçekler ile yüz yüze kaldık.

     Tabii ki bu virüsün olumlu yanları da oldu. En azından artık hijyenin ne olduğunu, kişisel temizliğin nasıl yapılması gerektiğini daha iyi anladık.

     Ne var ki bundan sonra önemli olan gevşemeden, sosyal mesafeyi korumak ve maske takmak ile ilgili alışkanlığımızı devam ettirerek hayatımızı sürdürmeliyiz.

     Allah korusun, bu melanet virüs yeniden başımıza musallat olur ve eskiye dönersek, bu kez daha çok uğraşırız. Çünkü bağışıklık sistemimiz, az da olsa bu virüse uyum sağladı. 90 gündür olduğu gibi titizliği elden bırakmayalım.

     Şimdi asıl meselemize gelelim. Konumuz Karasuspor Taraftarlar Derneği. Bugüne kadar birçok kez haberini yaptık ama ben yine de onların icraatlarını biraz size hatırlatayım.

     Başkanlığını Onur Arslan’ın yaptığı Karasuspor Taraftarlar Derneği, hani bu sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönem var ya, işte o dönemi harıl harıl çalışarak geçirdi.

     Ne mi yaptılar? O zorlu dönemde, futboldan uzak oldukları için günlerini yardımlaşmanın en güzel örneklerin sergileyerek geçirdiler.

     Oruçlu bir şekilde o sıcak günlerde bazı futbolcular ile birlikte kapı kapı geçen Dernek yöneticileri, hazırlanan yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.   

     Hem de bunu karşılık beklemeden yaptılar. Sevindirdikleri insanların yüzlerindeki mutluluk, her şeye bedeldi. Kendilerini canı gönülden, yüreğimin en derin yerinden kutluyorum.

      Başkan Onur Arslan, yönetim kurulundan Tuncay Şeker, futbolcu kardeşlerimizden Bedirhan, Berkan Kartal, Kaan Aksu, Mert İskender ve kaptan Kaan İskender öyle çok insanı sevindirdi ki inanamazsınız.

      Onların yürekleri o kadar kocaman ki resmen Dünya sığdı. Hepsini ayakta alkışlıyorum. Tüm Karasu’nun takdirini hak ettiler.

     Hele bayram öncesi tespit ettikleri adreslere giderek çocuklara oyuncak verdikleri anlar yok mu? Anlatılmaz yaşanır. Çocukların yüzlerindeki o tebessüm nasıl tarif edilebilir ki?

     Bu zorlu günlerde yapılan bu güzellikler adına Karasuspor Taraftarlar Derneğini tebrik ediyorum. Bu tebrik de Limanderespor kulübünün eski Başkanlarından Sezgin Tetik (Kuzen) için.

     Kendisi, arkadaş gurubu ile birlikte Karasu’nun dış mahallelerinde eski adı ile köylerimizde oturan garibanları sevindirdi. Hem gıda yardımında bulundular, hem de maddi katkı sağladılar.

     Son olarak demem o ki spor camiasından hep güzel insanlar çıkmakta. Bunu işte böyle zor günlerde gördük. Sporun içerisinde bulunan tüm yönetici, antrenör ve futbolcuları, böyle güzel insanlarımızı kutluyorum. İyi ki varsınız. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)