19.10.2022, 11:19

Üçüncü haftaya merhaba

     Sevgili sporseverler üç haftadır sizlerle bu sütunlarda buluşamadık. Oğlumun cemiyeti olduğundan dolayı bir süredir Amatör Lig maçlarını izleme fırsatı bulamadım.

     Çok şükür cemiyetimizi kazasız belasız bitiriverdik. Sonrasında da sahalara döndük. Geçtiğimiz gün Akyazı Atatürk Stadındaydım. C Grubunun zirvesini paylaşan As Akyazıspor ile Karasuspor’un müthiş derbisine tanıklık ettim.

     Bildiğiniz üzere bu iki güzide ilçemiz yıllardır tatlı bir rekabet içindedir. Maçları hep derbi gibi olmuş, tatlı gerginlikler yaşanmıştır. Yine öyle oldu. Karasuspor’lu taraftarların tezahüratları ile renklendirdiği derbi, tam anlamıyla futbol ziyafeti gibiydi.

     Orta hakem Bahadır İleri’nin mükemmel bir yönetim sergilemesi ile tatlandıkça tatlanan karşılaşma son bölümde gerilse de büyük beğeni topladı.

     Top 90 dakika boyunca bir o keledeydi, bir bu kalede. Önce As Akyazı attı, sonra Karasu. İlçemizin takımı Karasuspor uzatmada bulduğu gol ile bir puanı aldı. Yani maç 1-1 bitti. Karasuspor kazanmak istedi ama olmadı. Kısmet değilmiş. Ben üzülmelerini istemem çünkü ligde böyle futbol oynayan bir takım henüz görmedim. 

      As Akyazıspor’un profesyonel geçmişi, Karasuspor’un da BAL tecrübesi var. Kısacası her iki kulübümüz de bu sezon şampiyonluğun en büyük adaylarından.

     Her iki kulübümüzün yönetim kadrosu mükemmel insanlarla, futbol sevdası olanlarla dolu. Bu sebeple böyle maçlara, böyle dostluklara ihtiyacımız var. Maç sonunda Karasuspor yönetimini tebrik ederek uğurlayan As Akyazıspor yönetimini kutluyorum.

     Geçmişte yaşanan nahoş olayları ellerinin tersi ile bir kenara iterek dostluğu ön planda tutan As Akyazıspor yönetimi inşallah herkese örnek olur. Bu arada ilçeye böyle bir Stat kazandırdıkları için Akyazı’yı yöneten siyasetçileri ve mülki amirleri de yürekten kutluyorum. 

     As Akyazıspor ile Karasuspor arasındaki derbinin tadı henüz damağımdayken Pazar günü de evde oturmak istemedim. Bu kez istikametim Karasu Atatürk Stadıydı.

     Karasu Aziziyespor ile Süper Amatör Ligin genç ekiplerinden Çaybaşı Bekirpaşaspor arasındaki maçı izledim. Şimdiden Çaybaşı Antrenörü Bayram Berber ile talebelerini kutluyorum. Verdikleri mücadele harikaydı.

     Her ne kadar Karsu(‘dan 3-0 yenik ayrılsalar da mücadeleyi asla bırakmadılar. 

      Gelelim Karasu Aziziyespor’a; Aziziyespor’un yönetimini, teknik kadrosunu ve futbolcularını bu sezon çok istekli görüyorum. Bu isteğin lig sonunda başarı olarak geri döneceğini düşünüyorum.

     Aziziyespor’un bu sezondaki yeni transferlerinden olan eski profesyonel futbolcu Niyazi Köz takıma ağabeylik ve liderlik yapıyor. Bir gol atıp, bir asist yapan Niyazi bu sezona damga vuracak gibi. Ayrıca geçtiğimiz sezonun Süper Amatör Lig gol kralı olan Yalçın Yalazı galiba henüz kendine gelemedi. Çünkü oynadığı futbol vasatın üzerinde değildi. Olsun ben ona çok güveniyorum. Çünkü hep iyi niyetli oldu. kısa sürede toparlanacaktır.

     Ben şimdiden tüm kulüplerimize başarılar diliyorum. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)