17.12.2013, 18:40

Takke düştü, kel göründü

  Spor Toto 3.Lig 2.Grupta ilk yarı tamamlanırken, Hacettepespor karşısında alınan 2-0’lık skor da, oynanan rezil futbol da, bu takımdan 2.yarıda hayır gelmeyeceğini gösterdi.

Alaattin Hamza’nın sakatlık, Cihan’ın kırmızı kart cezası nedeniyle oynamadığı maçta, kendilerinden daha genç bir kadro ile yer alan rakibi karşısında Sakaryasporlu futbolcular hiçbir varlık gösteremedi. Yaş ortalaması 18 olan Hacettepesporlu futbolcular, “Genç takım sizin gibi değil bizim gibi olur” dercesine özellikle ilk yarı Sakaryasporlu tüm futbolcuları hallaç pamuğu gibi dağıtırken, 2 gol attı, en az 3-4 pozisyon kaçırdı ki, bir topları da direkten döndü.  Sabaha kadar maç yapsak yenemezdik onları. Üstelik bizden daha genç bir takım olmalarına rağmen. Nasıl mı? 19 yaş altında tam 7 futbolcusu var A takımda da ondan. Yedeklerle birlikte en büyüğü 20 olan bir futbolcu topluluğuydu Hacettepespor.

Çok koşan, ayağa pas yapan, ruhlu, inançlı, istekli Hacettepespor.

Sakaryasporun yaş ortalaması kaç? 20…

Rakibin ise 18.

Demek ki gençlik, tecrübesizlik bahane.

Neymiş efendim, Kurtuluş bu şehrin çocuklarındaymış. Yani Sakaryasporun genç futbolcularında. Gördük işte, tıpkı son 3 senede olduğu gibi, yine ligin dibindeyiz.

Yemişim o kurtuluşu da, şehrin çocuklarını da….

Ankara’daki Hacettepespor maçı da, 17 haftalık lig tablosu da, futbol, mücadele ve kadro da

gösterdi ki, iyi niyet ve güven hiçbir işe yaramıyor.

 

HIRS, İNANÇ VE RUH YOKTU

Sakaryaspor teknik direktörü Erol Kolcu ise, Cihan ve Alaattin Hamza’nın yerine stoperde Burak’a, forvet arkasında ise Erdican’a şans verdi. Bana göre de doğru bir düşünceydi ama maalesef tutmadı bu maya bir kez daha. Nerden bilebilirdi ki bu takımın ağır toplarının bu kadar kötü olabileceğini.

Düşünebiliyor musunuz ki, Doğan Seçkin 2.yarı oyuna girdi ve kaptırdığı her top sonrası eli belinde rakibini izledi. Koşmayı bırakın yürümedi bile…

Takımın en iyisi yine Hakkı olurken, Erdican da özellikle 2.yarıdaki pasları ve hırsı ile göze çarptı. 90 dakika boyunca rakip ceza alanı içinde tek bir gol pozisyon bulamayan yeşil siyahlı futbolcular, sanki bu maç bitse de biz de gitsek gibi bir hav içindeydiler. Özellikle Hacı Ömer, Berat Ali, Özgür ve A.Kadir bir kez daha tanınmaz haldeydiler.

Tam buruda Erol Kolcu hocamı bir kez daha eleştiriyorum.

Çünkü salon futbolunda oynayan futbolcuları ilk 11’de oynatmamalıydı. Zira FUTSAL’da oynayan o gençler, ayakta duramıyordu.  

.

 

HAKKI VE ERDİCAN…

Gelelim maça.

Bu sene içerde dışarıda izlediğim Sakaryaspor ilk yarının en kötü futbolunu oynadı.

Sadece ve sadece Hakkı’nın 90 dakikadaki mücadelesini ve 2.yarıda Erdican’ın 17 yaşında olmasına rağmen yenilgiyi kabul edemeyip savaşmasıydı ki dikkatle takip ettiğim birinde serbest vuruş olmak üzere öyle bir 4 pas verdi ki, bizim forvetler biraz akıllı olsa, belki de beraberliği yakalayabilirdik.

Dolayısıyla 11’e karşı 3 kişi oynarsak böyle dağılırız geliriz işte…

Hacettepespor kötü müydü? Kesinlikle hayır.

Özellikle ilk yarı sağ ve sol açıklarıyla canımıza okudular. O neydi öyle ya?

Orta sahaları desen sürekli ilk topta basıp futbolcularımızın oyun kurbanı engellerken, defansta da son 10 dakika hariç iyiydiler.

Hem de bizim futbolculara oranla daha genç bir kadroya sahip olmalarına rağmen.

Evet evet, aynen öyle.

Onlar bizden daha gençti. Yaşları 16-19 arasıyken bizde 22 yaşında olan bile vardı. Demek ki iş yaşta değil icraatta.

Puan cetveline baktığımızda Hacettepesporun bulunduğu yer bunun en canlı göstergesi.

Alın o takımı, giydirin yeşil siyah forma, yeminle şuan en az 30 puan toplardık.

 

TEŞEKKÜRLER ERGÜN ABİ, TEŞEKKÜRLER TAVŞAN KARDEŞLER…

Ankara’da Sakaryalıların her zaman bir kapısı olmuştur yine var. Onun adresi de Türk-İş Genel Başkanı ve Demiryol İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay.

Takımın Ankara masraflarını karşıladı. Yetmedi, maça bizzat gelerek 90 dakika izledi. Maç bitimi de yalnız bırakmadı ve takıma bir akşam yemeği yedirtip öyle uğurladı.

Ne diyelim.

Eline, cebine, yüreğine sağlık Ergün abi.

Tabii bir teşekkür de Yavuz ve Yüksel Tavşan kardeşlere.

Öyle ya, Ankara Hali girişindeki Şan Pide Kebap Salonunda, sadece masamızı donatmadı, gazetemize atmam gereken foto ve haberlerin gönderilmesinde de büyük yardımı oldu.

Teşekkürler…

Yorumlar (1)
ahmet mehmet 10 yıl önce
bu sporexpress sitesinin sahibi bu kadar büyük bir yani küfürsüz açıklayamayacağım da hadi kötü bir insanı diyelim nasıl içinizde barındırıyor ?