31.10.2019, 12:17

Uzunca bir yaz oldu

     İlimiz Sakarya’da futbolun amatörlük ruhu, çok öncelerden kayboldu. Futbolumuz parasal meteorolojiye girdiğinden beri, her mevsimimiz kurak geçmekte.

     Kısaca şu bir gerçek ki ne zaman amatör ruh kayboldu, işte o zaman işin içine para girdi. Böylece de Sakarya’mızda resmen “amatör futbolun ruhuna El-Fatiha” demekten başka bir sözümüz kalmadı.

     Çoluğunun çocuğunun rızkından keserek para harcayan yöneticiler artık isyan etme noktasındalar. İşlerinden ve zamanlarından fedakarlık yapan yöneticiler, en ufak bir terslikte hedef olmaktan bıktılar. Sen o kadar mücadele edersin, ya bir taraftar çıkar takımına ceza aldırır, ya bir futbolcu çıkar gereksiz itirazları ile seni yakar, ya bir hakem çıkar olmadık karar verir. Çile üstüne çile. Sen ne kadar para harcarsan harcar, en ufak bir hata bile sonun olur. Hele bazı futbolcuların vıcık vıcık itirazları ile kart görmesi yok mu, en ifrit olduğum konu.

     Yıllardır alışıla gelmiş olan bir olaydan da bahsetmek isterim. Futbolumuzu yönetenlerin bilgisizliği ve ilgisizliği. Oturdukları koltukları ısıtmaktan başka bir şey yapmayan yöneticiler, amatör futbolumuzun sürünmesine neden olanlardır.

     İşte o isimlerden bazılarının şimdi efsanemiz Sakaryaspor’a zarar verdiğini görmek ne acı. Yani adam diyor ki; “Amatörü hallettim sıra Sakaryaspor’da.” Benim anladığım bu.

     Yazık. Vallahide yazık, Billahi de yazık. Yapamıyorsanız “beceremedik” deyip uzaklaşın Sakarya futbolundan. Çekin beceriksiz ellerinizi amatör ve profesyonel futboldan.

     Neyse ben tamamen düşündüklerimi yazdım. Şimdi gelelim İlçemiz Karasu’da düzenlenen Türkiye Plaj Futbolu Karasu etabının şampiyonu olan Dülger Pansiyon’a.

     Halen Antalya/Alanya’da devam eden Türkiye finallerinde mücadele eden Dülger Pansiyon, maddi sıkıntılar nedeniyle adının başına Karasu Belediyesi’ni ekleyiverdi. Evet bu eklenme oldu da acaba takıma katkı geldi mi orası meçhul işte.

     Bence bir gerçek var ki o da Belediyenin hazıra konması. Ben derim ki; ‘yok öyle yağmacılık, hazırcılık. İlçemizde düzenlenen etapta hiç olmayacaksın, iş ödül törenine gelince “Belediyesiz olmaz” diyeceksin sonra Alanya’ya giderken bir daha piyasaya çıkacaksın. Ayıp, ayıp.

     Uzun lafın kısası ey Karasu Belediyesi, hazıra konarak değil de emek vererek ismini ver Alanya şampiyonasına. Ben buradan böyle bir etkinlikte emeği geçen Yusuf Parlak, Volkan Yıldız ve Recep Kurt’a teşekkür ediyor, ekonomik katkılarından dolayı kutluyorum. Unutmadan Vizyon Otel sahibi sayın Hüseyin Yavuzyiğit’in de Karasu etabının düzenlenmesinde emeği çok büyük. Kısacası teşekkürü bu isimler hak etti. Gerisi teferruat. Şen ve esen kalın.

---

 

Yorumlar (0)