08.02.2019, 10:41

Ağlama bebek

     “Ağlama bebek ağlama sen de. Umut sende, yarın sende. Yağmur gibi gözlerinden akan yaş niye. Bu suskunluk, bu durgunluk sıkıntın niye. Acı sende, hasret sende. Çok uzakta öyle bir yol var. O yollarda mutluluklar bölüşülmeye hazır bir hayat var” der şair.

     İşte onun gibi başlamak istedim bu yazıma. Serdivanspor ile Karasuspor’un 3 Şubat Pazar günü çıktığı il derbisi için bu yazı. Kimse darılmasın, ‘ah, vah’ demesin ama o gün Ekrem Karaberberoğlu Sakaryaspor Altyapı Tesislerinde yaşananları hilafsız aktaracağım sizlere.

     Maçı yöneten İstanbul bölgesinin tecrübeli hakemlerinden Enver Aydın, ilk başlama düdüğünden itibaren sahaya ağırlığını yansıttı. Kısacası sıfır hakem hatası vardı.

     Her iki takım maça birbirlerini adeta teraziye koyar gibi tartarak başladı. Taki  36ncı dakikaya kadar. İşte bu dakikada ev sahibi ekipten Caner rolünü çok iyi oynayarak Sarı-Siyahlı ekibi 1-0 öne geçiren golü attı. Böylece Serdivanspor galibiyete daha çok inandığının ilk sinyalini verdi. 7 dakika sonra ise Emre Kürküt kendini gösterdi ve attığı şok golle “Öyle yağma yok” diyerek Karasuspor’u beraberliğe taşıdı. Bu beraberlik golünden 5 dakika sonra ise Enes Şimşek takımı Serdivanspor adına konuştu. İlk yarı ev sahibinin 2-1’lik üstünlüğü ile bitmişti.

     İkinci devre başladığında herkes gergindi. 54’te Serdivanspor’un diğer Enes’i olan Buruşoğlu, takımının üçüncü golünü Karasuspor’un filelerine yolladı. 66ncı dakikada ise bu kez Burak çıkıp “Ben buradayım’ diyerek güzel bir gol ile Serdivanspor’u 4-1’e taşıdı. Farkı üçe çıkaran Sarı-Siyahlılar, inanmışlığın zaferini yaşadılar sahada. 70nci dakikada Karasuspor atakları ev sahibi ekipte panik yaparken, topun elle kesilmesiyle kazanılan penaltıyı, yeni transfer Abdullah gole çevirdi ve skor 4-2’ye geldi. Bundan sonraki dakikalarda başka gol olmayınca il derbisini kazanan Serdivanspor büyük sevinç yaşadı.

     Şimdi asıl diyeceğim o başta yazdığım dizelerde saklı. Kısacası ilk devre dahil, son üç haftayı 9 puanla kapatan Karasuspor, ligde kalma adına çok zorlu bir viraja girmiş durumda. Bu hafta Beylerbeyi maçı, ardından iki hafta üst üste deplasman var.

     Çok önemli iki kritik deplasman olan Beşyüzevler ve Bartınspor maçları çok zor geçecek. Özellikle bu haftaki Beylerbeyi maçına dikkat. Çünkü Karasuspor olarak bu maçı 4 eksikle oynayacağız. Rakibimiz bugüne kadar sadece iki galibiyet aldı. Biri Karasuspor, diğeri ligden çekilen Yeşil Bursa’dan. Kısacası rakibimiz kolay gözükse de eksiklerimiz nedeniyle maçımız zor. 

     Şimdi dönelim Serdivan derbisine. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte yaşanan olaylar hepinizin malumu. Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, çıkan olaylarda kendimizi haksız görmekteyim. Sebebi ne olursa olsun, gerek kaleci Semih’in yaptığı hareket, gerekse diğer oyuncuların hareketleri elbette tasvip edilir gibi değil ama kabullenmek gerekir. Galip takımın futbolcuları, hele de kendi sahalarındaysa tabi ki sevinecekler. Hele hele bir il derbisini kazandılarsa. Kaldı ki sevinçlerinde bana göre abartı ve tahrik yoktu ancak olanlar oldu. Yapacak bir şey yok. Sonuçta maç sonunda çıkan üçer kırmızı kart gördü, her iki takıma da büyük yara verdi. 

     Neyse. Geride tas tamam 10 hafta kaldı. Umarım Karasuspor olarak ligde kalma mücadelemizi sonuna kadar götürürüz. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)