02.01.2020, 11:11

Yeni yıla yeni umutlarla

2019 yılı ülkemizde ve dünyada çokça şehit ve masum insanın ölümü ile geçti. 2020 yılında tüm dünyada ve başta ülkemizde şehitsiz, kansız, çocukların ve masum insanların ölmediği bir yıl dileklerimle barış dolu yıl temennim ile sözlerime başlamak istiyorum. Herkese sağlıklı yeni yıllar diliyorum.

Elbette spor açısından baktığımızda 2019 yılı ilimiz Sakarya ve ilçem Karasu adına negatif bir yıl oldu. Sakaryaspor’umuz Bursa’da oynadığı final maçını kaybetti. Keza Karasuspor’umuzda Bölgesel Amatör Lig’den küme düşmüştü. Açıkçası 2019 bizlere spor adına yaramadı diyebiliriz.

Elbette her şey spor değil. Ekonomik açıdan baktığımızda maalesef durum hiç de iç açıcı değil. Kısacası 2019 yılı tamamen felaket gibi geçti. Buna paralel olarak geçtiğimiz aylarda yağan yağmurlarda Karasu, Kocaali ve Akçakoca’nın bazı köylerini sel bastı. Çok acı can ve mal kayıpları yaşandı. Bende diyorum ki haydi 2019 giderken felaketlerini de al git.

Tabi spor adına bazı güzel ve olumlu işlerde oldu. Özellikle Karasuspor için yeni yönetim ile sarı kırmızılı kulübümüzün ilk defa sosyal tesisleri oldu. Halı sahasından tutun futbol okuluna, kulüp forma satış mağazasından alın lokaline, hatta ve hatta futbolcuların barınmalarını sağlayan yatakhanesine kadar her şey 2019 yılında yeni yönetimin başarısı ile yapıldı. Bunlar yazılmadan geçilemez.

Birde İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı spor salonumuzun tadilatı ile salon yeni yüzüne kavuşmuştu. Bir tek yapılmayan Atatürk Stadı’nın ışıklandırılmasıydı. Olsun umutla bekliyoruz 2020 yılında. Asla ve asla şahsım olarak yarınlardan hiç umudumu kesmedim. Hani derler ya, belki yarın belki de yarından yakın.

Şimdi gelelim son günlerde Karasuspor adına gelişen olaylara. Antrenör Behçet Durak gönderildi yerine ilçemizin yetiştirdiği ve uzun yıllar profesyonel futbol oynayan antrenör Serdar Ergelen geldi. Buna benim yorum yapma şansım yok. Ne giden için ne de gelen için iyi mi ya da kötü mü oldu onu sezon sonunda hep beraber göreceğiz.

Benim için önemli olan bu gelişmelerden Karasuspor’un zarar görmemesidir. Umarım da öyle olur. Bazen bu satırlarda yazdıklarım eleştirilse de biz yine de gördüklerimizi yazmaya devam edeceğiz. Geçmişte yazdıklarımızla o günkü yönetimin şartlarını ve yalnızlığını dile getirdik. Kısaca hangi yönetim olursa olsun o günün şartlarını yazdık. Bugün de mevcut yönetimin iyisini ve kötüsünü yazmamız bana göre gayet normal. Sağlık olsun demekten başka ne yapalım.

Yine söylüyorum 2019 yılı felaketlerin ile güle güle. 2020 yılı da hepimizin güzel bir Türkiye temennisi ile umut ile gelsin. Şen ve esen kalın

Yorumlar (0)