04.12.2020, 11:54

Akıllı olan Karga mı Tilki mi?

     Bildiğiniz üzere Sakaryaspor’daki Genel Kurul süreci Virüse takıldı. Yani artık Kongre değil, tamamen Lig konuşuluyor. Tam da bu anda benim aklıma adaylar geldi. Ne olur ki sanki bu üç aday Sakaryaspor’un bundan sonraki primlerini üstlense.

     Uğur Akkuş, Cumhur Genç ve Hüdaverdi Bahadır çıkıp da “bundan sonra alınacak her galibiyete 10’ar Bin TL, şampiyonluk halinde de 30’ar Bin TL primleri biz üstleniyoruz” dese ne olur ki? Bence kral olurlar.

     Hadi Hüdaverdi Bahadır zaten görevde. O zaten öyle böyle bir yükü sırtlanmış. Diğer iki aday Cumhur Genç ve Uğur Akkuş’un bu jesti kesin yapmaları gerekmez mi? Bence gerekir. Çünkü ikisinin de bu şehirde seveni çok.

     Şu andaki duruma göre Şubat ayında yapılacak olan Genel Kurul’da Uğur Akkuş bir adım önde gibi duruyor. Bunun yanında delege sayısının Cumhur Genç adına daha fazla olduğu yönündeki bilgileri de göz ardı etmiyorum. Yani iyi bir kongre olacak diye tahmin ediyorum.

     Uğur Akkuş’u hiç tanımıyorum ancak hani bazen birini tanımadan bile seversin ya, işte öyle bir sempatim var adama. Cumhur Genç’i zaten tanıyoruz. Sevabıyla, günahıyla ailesinden, çoluğundan çocuğundan feragat edip Sakaryaspor için mesai harcadı. Yani iki aday da güçlü. Kısacası düşmanlık tohumları eklemenin alemi yok.

     Sakaryaspor camiası olarak doğru projelere imza atacak olanı seçecek güçte olduğumuzu düşünüyorum.

     1 milyondan fazla nüfuslu Sakarya’mıza yazık oluyor. En önemlisi büyük kulüplerin bile imrendiği taraftar grubumuz Tatangalara yazık. Artık süper Lig hasretinin bitmesini istiyoruz. Artık kötü kötü statlarda maç yapmaktan kurtulmak istiyoruz. Artık bunları yapacak bir Başkan arıyoruz.

     Ben Mersin ve Bursa’daki finalleri izleyenlerden biriyim ve ‘artık yeter’ diyorum. Artık Play-Off görmek istemiyorum.

     Bir önceki İzmir finalini de yaşadık. Prim ve para skandalı halen hafızalarımızda. Kısacası artık kimse kimseyi kandırmasın. Kongre de Karga mı yoksa Tilki mi akıllı görelim. Yani hak eden kazansın.

     Bir daha söylemekte yarar görüyorum, Uğur Akkuş ve Cumhur Genç’in mevcut yönetime yardımda bulunmaları ve primleri üstlenmeleri bence kral hareket olur.

     Bu arada anladığınız üzere ben kimsenin tarafında değilim. Tek derdim Sakaryaspor’un menfaatleri. Bu sebeple her iki adayın da biraz yük sırtlamasını diliyorum o kadar.

     Tam bu anda geçmişte başkanlık yapan tüm büyüklerimi de saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Hepsi Sakaryaspor için mesai harcadı. Son 8 yılımızı çok tartışıyor olsak da, bırakılan borçları unutamasak da hepsine saygı duyuyoruz.

     Açıkçası kimse tutukluk yapmasın. Her ne kadar düşünceleri yeni olsa bile projeden yanayım. Şen ve esen kalın.

---


 

Yorumlar (1)
İslam ARSLANOĞLU 3 yıl önce
Uğur akkuş neden prim versin adam başkan değil yapsınlar başkan o zaman okey SAKARYASPOR başkanı olsun isterim