31.10.2012, 11:31

Toçoğlusuz bir oluşum olmaz !

Sakaryaspor genel kurulu öncesinde 3 aday adayı çıktı. Kemal Ekşi, Kortan Aksu ve Coşkun Demirbakan. Sağ olsunlar var olsunlar da hani gerisi?

Coşkun Demirbakan, yanına Oğuz Dizer, Yavuz Köprülüoğlu, İbrahim Şamlı,Metin Dirim, Muzaffer Güneş, Gültekin Oba ve Orhan Kocabıyık gibi güçlü isimler ile bunu denerken, sonunu nedense getiremedi! Oysa devamı mutlak gelmeliydi.

Öyle hiç kimse çıkıp da “Kimse almasın. Bu takım Büyükşehir Belediyesine, Zeki Toçoğlu’na kalsın” gibi ahmakça bir fikir üretmesin. Yok böyle bir şey.

Çünkü Zeki Toçoğlu da, Büyükşehir Belediyesi de, AK Parti örgütleri de buna şiddetle karşı. Ben burada değilim, ben başka bir şey düşünüyorum.

Ne mi o? İşte bu!

Zeki başkan, Ak parti İl ve ilçe örgütleri isteyecek de Sakaryaspor’a başkan ve yönetici bulunmayacak öyle mi? Şerefsizim dağları delerler dağları.

Kaç para Sakaryaspor’un borcu. Maliye ve SSK dahil yaklaşık 20 milyon TL.

Bunun için ne ister?

200’er bin TL verecek 100 kişi. Ya da 100’er bin TL verecek 200 kişi veya 50’şer bin TL verecek 400 kişi. Alın size 20 milyon TL.

Ama bunu söylerken, sadece kişilerden değil firma, kurum ve kuruluşları da dahil ederek söylüyorum.

Mesela Organize Sanayi Bölgeleri. Her organize Sanayi bölgesinden firma başına 50’şer bin TL alınamaz mı?

Sonra buna SATSO, SESOB, Ticaret Borsası, İl Özel İdaresi, Belediyeler, Toyota gibi fabrikalar, SMS, kombine bilet, Sakaryaspor adına yapılacak yeni işyerleri eklendi mi ne borç kalır ne sorun.

Birçok kişi “Bu bir değil iki değil. Kaç oldu? Onun için aynı şey yaşanır diye gelmiyor. Her aday da bu borçtan kaçmıyor mu?” demiyor mu?

Bu yüzden bunu son kez yapalım.

Sakaryasporun borçlarını sıfırladık mı, hiç merak etmeyin, herkes ama herkes başkan ve yönetici olmak ister.

Bu arada, yeni yeni kurulacak olan HES santralını, yeni kurulacak olan traktör fabrikasını da kimse unutmasın. Buradan ama isim hakkı, ama göğüs veya sırt reklamı, ama saha içi reklamı, ama tesis veya stat sponsorluğu için ciddi ciddi paralar alınır.
Sonrasında ilimizde yatırım yapan firmalar var. Buralardan neden alınmasın ki bu bağışlar.

Alın size YENİDEN DOĞUŞ projesi.

Bunu kim yapacak? Tabi ki yeni başkan ve yönetim. Bu isimleri kim bulacak? Tabi ki Zeki Toçoğlu ile Vali Mustafa Büyük.

Kaldı ki kimse kendisi için istemiyor bunu. Bulunur bu işin ehilleri, güvenir isimler, gidilir o kişilere. Kesilir Sakaryaspor adına makbuz, alan da memnun kalır veren de. Paranın nereye gittiği, kişilerin cebine gitmediği de anlaşılır.

Gerekirse Valilik ve Büyükşehir, Sakaryaspor’un denetimini sağlamak amacıyla, güven sağlamak, itimat etmek için kendileri de birer isim verirler bu yönetime. Hesap kitap işine onlar sokulur. Olur biter. Böylece denetimi de, kontrolü de, güven de sağlanmış olur.

Ne deniyor hep.

“Zeki Toçoğlu bizi çağırsın. Bu takıma başkan veya yönetici ol desin. Hay hay.”

Sayın Zeki Toçoğlu, son kez şu işe TAMAM deseniz de, kolları sıvasınız ne kaybedersiniz? Bu şekilde biz de, herkes de görmüş olur o kişilerin samimiyetliğini. Olmadı mı? Kaçtılar mı? Yine mi mana buldular. Hiç merak etmeyin, biz basın mensupları onlara gerekli olan ağız payını veririz. Öyle bir teşhir ederiz ki, bu ilde bir dakika duramaz, toplumun içine çıkamazlar.

Ama Zeki başkan bunu yapmadıkça, kurşunlar da, oklar da, eleştiriler de ona doğru yağmaya devam eder ki, bu da çok ciddi anlamda oy kaybı demektir. Hazır seçimlere az kalmışken.

 

BU 3 ADAYI BİRLEŞTİRELİM

 

Zeki Toçoğlu denince tabi ki Valimiz Mustafa Büyük’ü de unutmuyor ve çiğnemiyorum. Biliyorum ki Toçoğlu demek Vali Büyük demek. Zaten tersi olması için de hiçbir neden yok.

Ben buradan yola çıkarak şunu söylemek istiyorum.

Bugüne kadar planlı programlı ve şeffaf bir biçimde, büyük bir cesaret örneği gösterip BEN VARIM diyen kim var? Kortan Aksu. Sonrasında ise Kemal Ekşi ve Coşkun Demirbakan.

Ne diyor Aksu? “Benim başkanlık gibi bir beklentim yok. Bu başkan başka biri olsa da biz yine varız” Kemal Ekşi de aynısını söylemiyor mu? Coşkun Demirbakan da takımımızın sahipsiz kalmaması adına üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu da söylemedi mi? Tamam işte. Herşey hazır.

Mesela benim aklıma gelen ilk başkan adayı Kemal Ekşi. Çünkü en çok nakit para vereceğini ve verdireceğini söyleyen o. Öyle ya, kendisi 500 bin TL peşin veriyor. Yanındaki isimlerden de 100’er bin TL nakit alacak mış. Onlar 5 kişi mi? Ne yaptı 1 milyon TL. Bir o kadar da Kortan Aksu ve ekibinden aldık mı, açtık işte transferi, yaptık ara transferde transferleri. Kaldı ki yeni yönetimde Kortan Aksu’ya Futbol Şubesi verilir. Bu şekilde onun ve ekibinin de gönlü alınmış olunur. Teşvik etmiş oluruz hepsini.

Bu isimlere Metin Dirim, Yavuz Köprülüoğlu, İbrahim Şamlı gibi isimleri dahil ettik mi, alın size işte yeni bir başkan ve yönetim.Hele hele bir de buna yönetim dışından Muzaffer Güneş, Gültekin Oba, Orhan Kocabıyık, Erdinç Şehit, İsmail Gürses ve Halit Evin gibi isimleri dahil ettik mi, kim tutar ki Sakaryasporu. Tabi hiçbir pazarlık ve şart koymamak kaydıyla.

Coşkun Demirbakan’ı da teknik direktör, Erol Kolcu ve Nezihi Tosuncuk’u da onun yardımcısı yaptık mi, kim karşı çıkabilir ki bu isimlere de?

Bu kadar iyi niyetli bir düşünce olursa, eminim ki Zeki başkanım da, Büyük Valim de hayır demez.

Onların tek derdi güven, güven duyulacak ve duyulmasını sağlayacak, sağlatacak isimlerin gelmesi. Bundan iyisini nerden bulacaklar.

Söyler misiniz bana? Herkes üzerine düşeni, para verip yaparsa ve yaptırırsa Sakaryaspor düşer mi yoksa bu sene ligde kalıp belki şampiyonluğa oynayacak kadro kurulur, belki bu sene olmazsa, 3 sene sonra Süper Lig’de olacak bir takım kurulur.

Bu isimlere ve bu düşünceye kim hayır desin ve neden? Var mı?

Hani söz konusu Sakaryaspor ise gerisi teferruattı? Hani herkes Sakaryasporu seviyor ve üstüne düşeni yapmaya hazırdı?

Buyurun o zaman, gösterin bu büyüklüğünüzü ve samimiyetliğinizi de hep birlikte görelim.

 

Yorumlar (0)