02.03.2016, 23:13

Başarı hoş, sinkaf nahoş

 Sporu çok sevdiğimiz aşikar. Hele birde işin içine futbol sevgisi girdimi, katlanıverir bir gofret misali 9 kata, unuturuz tüm dertlerimizi. Anlık başarı için umurumuzda olmaz hiçbir şey. Ne ekonomi, ne yolsuzluk ne de kan gölüne dönen Doğu ve güney doğu bölgemiz.

Hatta ne demokrasi gelir aklımıza, ne de son günlerin modası başkanlık sistemi. Dediğim gibi varsa-yoksa tuttuğumuz takımın anlık başarısı. Ülke batmış, ekonomi çökmüş, yurdun öbür yanında iç savaş çıkmış bizleri pek ilgilendirmez. Olmuşuz bir vurdumduymaz.

Evet bazen futbol sevgimiz çığırından çıkarak benliğimizde bir olumsuzluk oluşturuveriyor. Tıpkı Şubat ayının son Cumartesi günü oynanan Karasu Güven spor- Harmanlık spor maçında olduğu gibi. 1nci Amatör Ligde stratejik olarak çok önemli bir maçtı. Nitekim aynı ehemmiyet gösterilmiş ve maça ilimizin başarılı hakemlerinden Serkan Önsal atanmıştı. Bu önemi göz önünde tutup, böyle üst düzey bir hakemi bu maça atayanları da kutlamak gerekir.

Sevgili Serkan Önsal mükemmel bir 90 dakika çıkardı. Çaldığı düdükler ile tebrik edildi. Şimdi gelelim Karasu Güvenspor’un 2-1 kazandığı maçın anatomisine. Evet iki penaltı ve galibiyet çok hoş oldu. Aslında ortada bir maçtı. Her iki takımın futbolcuları da kazanmak için gerekli futbolu sergiledi.

Sahanın başarılı ismi Serkan Önsal, dakika 45’i gösterirken keskin bir düdükle gösterdi penaltı noktasını. Ev sahibi ekip Aykut’un atışı ile 1-0 öne geçti ve ilk yarıyı bu skorla bitirdi. İkinci yarıya hızlı başlayan taraf ise konuk ekip Harmanlıkspor’du. Yeşil-Beyazlıların başarılı defans oyuncusu Berkan, 48 de kafa golü ile takımını beraberliğe taşıdı. İyi mi kötü mü yaptı orasını bilemem ama gördüğüm tek şey, yıllarını futbola adamış Hasan Şahanesayılı’nın o dakikadan sonra sessizliğini bozması oldu. 

O dakikaya kadar kulübede sessiz bir şekilde duran Karasu Güvenspor’un Kulüp Başkanı Hasan Şahanesayılı, gerek hakeme, gerekse rakip oyunculara yönelik, sporun adabına yakışmayacak şekilde davranışlar sergilemeye başladı. Sonra da Serkan Önsal tarafından saha dışına gönderildi. Evet dediğimiz gibi, elbette başarı her zaman hoştur ama rakibinin gol atmasını hazmedemeyip futbolculara ve Antrenöre sinkaf edersen, işte o zaman ortaya yakışmayan nahoşluklar çıkar.

Olmaması gereken bir durum. Takımın galipken her şey güzel, gol yediğinde futbol canavarı.

Sporun içinde en çok sevdiğimiz branş futbol. Buradan Küçük Karasu mahalle halkını tebrik ediyorum. Takımlarına öyle sahip çıkmışlar ki, tribünlerde oturacak yer bırakmadılar. Bu sevginizin karşılığı olan Şampiyonluğu, umarım sezon sonunda hak ettiğiniz güzellikte yaşarsınız. Unutmayalım ki futbol üç neticeli bir oyun. Galibiyetin güzelliği kadar, mağlubiyetin erdemini de yaşamak lazım. Beraberlik ise yaşanacak her iki neticenin kardeşidir diye düşünmekteyim. 

Gelelim Bölgesel Amatör Ligin (BAL) 8nci grup maçlarına. Bilindiği üzere Sakarya olarak BAL’da üç takım ile ter döküyoruz. Karasuspor’un ligin ikinci yarısında yeniden yapılanmaya gittiği için farklı yenilgilerini saymazsak başarılıyız. 27 puan ile il bazında ilk sırayı paylaşan Serdivanspor, bu hafta deplasmanda Bolu BeyköyBelediyespor ile 2-2 berabere kalırken, komşumuz Kocaalispor, kendi saha ve seyircisi önünde, geçtiğimiz sezon üçüncü ligden düşen, gurubun güçlü takımı Halide Edip Adıvarspor ile karşılaştı.

Maçın kesin favorisi gösterilen konuk ekip karşısında, küçümsenmeyecek kadar güzel bir futbol oynayan Kocaalispor, bana göre tebrik almalı. Tebrikler Antrenör Talip Toprak ile futbolcularına. Tebrikler o soğukta maçı seyreden cefakar taraftar ve en önemlisi yönetimine.

Bu arada ilçemizi futbol liglerinde temsil eden Karasu Aziziyespor, Karasu Kültürspor, Yuvalıderespor ve Limanderespor’u da unutmamak gerekir. Bu ekiplerimizi aldıkları galibiyetlerinden dolayı kutluyorum. Her ne kadar Limanderespor 8 puan ile küme düşme hattında olsa da son çırpınışları taktire şayan.

Karasu Yalıspor’a gelecek olursak. Geçtiğimiz haftaki rakipleri Hacıkışlaspor, ligden ihraç edildiğinden 3-0 hükmen kazanan Yalıspor, Süper Amatör Ligin B Grubunda bir basamak yükseldi. Bir alkışta onlara. Kısacası sezon sonunda umarım fire vermeden tüm takımlarımız başarılı olurlar. Şen ve esen kalın.

 

Yorumlar (0)