28.06.2012, 08:43

Toyota dan Gelecek Haberi Bekliyoruz

Sakarya Halk Gazetesi Spor Müdürü Ömer Gümüşel'in köşe yazısı

Bugün aslında köşeye çok mutlu bir şekilde başlamak istiyordum. Ancak dün Siirt te meydana gelen terör saldırısında şehit düşen askerlerimizin acısı buna engel oldu. Üstelik şehitlerimizden birinin de Sakaryalı olduğunu öğrenince hepten moral falan kalmadı... Şehit Mehmet Kıran Sakaryaspor Okçuluk Takımı sporcularındandı. Dolayısıyla bizi yakından ilgilendiren bu acı haber canımızı fazlasıyla yaktı. Son derece başarılı bir sporcuydu üstelik Mehmet imiz. Allah mekanını cennet eylesin. Şehit Mehmet Kıran ın ailesine  de başsağlığı diliyorum. Ve bu alçak saldırıları da en şiddetli şekilde lanetliyorum!

 

Bu acı haber sonrası dün geceki Sakaryaspor Dayanışma Gecesi ni değerlendirmek çok zor ancak bu da bizim işimizin zor kısmı. Sakaryaspor un dünkü gecesi şahsen beklediğimden iyi bir şekilde sonuçlandı. 200 e yakın davetli bu gecede bir araya geldi. Şunu anladım ki Sakaryaspor daha ölmemiş!

 

Bu gecede gördüğüm kişilerden biri beni oldukça şaşırttı. Bana göre de gecenin en anlamlı olayı buydu. Evet, Toyota dan bahsediyorum. Çok değil daha geçtiğimiz Pazartesi günü belirtmiştik. Hatta kendilerinden destek istemiştik. Toyota Genel Müdürü Orhan Özer de üzerine düşeni yaptı. Bu tarihi bir olaydı. Toyota 15 yıllık tarihi boyunca ilk kez Sakaryaspor un bu kadar yakınında duruyordu. Üstelik Türkiye de ki en üst düzey yöneticisiyle buradaydı. Ve kendi ağzıyla Sakaryaspor a destek sözü verdi.

 

Kimileri çok abarttığımı düşünebilir ancak bu Sakaryaspor adına bir milattır. Dünya nın en önemli otomotiv firmalarından birinin Türkiye Genel Müdürü Sakaryaspor a destek sözü veriyorsa asıl bu olayı büyütmek gerekir. Bundan sonra sürekli olarak bir kulağım Toyota dan gelecek haberlerde olacak. Ya forma sponsorluğu ya da başka bir destek. Her ne olursa olsun Toyota nın yapacağı desteği önemsemeliyiz.

 

Böylesine sıkıntılı bir dönemde geçtiğimiz şu günlerde Toyota Genel Müdürü Orhan Özer in vermiş olduğu destek camiayı hareketlendirebilir. Ben şahsım adıma Toyota Genel Müdürü Orhan Özer e şimdiden teşekkür ediyorum. Umarım dünkü gecede verdiği sözü en kısa zamanda gerçekleştirir. Unutmayın! Sakaryaspor bu şehrin en önemli markasıdır!...
Yorumlar (0)