08.10.2013, 17:30

Yatan değil.Çalışan Kazanır

 

İlk iki haftada umduğunu bulamayan Karasuspor. Bu hafta çıktığı Akcakocaspor deplasmanın da aldığı mağlubiyetle haftayı puansız kapamış oldu. Fakat futbol olarak diğer haftalara iyi olan ve bol pozisyona giren bir takım hüviyetine girmiş olan Karasuspor on kişi kaldıktan sonra golü buluyor ve en az iki yüzde yüz pozisyon kaçırıyorsa bir gelişme olduğunun göstergesidir. Teknik olarak pek eleştiriye girmeyeceğim. Ama maçtan sonra oluşan gelişmeler hakkında bir iki şey söylemek istiyorum.


Ben söyledim demek istemiyorum yahut ben haklı çıktımda demek istemiyorum. Ama Selami Tarhan klasiği olarak yine gittiği takımlarla ilk yarının sonunu getireme durumunu egale etti. Yine takımı başarılı duruma getirmeyeceğini anlayınca bu sefer sadece farkı bırakıp kaçmadı Yönetim Kuruluyla anlaşarak gittiğini biliyorum.


Bence Karasuspor için çok hayırlı olacağı inancı içindeyim. Karasuyu iyi bilen ve takımı iyi tanıyan Köksal Ok’un takımın başına getirilmesi ve duyduğuma göre geçen sene Bal ligine çıkılması yolunda caba harcayan Cengiz’i anlaşmaları halinde alacakları ve takıma iyi bir santrafor katacaklarını duydum bence de tam isabet olur kanısındayım. Takım kaliteli futbolculardan kurulu yeter ki iyi hamur yapılsın kaliteli bir ürün çıkacağına yüzde yüz eminim. Karasuspor’a Bu haftaki Sultanbeyli maçında başarılar ilerken futbol şansını yanında olmasını temenni ederim.


Gelelim Kocaalispor’a 13 tane kaliteli sporcu alacaksın başına Sadun Hoşbay gibi tecrübeli bir hocayı getireceksin. Futbolcuların bütün peşinatlarını vereceksin takımı kampa alacaksın ve bütün bunlar yapılırken bütün ilçe iyi takım ve şampiyonluk havaları beklerken. İsimleri büyük fakat oynadıkları futbolları küçük olan arkadaşlarımız bütün ilçenin hayallerini iki maçta yıktılar. Bu takım hiç çalışmamış arkadaş antremanlar  lay loy havasında geçmiş. Size bir konudan bahsedeyim takım içindeki disiplinin ne boyutta olduğunu anlarsınız. Hendek maçına da takım saha çıkmış ısınıyor sayıyorum takım sahada on kişi biri eksik ısınmada yok. Bir de bakıyorum ki maça 20 dakika kala stadın kapısından biri giriyor soyunma odasına giriyor ve 15 dakika kala formalarını giyiyor ve takıma katılıyor. Kim diyecekseniz takıma örnek olması gereken takım Kaptanı Mustafa Agahtan bahsediyorum. Bu arkadaş yaptığı bu hareketle önce bu ilçe sporseverine hakaret ediyor. Sonra takım arkadaşlarına hakaret ediyor. Sahaya çıkıyor doksan dakika boyunca da hiç bir  varlık göstermiyor. Artık disiplin konusunda ve takımın ciddiyeti konusunda siz gerisini düşünün.


Sadun Hocam bu takım ve bu futbol sana yakışmıyor. Hak etmeyene ve formanın hakkını vermeyene giydirme bu formayı yazıktır. Bu insanlar size verdikleri paraları çoluk çocukların rızkından kesip veriyorlar. Hakkını vermezseniz aldığınız paranın çok helal olacağından emin değilim. İnşallah bu kötü gidişe son verirsiniz bu takım çalışıp saha içinde mücadele vermeye başlarsa Sakarya amatör kümede yenemeyeceği takım olmadığını iddialı bir şekilde söylerim.


Bu hafta birinci amatör küme takımlarından Maçlarını kazanan Kuzuluk Ersoyspor, Azizyespor ,Sahil Karadeniz ve Kocaali Sahilspor’u tebrik eder bu haftaki maçlarında başarılar dilerim.

 

Yorumlar (0)