27.02.2013, 16:00

Tatangalık Bu Değil !

Sakaryaspor ismi kendini bilmez bazı taraftarlar tarafından bir kez daha rezil edildi. Hem de neredeyse dünya tarihinde görülmemiş bir şekilde.

Gösterin bana bir tane örnek? Nerede, hangi kulübün taraftarı, kendi takımının deplasman maçı dönüşünde yolunu kesip, takımına saldırmış, futbolcu dövmüş?

Yahu kardeşim (istisnalar hariç) siz kimsiniz? Ne sanıyorsunuz kendinizi?

Aziz Duran’a küfür eden siz,

Selahattin Aydın gibi Sakaryaspor kulübünü, tarihte görülmemiş bir şekilde, mali anlamda mükemmel yönetmiş ve yönetmeye de devam edebilecek olmasına rağmen, sırf Düzceli diye göndertip de o kapıları kapatan ve kapattıran siz,

Gelen hiçbir başkan ve yönetimi beğenmeyip, küfürlü küfürsüz gönderen de,

Halit Evin ve Vedat Yaşlıca gibi isimleri ortaya çıkarttırıp, daha sonra onları gönderende sizsiniz.

Zeki Toçoğlu başkana küfür eden ise yine siz.

Kendinizden başka kimseyi beğenmeyen de…

Bu yetmiyormuş gibi bir de yol kesip futbolcu, hem de kendi takımınızın futbolcusunu dövüyorsunuz. Eğer araya Necmettin Sert ve kaptan Levent, Selim gibi isimler girmeseydi sadece Bünyamin değil, Gazanfer ve bir çok futbolcu da dövülecekti. Kaldı ki bazılarında halen o kavgadan kalma darp izleri var.

Bu nedenle hemen özür dileyin. Gidin yanlarına çiçek ve tatlı verin. Bunlar küçük ama önemli şeylerdir. Aksi kimseye bir şey kazandırmaz, tam tersi kaybettirmeye devam ettirir, yapanı da yapılanı da küçültür.

Bu arada, tabi ki futbolcular beklediğimiz şerefli bir mücadeleyi, oyun kuralları içinde sahada savaşmayı yapmıyor ama bu demek değil ki adam dövülsün, küfürler edilsin. Kaldı ki dün olmadı ama belki bu haftadan itibaren başlayacak. Bekleyip görelim. Bu kadarını da yapsın artık futbolcular…

 

BAKIN G.SARAY VE F.BAHÇE’YE DE, GÖRÜN BİR MAÇ NASIL ALINIR!

 

Bu arada, Sakaryaspor üzerinden rant elde etmek, menfaat sağlamak veya sağlatmak da bitti, otobüs, mazot ve harcırah parası vermek de! Kapandı musluklar ardına kadar.

Ne yapacaksınız şimdi?

Hem de sizlerden birin kulüp başkanı iken.

Kaldı ki, o yumruk, tekme ve kafalar sadece futbolcularımıza değil Metin Doğrucan başkana ve yönetimine geldi.  Bunu bile göremediniz. Bitirdiniz kendi arkadaşlarınızı.Yoksa siz onlara da mı saygı göstermiyorsunuz, tanımıyorsunuz?

Özür dilemek erdemliktir. Hele hele söz konusu Sakaryaspor ve Sakaryaspor menfaatleri ise.

Ne yapın biliyor musunuz?

Biz basın mensuplarının da olacağı bir yer ve saatte, getirin tatlıları ve çiçekleri, dileyin özrünüzü. Atın o barış adımınızı, biz basın mensupları da hazır olalım o anda, taşıyalım manşetlerimize. Ama bir daha ala yapmayacak şekilde namus ve şeref sözü verecek şekilde

Ben de, basın da, Sert ve yardımcıları da, eski başkan ve yöneticiler de, Vali Mustafa Büyük, Vekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğu da, sizin dışınızdaki taraftarlarda, bu millet de sizi affetsin.

Hak aramaya, eleştiri ve protestoya evet ama kime olursa olsun, nerede olursa olsun, ne zaman olursa olsun küfüre, şiddete hayır…

Hele hele söz konusu Sakaryaspor iken ve böylesine kötü bir durumda iken.

Bunu bile bile yangına benzinle gitti bazı Tatangalar. Sözüm de sadece onlara.

Bunu görün ve sadece asli işinizi, hem de adam gibi başarılı yapın yeter.

Misal mi?

Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarını izlediniz değil mi geçen hafta? Bir maç işte böyle alınır, böyle büyük takım ve taraftar olunur.

Var mı tek bir küfür, olay, sahaya yabancı madde atmak. Protesto bile o kadar güzel yapıldı ki benim bile tv başımda başım şişti, kulağım sağır oldu. Yapsanıza siz de bunu?

Hani diyorsunuz ya hep “Bu takımın, bu kentin bize bir kupa şampiyonluğu borcu var, bir de süper lig.”

O zaman siz de tıpkı Fenerbahçe ve Galatasaray gibi “Kol kırılır ama yen içinde kalır” misali hareket edip, aksinin hiçbir şey kazandırmayacağını aksine daha da çok şey kaybettireceğinizi öğrenin.

Bu şekilde de kendinizi değiştirin, geliştirin, olgunlaştırın ve büyüyün ki aynı şekilde karşılık görün. Yoksa bugünleri bile çok ararsınız?

Tabi gerçekten Sakaryasporu seviyor ve dirilmesini istiyorsanız…

Yorumlar (0)