02.04.2015, 12:54

BAL’dı, Barajdı

 “İtten aç, yılandan çıplak gelip durduysam , kapına varmı ki doymazlığım oturmuş , yazıcılar fermanım yazar. Ne olur , gel etme gel ay Karasum.

Elbette yazım Karasuspor için. Bir bakalım geride kalan 11 hafta öncesine. Karasu’da herkes şampiyonluk şarkısı söylerken , sanki o güzelim devre arasındaki kış aylarında , herkesin sesi kısılıverircesine ne şarkıdan eser kaldı. Ne de inanmışlık şampiyonluktan. Hal böyle olunca , BAL’da oynamanın keyfini yaşarken , korkumuz “BAL mı  ? , baraja mı kalmak mı  ? , yoksa geldiğin yere yine barajlamı geri dönme kabusu yaşamak mı ? 

Tüm Karasulularda olduğu gibi , benim de kaygılarım var. 29 Mart Pazar günü Düzce Beyköy Belediyespor ile oynadığımız , açıkçası benim aklıma Kütahya Dumlupınar maçını getirdi. Hani biz 4-0’ dan muhteşem bir dönüş yaparak skoru 4-4’de gelmiştik. İnanın “acaba ya olursa aynısı “diye düşünmekten kendimi alamadım.

Evet Serdivanspor , İstanbul deplasmanından güçlü rakibi Çıksalınspor karşısında üç puanı 3 gol ile alırken Sakarya’da birinciliğini garantilemiş oldu. Karasuspor’da Baraj maçı oynamamız için Play-Oftan gelecek ikinci ile karşı karşıya bırakmış oldu.

Ne diyelim biz ikinci devre itibarı ile , oynadığımız futbol ligin bitimine 2 hafta kala hesaplarımız , “şampiyonluktan , acaba Lig’den düşermiyiz “korkusuna dönüştü.

Benim kaygılarım BAL’da kalmış olsak bile Karasuspor’un önümüzdeki sezon kim ya da kimler tarafından yönetileceğidir. Yılmaz Ekşi , sezon sonu kesinlikle başkanlığı bırakacak olması , geçtiğimiz hafta kendisi ile sohbetimizde artık yoruldum. maddi ve manevi ayrıca sağlığımdan şüphe duymaya başladım “diye söylenirken , yapılacak kongre sonrası gelen yönetime , her türlü desteği vereceğini. Biz Karasuluyuz. Karasu’da doğduk.  Öleceğimiz yerde Karasu’dur. Bu sevdamız bir Karasulu olarak asla tükenmeyecek “diye konuştu.

Serdivanspor , İstanbul Çıksalınspor deplasmanında oynarken , Erenler stadında Serdivanspor Kulüp Başkanı İbrahim Şamlı ile karşılaştım . Cenaze dolayısı ile gidememiş maça. Tabi konu futbol olunca , Başkan Şamlı haklı olarak ; “Bizim için fark etmez. Bu saatten sonra , Horoz misali yener geçerim. Biz değil rakiplerimiz düşünsün “diye konuştu.

Evet 29 Mart Pazar günü saat 16:00’da Erenler Sentetik sahada oynanan Yeni Hendekspor- Kocaalispor maçını izleme fırsatım oldu. İlk iki maçını seyrettiğim  Kocaalispor , Y.Hendek karşısında ilk maçlarından uzak bir görüntü çizdi.  Hatta Adapazarıspor maçında oynadığı kazanma  hırsı , sanki yok gibi idi.

Bu maçta futbolcu kardeşlerimin fikrini bilemem. Ama 90 dakika sonunda Play-Off maçlarına heyecan getirdiler.  BAL’a çıkmak için adrenalin dorukta olması gerekir. Sıfır heyecansız BAL’a yükselmek elbette futbolcu kardeşlerimizinde hoşuna gitmemiş olacak ki , sondakikalarda 1-0 önde iken , 90 dakika sonunda skoru 1-1’e taşıdılar.

Ben yinede iddia ediyorum Kocaalispor , Play-Offu lider bitirir ve ben şimdiden Kocaalispor ve camiasına başarılar diliyorum,   önümüzdeki sezon da hem de BAL’da.Şen ve esen kalın.

 

Yorumlar (0)