23.06.2022, 16:10

Başkan kim olacak?

     İlçemiz Karasu’nun futbol adına göz bebeği olan Karasuspor’a kimin Başkan olacağı halen belli değil. Geçtiğimiz sezon yaşanan belirsizlik, bu sezonda da sürüyor.

     Geçen yıl yaşanan ve şimdi de korkutan bu belirsizlik yüzünden takımımız sahaya çıkamamış ve Bölgesel Amatör Lig (BAL) maceramız başlamadan bitmişti. İnşallah aynı durum yaşanmaz.

     Bu arada bilindiği üzere Karasuspor eğer bu sezon mücadele edeceği Süper Amatör Ligde şampiyon olsa bile statü gereği BAL’ a yükselemeyecek. Tabi bu kural Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Hukuk Kurulu tarafından bir sezonluğuna değiştirilmezse. Çünkü bilindiği üzere geçtiğimiz sezon Pandemi sebebiyle bazı kurallarda esneme yapılmıştı.

     Neyse sonuç itibarıyla Karasuspor’daki belirsizlik beni korkutuyor. Mevcut Başkan Yüksel Mazlum şimdilik sessiz. İlçemiz Karasu, sporun her branşını çok seviyor. Özellikle futbola hasta ve “Karasuspor” dendiğinde akan sular duruyor ama kimse elini cebine atmıyor.  

     Karasuspor’da şimdiye kadar gerek kongre, gerekse yeni yönetim oluşturma adına halen bir ses çıkmış değil. İnşallah tüm sıkıntılar bir an önce çözülür de Sarı-Kırmızılı ekibimiz yine yeniden eski günlerdeki gibi tribünleri doldurur. 

     İlçemiz Karasu’nun Süper Amatör Lig’deki diğer temsilcisi olan Karasu Aziziyespor, yeni başkanı Çetin Kaya ile yeni sezon hazırlıklarına şimdiden başlamış durumda. Eski Başkan Reşit Yetim rahatsızlığı sebebiyle görevini bırakırken, yeni başkan Çetin Kaya, güçlü yönetimle birlikte sezona hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon Play-Off’u son maçta kaçıran Tıntınlar, yeni sezona da aynı hedef ile başlayacaklar.

     Karasu Aziziyespor’un yeni Başkanı Çetin Kaya, önceki gün yaptığımız sohbette net ifadelerde bulundu. Kaya; “Sevgili eski başkanımızın koymuş olduğu hedeflerinden ve onun ideallerden asla vazgeçmedik. Kulüp olarak yeni sezonda hem alt yapımız, hem de A Takımımız ile örnek olmaya devam edeceğiz. Taraftarımızın hiç kuşkusu olmasın” dedi. Ben kendisine inanıyorum. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)