31.12.2012, 13:32

Yeni Yıl Yeni Umutlar !

Sakaryaspor’un üzerinde kendini gören bazı ahmaklar, yanına bazı gazetecileri de alarak yine ortalığı bulandırmaya çalışıyorlar.

Ama müstahak bu müstahak.

Herkes hak edildikleri gibi yaşarmış ya işte o hesap!

Öyle ya, baksanıza kimsenin kimseye inancı yok, güvenmiyor. Hep şüphe, hep korku. Yüze başka, sırtını dönünce başka.

Bu ne demektir biliyor musunuz?

Sakaryaspor diye bir takım yok. Kafalarda bitirilmiş Sakaryaspor.

Sakaryaspor, tamamen siyasi partilere, tarikatlara, cemaatlere, camii, Kur’an kursu, bir takım sözde kadın sığınma evleri, dernek ve odalara değişmiş.  Tamamen siyasi ve kişisel menfaat ilişkilerine kurban gidiyor.

Ben demiyorum ki onlar olmasın, oralara yardım yapılmasın. Nasıl ki o yerlere saygı gösteriyorsak, Sakaryaspora da aynu saygı gösterilmeli ve destek verilmelidir. Çünkü Sakaryaspor da benim için kutsal bir varlıktır.

Benim asıl anlatmak istediğim konu, Sakaryaspor’un bu tür dini, siyasi ve rant içinde tutulmaması.

Görmüyor musunuz bugünümüzü?

Sakaryaspor için kimse kılını kıpırdatmıyor. Aksine, her geçen gün Sakaryaspor diye bir takım kalmasın diye mücadele veriliyor. Peki neden?

Bugüne kadar Sakaryaspor için kim ne yaptı?

Vali Mustafa Büyük koca bir hiç. Belediyeler ve iş dünyası da öyle.

Büyükşehir Belediyesi az biraz ama yetmez. Çünkü Zeki Toçoğlu başkanın istemesi durumunda Sakaryaspor’un ihya edilebileceğini çok iyi biliyorum. Tıpkı İstanbul Büyükşehir Belediyespor ya da Akhisar Belediyespor gibi. Yoksa PTT 1.Lig ve Spor Toto 2.Lig takımlarını mı yazayım size? Bir bakın da kaç tane Belediyespor takımı var bir görün.

Belediye olmayan takımlara da o ilin Büyükşehir Belediye Başkanlarının yaptığını söylememe  gerek de yoktur sanırım. Misal Antalya, misal Konya, misal Gaziantep, misal Mersin. Bandırma gibi ilçeleri ve küçük belediyeleri saymıyorum ha!..

Demek ki, istenince oluyormuş değil mi?

Hayır yani, Zeki Toçoğlu başkanın Sakaryaspor’a başkan ve yönetici bulmak isterse, bunu bir günde bitireceğini bilmeyen yok ki? Ne yazık ki Zeki başkan halen son seçimdeki listede takılı kaldı. O seçimi, özellikle de listeyi kendisi için yapılan bir SİYASİ KOMPLO olduğunu düşünüyor. Bence yanlış çünkü amaç o değil, zaman kazanmak ve güçlü bir liste yapmak için her kesimin desteğini almaktı. Daha doğrusu transferi açacak, adam gibi transfer yapacak ve Sakaryaspor’u ligde bırakacak bir liste…

Bilmem nereden geleceksin, Sakarya hudutları içince trilyonları götüreceksin ama vergisini burada vermediğin gibi bir de Sakaryaspor’a yardım etmeyeceksin öyle mi? Yok böyle bir dünya.

Hani diyorlarmış ya bazen “Fabrikayı başka ile taşırım” diye. Taşımazsanız adam değilsiniz. Ne yani böyle blöflerinizle bu milleti kandıracağınızı mı sanıyorsunuz? Yemezler yemezler.Sanki Sakarya gibi bir yer bulacaklar da?

Ben dahil hiç kimse yasadışı bir şey istemiyor ki. Sadece ve sadece tıpkı tüm Türkiye’de Valilik ve Büyükşehir’den elin kıpırdatmasını bekliyorlar.

Diğer illerde nasıl musluklar açılıyorsa Sakarya’da da Sakaryaspor için açılmalıdır o musluklar. Onlara EVET diyenler bize de EVET derler merak etmeyin. Yeter ki istensin, istemeyi bilsinler. Doğru yere, doğru zamanda, doğru şekilde ve doğru adamla gidilsin. Yoksa benim gibi birini gönderir ve isterseniz yine avucunuzu yalarsınız.

Kaldı ki bu işi sen ben kavgasından hemen çıkarmalıyız. Hor görmemeli, küçük büyüğüne saygı duymalı, büyük de küçüğünü sevmeli, ezmemelidir. Dargınlıklar kalkmalı, küskünler barışmalıdır. Hem söyler misiniz bana neyin kavgası? Değer mi? Bu nedenle biri çıkıp ilk adımı atmalı, Sakaryaspor için özür ise özrünü de dilemelidir.

 

“SAKARYASPOR’A NEDEN PARA VEREYİM Kİ?”

 

Bugüne kadar başkan ve yönetici bulamamamızın nedeni ne biliyor musunuz?

“Sakaryaspor’a neden para vereyim ki. Oraya vereceğime partiye veririm önüm açılır. Camiye ve Kur’an kursuna veririm dua alırım. Tarikata veririm hiç olmazsa arkamı sağlama alırım, nüfusum genişler. Sakaryaspor’a para verip de neden hem küfür yiyeyim ve hem de batayım ki? Valilik ve Büyükşehir Belediyesi de nasıl olsa karışmıyor. Belli ki onlar da bitirmiş Sakaryaspor’u kafalarından. Ben miyim bu ilin enayisi. Bana ne” denmesi. Böyle olunca da Sakaryaspor batıyor tabi ki. Yorum sizin…

Daha önce de söyledim yine söylüyorum.

Sakaryaspor ilk yarıda düştü. Yani 2.yarıda kendimizi 3.Lig’deymiş gibi düşünüp, 2.yarıda yeni transferler ile 3.ligde şampiyon olacakmış gibi hareket etmek gerekir. Yani eğer transfer açılmaz ise seneye 3.ligdeyiz. Oradan da ver elini BAL ligi…

Nedir istenen?

Sakaryaspor’a paralı ve güçlü bir başkan ile yönetici bulmak. Bunun yolu da Halit Evin’den geçer. Kaldı ki Evin olmazsa kim gelecek?

Gördük işte Yeni Oluşumcuları? Şimdi hepsi birer fare gibi kaçtı, kaçmaya da devam ediyorlar. Bu yetmiyormuş gibi bir de çıkanlara utanmadan hakaret ediyorlar ve kimseyi beğenmiyorlar. İstiyorlar ki Sakaryaspor her zaman onlardan sorulsun. Ama yemez. Onların çıkardıkları başkan adayları bile onları geri çeviriyor ve aday olmuyorsa, varın onlara ne kadar inanılıp itibar edileceğini siz düşünün?

 

Son sözüm de şu.

Gelin Halit Evin başkanlığında birleşelim. Eğer Halit Evin de olmazsa kim kurtaracak Sakaryaspor’u?

Var mı başka bir aday? Varsa buyursun gelsin ama yok ki.

Bülent Uygun bile patladıktan sonra bu işi daha fazla uzatmanın anlamı yoktur.

Önce büyükler devreye girecek ve bu işi Sakaryaspor için hayırlısıyla bitirecek. Kim mi bu büyüklerimiz? Tabi ki Mustafa Büyük Valimiz ve Zeki Toçoğlu başkanımız. Onlar varken bu erdemlik onlara yakışır. Tabi sonra da Halit Evin’e…

 

Tüm Sakaryasporluların yeni yılını kutlar, 2013 yılının Sakaryaspor’a huzur ve başarı getirmesini diliyorum.

 

Mutlu yıllar Sakarya, mutlu yıllar aşkım. Seni seviyorum…

- kralbet giriş - - - - -

Yorumlar (0)