31.12.2011, 07:39

Tek Tek Gidiyoruz

Sakaryaspor umuz kendi evinde Tavşanlı maçından aldığı galibiyetten bu yana ligde 11. hafta da karşılaştığı Karşıyaka ya da puan verdi.
11 maçta bir galibiyet 4 beraberlik 6 mağlubiyet ve 7 puanımız var. İşimiz gerçekten zor.
Bazı maçlarda galibiyete çok yaklaşıyoruz. Ya defans hatasından golü yiyoruz, yada kaleci hatasından.

***
Yaklaşık 7-8 puanı bu yolla verdik. Bu puanları savurmasaydık, şimdi 15- 16 puanımız olacaktı. Olsun daha çık maçımız var. Yeşil siyahlılar, Karşıyaka maçında kötü futbol oynamadı, ancak biraz beceriksizlikten gol ya da goller kaçırıyoruz. Maçın ilk yarısında fazla etkili değildik. İyi bir savunma yapıp devreyi golsüz kapattık.

***
2 devreye Sakaryaspor golle başladı. 47. dakikada kaptan altı pasa nefis kesti, Yunus a sadece dokunmak kaldı. Bu golle durunu 1-0 yaptık. Bu dakikadan sonra net goller kaçırdık. Bunları atamazsan eloğlu affetmez.

***
Karşıyaka nın kullandığı faul atışında 2 yarı oyuna giren Taha, Kaleci Harun un çıkmamasından faydalanarak kafayla golü Sakaryaspor ağlarına yollarken, defansımız da Taha yı seyretti adeta.

***
Bu golle yıkıldık. Bu golde hata sadece Harun da değil elbette. Hava topuna hakim 2 futbolcumuz var. Zafer ve Salih. Nasıl oldu anlamadım, ikisinden de kısa olan Taha aralarından yükselip golü attı.

***
Bu golden sonra Karşıyaka canlandı. Onlarda gol yollarında beceriksiz olunca, iki takıma 1 er puan yakıştı.
Biz 3 puan alsaydık harika olurdu. Biz acaba, Tavşanlı maçından sonra hangi takımdan 3 puan alacağız merak ediyorum.

***
Bundan sonrada üst sıralarda yer alan takımlarla oynayacağız. Bbelli olmaz güçlü takımlardan belki 3 puanlar alırız.

***
Bu arada Tatangalar, 11 maçtır taraftarlık görevini en iyi şekilde yaptılar. Sıra futbolcularda güldürün artık bu vefakar cefakar taraftarları. Galibiyete hasretler. Ligde kötü oynadığımız maçlardan puan çıkaramadık. Ancak iyi oynadığımız maçlardan, net galip gelmemiz gereken maçlardan 1 puan aldık. İnsan buna kahrediyor.

***
Acı gerçek Sakaryaspor umuz transfer yapamazsa ligde kalması çok zor. Ama çıkmayan candanda umut kesilmez diyorum.
Yorumlar (0)