09.11.2012, 13:13

ALIN SİZE B PLANI!

Sakaryaspor Kulübü Derneği’nin, çoğunluk aranmaksızın yapılacağı 2.Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde, eğer transferi açacak bir başkan ve yönetim oluşmaz ise benim size bir teklifim var.

Bunu da öyle işkembeden atmıyorum ha!, bilhassa bu işi yapacak ve yaptıracak olan, halen de Sakaryaspor’dan alacaklı olup dosyaları federasyonda bulunan futbolcular ile yapılan istişareler sonrasında kesinleşerek yapılan bir anlaşmadan söz ediyorum sizlere. Yeter ki evet densin. Bu iş yarın biter yarın. Öyle devre arasını falan beklemeye de gerek yok.

Nedir yapılmak istenen?

Sakaryaspor’da ara transferde transferi açmak, transfer yapmak ve bu takımı ligde bırakmak değil mi?

Diyelim ki Zeki Toçoğlu başkan ve Vali Mustafa Büyük, bu takımı almadı, aldırmadı.

Seçim olmazsa ne olacağını hiç düşündünüz mü?

Ne zaman atanacağı belli olmayan bir KAYYUM gelecek. Kaldı ki bu Kayyum atansa atansa, Aralık veya Ocak ayında atanır. Ya geç kalınırsa, ya transfer açılamazsa? O zamana kadar Sakaryaspor ligin dibinden kurtulmak için kaç puan toplayabilecek? Aradaki puan farkı iyice açılıp daha ilk yarıda lige havlu atarsak ne olacak? Transferi açsan ne olur ki?

Asıl önemlisi, rakiplerin de bizler gibi transfer yapacağını ve güçleneceğini neden akıllara getirilmiyor? Kaldı ki sakatlık ve cezalardan dolayı Sakaryaspor’da çok ciddi sıkıntılar çekildiğini ve sahaya çıkacak takımı bulunamadığını da unutmayalım lütfen.

 

TEKNİK HEYET BUGÜN İSTİFA ETMELİ

 

Bu arada şuan görev yapan yardımcı antrenörlerle bu işin yürümeyeceği bir gerçek. Neden daha fazla ısrar edilip Sakaryaspor’a zarar veriliyor ki? At sahibine göre kişner misali, görüyorsunuz işte futbolcuların çoğu, bu 3 acemi çaylağı takmıyor. Misyonu, misyonu ve kalitesi olan, en azından tanıdığı, sevip sayabileceği, sorumluğu daha fazla aldırıp, huzur getireceği bir teknik heyet istiyor. Bu da para demek. Bizim de o kadar paramız olmadığına göre yapılacak tek şey kalıyor. Sakaryaspor’a bizden birilerini teknik heyete getirmek.

En doğru seçim ise Nezihi Tosuncuk ve Erol Kolcu isimlerini bu takımın başına getirmektir.

Sakaryalı ve Sakaryasporlu olan, bu takımın havasını da, şehri de çok iyi bilen ikili, hem futbolcuların ruhundan ve dilinden anlar, hem de futbolcular onların dilinden ve ruhundan…

Mevcut stajyer antrenörler ile bu işler zaten olmuyor, olmayacağı da kesin. Keşke Hatay’a Tosuncuk-Kolcu ikilisi ile gitsek.

Nezihi Tosuncuk ve Erol Kolcu’yu getirdikten sonra, geriye kalıyor yeni bir yönetim.

 

İŞTE YENİ YÖNETİM ŞEKLİ!

 

Nedir sorunumuz? Transferi açmak.

Bizim federasyonda yaklaşık 30 dosyamız var değil mi? Peki bunların çoğunluğu kim? Bizim eski futbolcularımızın. İşte buraya dikkat!

O zaman federasyonda alacaklı olan bu futbolculardan oluşan yepyeni bir Sakaryaspor yönetimi yapalım geçici olarak ki çoğu futbolu bıraktı ya da bırakmak üzere. Faal olanlar için de kanunen hiçbir sıkıntı yok yönetime girmek için. Hem futbol oynayabilirler hem de yöneticilik yapabilirler ki böylece Sakaryaspor Türkiye’de, belki de Dünya’da bir ilke imza atarak, hem transferi açmış olur hem de bir çok takıma örnek olabilir.

Alalım onların 17’sini yönetime. Kalanlarını da yedeklere veya diğer organlara. Hepimizin inanacağı, seveceği, güveneceği bir başkan etrafında toplansın bu isimler.

Hatta bu başkanı Zeki Toçoğlu başkan ile Vali Mustafa Büyük de bulabilir. Kendilerinin çıkartacağı bu isimleri başkanlığın dışında futbol şubesine ve Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkanlık ve Altyapı sorumluğu gibi kilit noktalara getirsin. Böylece onlar da güven duyar, şeffaf ve objektif bir yönetim çıkar.

Alın size transferi açma şekli. Hem de hiç para almadan, borçlarını en az 5 ay veya 1 yıl öteleyecek şekilde.

Hemen söyleyeyim. Bu 17 isim, paralarının tamamını bu dönemde istemiyor. En erken sezon sonunda veya seneye, hem de fiyatlarında yarı yarıya indirime giderek. Geriye dosya mı kaldı? Onları da o futbolcular halledecek? Yani sorun yok.

Yani bir yanda 3,5 milyon TL’lik transferi engelleyen ve ödenemeyen bir para, diğer yandan yapıldığında hiçbir şey kaybedilmeyecek bir düşünce.

Yine söylüyorum, bu düşünce hayali değil bugün çözülebilecek kadar yakın. Hepsi gelmeye hazır. Yeter ki çağıralım.

Zeki Toçoğlu başkan Sakaryaspor’u kesin olarak almayacağına göre, istenilen başkan adayı da çıkmayacağına göre. Bundan daha mantıklı bir şey olabilir mi?

Yine mi inanmadınız? Arayın o zaman Burak Akdiş’i, kendiniz öğrenin…

Sözümün başında söylediğim gibi, bu fikir bir başkan ve yönetim oluşmaz ise, Sakaryaspor’un sahipsiz kalmaması adına önerilen bir düşüncedir.

Amaç transferi açmak, transferi yaptırmaktır. Yani Sakaryasporu ligde bırakmaktır.

 

Yorumlar (0)