16.12.2013, 12:46

Adapazarıspor Hayal Kırıklığı

 Adapazarıspor’u, Düzce BeyköyBelediyespor karşısında izlerken özellikle ilk yarıdaki oyununu beğenmedim. Devre arasında arkadaşlarımızla maç hakkında konuşurken bırakın Adapazarıspor’u rakip takımdan da 45 dakika boyunca ahım şahım bir oyun görememiştik, bu konuda anlaştık.

İkinci yarı başladı her şey değişti. Ataksa atak, presse pres ve beraberinde güzel Top kullanmaya başladılar. Adapazarıspor çok güzel akınlar getirdi ve bu akınlarda maçın kırılma noktalarını kıramadı. Önce Ozan kaleciden söktüğü Top’u tamamen boş olan kale yerine auta attı, ardından Dardan atacağı bir pozisyonda acele edince vurduğu Top direkten geri geldi. Bizde bunları görünce inşallah bu pozisyonları aramazsınız diye içimizden geçirdik. Derken Adapazarıspor’un Gol’ü geldi.Herkes rahatladı. Dakika 72. Adapazarıspor bu dakikadan sonra sadece skoru korumak için Top oynadı, maçı bitireyim dedi.

Maçta sakatlıklar, yalandan yatmalar derken 6 dakika oynanmayan zaman ilavesi olunca bu defa skoru korumak için dahada geri yaslandılar, ne olduysa 90+5 te oldu ve beraberlik Gol’ü ağlara gidiverdi. Kalan 1 dakikada Adapazarıspor rakip kaleye bir iki defa geldi . Bu defa çok hızlı hareket ediyorlar, 2. Gol’ü arıyorlardı ancak vakit yetmedi. Yani diğer bir deyimle  cömertçe harcadıkları beceriksizce dışarı attıkları pozisyonları aradılar. Tabiiki bulamadılar. Futbolun acımasız kuralı önlerine çıktı. “Atamayana atarlar ” Maçın Hakemlerine gelince, kendilerini kutlarım Trio olarak güzel bir maç yönetim gösterdiler.

Sinan Çalışkan

Adapazarıspor’un 77 forma numaralı Futbolcusu Sinan Çalışkan ilk devrenin son dakikasında yere düşünce başını çarptı ve geçici hafıza kaybı nedeni ile acilen Hastahaneye götürüldü. Sinan Çalışkan’ın babası Ramazan bey beni aradı ve Sinan’da hiçbir şey olmadığı sağlığının çok yerinde olduğunu söyledi. Sportif Direktör İlhan Peksan dostumuz önce telefonla ,sonrada Hastahaneye giderek genç Sinan ile yakından ilgilenmiş. Duyarlılığı için kutlarız. Sinan Çalışkan ve ailesine geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum.

İnternet ve Skorboard

Karamandaki Adapazarı Belediye Spor tesisleri bilindiği gibi son derece modern ve güzel görüntüsü ile herkesin beğenisini alıyor. Ancak burada iyi gitmeyen bir İnternet sorunu var. Şahsen ben 2 hafta maçı anında yazmak için bilgisayarımı sahaya götürdüm İnternete bağlanamadım. Modem ve hatlarda  başlangıçtan beri bir anormallik varmış. İkinci gidişimde konuyu Belediye başkan yardımcısı Rıdvan Özüm’e şeref tribününde otururken ilettim. Hemen ilgileneceğini söyledi. Demekki unutmuş yada beni uyutmuş. Benden bir kez daha hatırlatması. Milyonlarca harca , yüz liralık düzeltme yapama, garip doğrusu.

Sahadaki Skorboard ise tam evlere şenlik. Saat ve sayılar göstergesi üzerlerinde şapka siperine benzer bir şeyler var. Birde uzaktan okumak için biraz mücadele etmek lazım, stadlarda böyle Skorboard olmaz. Yani bunu yapanlar veya teslim alanlar kent meydanlarında ve başka yerlerdeki bu tür yapımları hiç görmemiş lermi?  Bence bu güzel tesisse bu Skorboard yakışmıyor. Bizden duyurması…

Yorumlar (0)