banner212

banner211

23.09.2022, 20:43

Bekliyoruz heyecanla

     Sakarya amatör futbolunda artık hasret bitiyor. Süper Amatörden sonra 1’inci Amatör Lig’de de kura çekimi yapıldı. Süper Ligde fikstürü gördük ama 1’inci Kümede halen beklemedeyiz. Sanırım şablona ayarlama yapılıyor. Neyse sonuç itibarıyla büyük bir heyecanla liglerin başlamasını bekliyoruz. 

     Şu ilk düdük çalsa da 2022-2023 Futbol Sezonuna “Merhaba” desek. Tüm Sakarya genelinde olduğu gibi ilçemiz Karasu’da da yeni sezon hazırlıkları sürüyor. Her iki Ligde de ilçemizi temsil edecek olan kulüplerimiz var. Bu kulüplerimizin öncelikli hedefi gençlere spor yaptırmak. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Gençlerin arasındaki kaynaşmayı sağlamak.

     Bildiğiniz üzere spor yapmak hepimize iyi geliyor. Sağlıklı olmak için hepimizin spora ihtiyacı var ama futbol deyince işin rengi değişiyor. Çünkü futbol birçoğumuz için artık bir tutku haline geldi. Taraftarı olduğumuz takıma büyük bir aşkla bağlanıp kendimizden geçiyoruz. İşte bu durum da stres atmamızı sağlıyor. Ben bu nedenle liglerin bir an önce başlamasını istiyorum. Maçlar başlasa da üzerimizdeki şu stresimizi bir atsak. 

     Amatör Liglerde Kuzey bölgemizi temsil edecek olan kulüplerimiz var demiştim. Süper Amatör Ligde Karasuspor, Karasu Aziziyespor, Karasu Güvenspor ve Kocaali Sahilspor’u izleme fırsatı bulacağız. Bu dört kulübümüz de hazırlıklarına haftalar önce başlamış durumda. Bu dört kulübümüzün A, B ve C Gruplarında mücadele edecek olması, tribünlerdeki taraftara ayrı ayrı heyecan yaşatacak. Herkes kendi taraftarını coşturacak. Ben Karasu Güvenspor ile Kocaali Sahilspor’u henüz izleme fırsatı bulamadım. Karasuspor ile Karasu Aziziyesporu ise yakından takip ediyorum. Hazırlık maçlarını izledim. Her iki takım da bu sezon rakiplerinin korkulu rüyası olacak. Her iki takımın da oynadıkları futbol ile iddialı adlarından bahsettireceklerinden eminim.

     Ben şimdiden Amatör Liglerde mücadele edecek olan tüm kulüplerimize başarılar diliyorum. Allah kazasız, belasız ve sakatlıksız bir sezon geçirmelerini nasip eylesin.

     Gelelim efsanemiz Sakaryaspor’a. Ligin altıncı haftası olmasına rağmen istikrarsız futbolunu sürdürmekte. Bir türlü istikrarı yakalayamadık. Zaman zaman çok iyi futbol ile karşımıza çıkan Yeşil-siyahlı takımımız, kimi zaman saç baş yolduruyor. Önceki gün Samsun maçında da böyle oldu işte. Maça öyle bir başladık ki dedim 7 atarız. Hele ilk 5 dakikada harcadığımız iki net pozisyon aklımdan çıkmıyor. Gel gelelim bu maçı 3-2 kaybettik. İnanılar gibi değil.

     Benim naçizane fikrim göze hoş bir futbol ile ligde kalalım yeter. Yıllardır alt liglerde oynadık. Yıllarca Play-Off çilesi çektik. Birçok ilden boynumuz bükük döndük. İşte o nedenle diyorum ki varsın efsanemiz bu sezon şampiyon olmasın.

     Ben Türkiye’nin imrenerek izlediği Tatangalar’ın bu sezon için benimle aynı görüşte olduklarını düşünüyorum. 1’inci Ligde ilk yılımız. Bu sebeple kalalım yeter. Önümüzdeki sezon yine yeniden tarih yazarız. Çünkü biz Sakarya’yız. Bilir bizi herkes. Şen ve esen kalın.

---

 

Yorumlar (0)