19.03.2014, 11:31

Ağam-paşam yok Gerçek bey Karasu

 15 Mart ilçemiz Karasu’daki takımların maç günüydü. Karasu Kültürspor hariç hepsinde yüzü gülen taraf bizim takımlarımız oldu. Ekiplerimizin bu başarısını kutluyorum. Öncelikle Sahil Karadenizspor’u, ardından 20 maçta 20 galibiyet alan Kuzuluk Ersoyspor ve Süper Lige adını bir kez daha yazdırmak isteyen Aziziyespor’u tebrik ediyorum.

Evet 3 takımımız guruplarında zirvede yer alırken, Kültürspor’un küme düşme korkusundan uzaklaşması da ayrı bir kurtuluş olsa gerek. Gerçi iki takımız daha var; Limanderespor ile Yuvalıderespor. Onlarda sezon içinde kendi bölgelerinin futbolcuları ile oynamanın ve orta sıralarda ne şampiyonluk coşkusu, nede küme düşme korkusu yaşıyorlar. Yani son iki haftaya rahat bir şekilde girmenin huzuru içindeler. Tebrikler, fire vermeden yollarına devam ettikleri için.

Geçtiğimiz hafta İş Bankası Müdürü sevgili Ahmet Kasacı’nın Erzurum’a tayini nedeni ile verilen veda yemeğine katıldığımda, Sahil Karadenizspor’un genç Başkanı Cevat Ekşi ile sohbetim oldu. Haklı olarak bana serzenişte bulundu. ‘Biz Karasu’nun takımı değil miyiz, neden bizden yazılarında bahsetmiyorsun?” diye sordu. Gerçekten bu serzenişinde haklı. Doğrusu ayıpta etmişim. Şimdilik kısada olsa, mütevazi kadrosu ile Süper Ligi garantileyen bu kulübümüze başarı diliyor, gelecek hafta maçlarını seyredip, ona göre yazımı uzun uzadıya yazacağımı belirtiyorum.

Gelelim Karasuspor’a. 16 Mart Pazar günü ilçemizin futbol anlamında gururu olan Karasuspor’un, Düzce Beyköy Belediyespor ile yapacağı maç için yola koyulduk. Sabah 10.00da, 6 kişiden oluşan bir ekip ile Düzce’ye hareket ettik.

Doğrusu ben bu maç için çok kuşkuluydum.  1 puan bile bize ekstra olacaktı, sevinecektik.

Düzce 18 Mart Stadına vardığımızda bizi stat girişinde sevgili Yılmaz Ekşi karşıladı. Karasuspor’un onursal başkanı olan Ekşi, sanki ev sahibiydi. Kendisinden de, takımından da çok emin bir görüntüdeydi.

Sonra maç saati geldi-çattı. Kocaeli bölgesi hakemlerinden Mehmet Dirbün’ün ilk düdüğü duyuldu ve maç başladı. Tabi ben bu arada kadrodaki oyuncularımızın dizilişine bakıp, iki haftadır ilk 11’de yer alamayan Onur ile A.Kadir’in bu maçta ne yapacağını sordum kendime.

Maça iyi başlayan taraf Karasuspor’du. Ligin ilk yarısında, yani Karasuda oynanan maçta bizi zorlayan Beyköy, bu maçta ise kendi saha ve seyircisi önünde tutuk bir görüntü çizdi. Dakikalar 19’u gösterdiğinde ‘eyvah’ dedim kendi kendime. ‘Acaba buradandı mı hüsran ile döneceğiz?’ diye düşünmeye başladım ama unuttuğum tek şey vardı; A.Kadir farkı.

Sonra dakikalar 23’ü gösterdi ve A.Kadir sahneye çıktı. O muhteşem vuruşunu şık bir golle süsledi ve benim gibi güne endişeli başlayan herkesi umutlandırdı.  

O güzel gol sonrası bende inanmaya başladım ve ‘evet buradan üç puan alıp Karasuya döneceğiz’ dedim.  

Gelelim son haftaların golcü ismi Semih Bayrak kardeşime. 39’da yine takipçiliği ve fırsatçılığını gösterdi. A.Kadir’in ardından goldü bulan Semih, takımını galibiyete taşıyan isim oldu. İlk devre bu şekilde biterken, ikinci devre Karasuspor’un üstünlüğü ile başladı. Antrenör oyuncumuz Serdar Ergelen, hani derler ya ‘futbolun baharını yaşıyor’ diye, aynen bunun canlı örneğini gösterdi.

18 Mart çimlerinde sahada arkadaşlarını yönlendirmesi, oyun içinde pas varyasyonları mükemmel üstüydü. Hakkını yememek lazım.

Kaleci Cemal ile Orhan, Emircan, bonus kardeşim Mennan ve Mesut, orta sahada Onur ve atom karıncamız Mert gerçektende Düzce Beyköyspor’u kendi yarı alanlarına hapsetti. Tam bu esnada Atom karınca çıktı sahneye. 49’da rakip defanstan sıyrılan Mert, şık bir vuruşla iki farklı galibiyeti getirdi. Birde şunu belirtmek isterim; golcümüz Uğur inanın çok şansızdı. Eğer futbol şansı olsaydı Karasuspor Bal Ligi tarihinde en farklı galibiyete ulaşırdı.

Kısacası futbol olarak Beyköyspordan çok üstündük. Bunun karşılığı olan üç puanı, deyim yerinde ise söke-söke aldık. Hani ben tanımam ağa paşa ve de Bey. Aynen öyle yaptılar. Futbolcu kardeşlerim “Bey biziz” dediler.

Bir sözümde Düzce Emniyetine. O gün hava yağışlıydı. Ancak ne var ki kurallar gereği Karasuspor taraftarı maçı açık türbinde izleyecekti. Tabi bizimde itirazlarımız sonucu ve Emniyetin iyi niyeti ile seyircimiz kapalı tribüne alındı. Bu nedenle emniyete teşekkür ediyorum.

Bu arada rakip yönetim, maça giriş parasını almayı ihmal etmedi. Ne yapalım her yer Karasu ve Sakarya değil. Öyle üç kuruşa-beş köfte misali. Ver parayı izle maçı yapacak bir şey yok. Düzce’nin kuralı bu. Önümüzdeki hafta Adapazarıspor ile Kocaali sentetikte oynayacağız. Umarım iki komşu ilçe taraftarı, el ele, kol kola bu maçı izlerler. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)