27.11.2013, 12:12

Beylik Ayrı Köy Olmak Ayrı

23 Kasım 2013 cumartesi günü , Kocaali Sentetik Saha’da Kuzey takımları Karasu Aziziyespor ile sonrası , Sahil Karadenizspor’un maçları oynandı. Gol makinası gibi olan Kuzey Takımları , bu haftada Kocaali’de gol ayaklarını çalıştırdılar. Atılan 11 gol’e karşılık sadece 1 gol yediler. O da 9 maçta 9 galibiyet alan Kuzuluk Ersoyspor’un yediği tek gol.


Pazar günü oynanan maçta ise Kültür Gençlikspor , Hanlı Beldespor ile 0-0 berabere kaldı. Kuzeyin durumu böyle ancak , maçların oynandığı sahaya gelince , bugüne kadar sakatlık olmadı ise. O da Allah’ın bir lütfudur. Saha içinde  öbek öbek olan çukurlar ve buna benzer ışıklandırma problemi. Soyunma odalarının eksikliğinden olsun. Şükür demekten başka çaremiz yok.  Yinede Allah razı olsun yapanlardan ve sebep olanlardan. Ancak teslim alanları da bu stadı Allah’a havale ediyorum.

Aziziyespor Kulübü Başkanı Sevgili Dostum Kardeşim Reşit Yetim , bana bir serzenişte bulundu. Haklıda olabilir ancak , şunu iyi bilmesini isterim ki , ben her kulübümüze eşit mesafedeyim. Ama önceliğim ebetteki Karasuspor. Gidebildiğim tüm maçlara olanaklarım ölçüsünde gitmeye çalışıyorum. İnan buna Reşit kardeşim , Aziziyespor Süper Ligden düştüğünde en çok üzülenlerdenim , istifa etmene üzüldüm. Bu eyleminde haklıda olabilirsin. Yalnız kalmış olabilirsin. Maddi ve manevi olarak ancak , şunu asla unutma arkanda 10000 nüfusluk Aziziye mahallesi var. İnşallah bundan sonraki maçlarda , seni yalnız bırakmazlar maddi ve manevi olarak.


24 Kasım Pazar günü Karasuspor-Düzce Beyköyspor, maçında yaklaşık 3000 kişiye yakın seyirci takımını desteklemek için maça geldi. Sezon başından beri son 4 hafta hariç başını mağlubiyetten kaldıramayan Sarı-Kırmızılı ekip Ligde , ilk galibiyetini Emirdağspor karşısında aldı. İkinci galibiyetini Mudurnuspor , karşısında alırken kendi kendime dedim. “İşte gerçek Karasuspor geliyor ve seriye bağladı”.

Ne var ki Eskişehir deplasmanında 90+2 yenilen gol , seri yapma düşüncemizi sekteye uğrattı. Eh şükretmek lazım 1 puana da. 2 hafta üst üste gidilen deplasmanda alınan 4 puan iyi sayılır. Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9ncu grubun güçlü ekiplerinden Düzce Beyköyspor ile oynanan maçta  3 puan. Deyim yerinde ise ilaç gibi. Yani son 4 haftada , alınan 10 puan mükemmel. Bu mükemmeliyeti sağlayan başta Yılmaz Ekşi ve Antrenör futbolcumuz Serdar Ergelen sayesinde oldu.


Şimdi gelelim 4 haftalık seri öncesi maçlara. Evet sezon başında bulunmaz hint kumaşı olan , Selami Tarhan’ın kaçışına kadar.  3 maça açıkçası takım kötü futbol oynamadı. Ama hanesine 1 puan dışında bir şey yazdıramadı. Bunun nedenleri çok değil. Sadece ve sadece çalıştırdığı takımda skora yansıyacak. Oyuncu tercihlerini , yanlış kurmasından. “Eyyyy Tarhan sen göremedin mi Özkan Sahip’i “ diye adama sorarlar.

Son üç maçta attığı 5 gol ile bir anda dikkatleri üzerine çeken bu genç kardeşimiz , ne kadar Karasu’lu ve Karasusporlu olduğunu gösterdi. Elbet bu galibiyetlerde tüm futbolcu kardeşlerimizin çok katkısı var. Sırası ile saymak gerekirse. Kaleciler Kurtuluş ve Bilge, Emircan, Mennan, Mesut, Orhan, Onur, Semih, Mert, Soner, Uğur, Cengiz, Yalçın, Mustafa Basmacı, Oğuz ve Kaptanlarımız Cihat , Antrenör futbolcumuz Serdar Ergelen. Kısacası ham madde tamamen Karasu’dan olunca , tek yürek halinde bu başarı kendiliğinden gelecektir. “Evet” ben iddialıyım. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Bu takım küme düşmeyecektir.


Bir konuya daha değinmek istiyorum. Kulübün maddi olarak şuan itibarı ile yükünü çeken Yılmaz Ekşi gözüküyor ve öylede.  Sevgili Karasulular geldik 9ncu haftaya. Bundan sonraki tüm maçlarımız , hayati önem taşımakta. Geçtiğimiz günlerde bir spor kulübümüzün eski bir yöneticisi ile sohbet ettik. Bu yönetici bir konudan bahsetti. Aylık sadece 15 bin lira yemek parası verdiğini söyledi. Şaşırmayın sadece yemek parası. Parayı kim ödüyor biliyor musunuz. O kulübün bağlı bulunduğu Belediye. Ey Karasu Belediyesi senden yemek parası istemiyor ,Bu kulüp idarecileri. Sadece ve sadece bu takımın maddi külfetine el atmanı istiyor. Karasu’da Lokantacılık yapan esnafımız , zaten bu yükü aldılar. Üstüne bu lokantacı esnafımızı yürekten kutluyorum. 15 bin liralık bu yükü taşıdıkları için.

Hadi uyuma Karasu Belediyemiz, yemek parasından kurtardı seni lokantacı  esnafımız. Sen sadece taşın altına çok az elini değil parmaklarını koy. Yeter gerisini Yılmaz Ekşi hallediyor zaten. Bir sözümde azınlıkta olan sorumsuz taraftarımıza. Beyköyspor maçında yaptığınızı asla tasvip etmiyorum. Siz bu davranışınızla takıma destek değil , adeta provokatörlük yapıyorsunuz. Ya hakem maçı tatil etseydi. Bir de şu var zaten. Bu kulüp maddi olarak zor yürürken , sizlerin yapmış olduğunuz bu agresiflik en az Karasuspor’a 1500 lira para cezası getirecek. Lütfen sevgili kardeşlerimiz , dikkatli olalım. Sahamıza gelen takımlarımızı , evimize gelen misafir gibi ağırlayalım. Şen ve Esen Kalın.

 

[email protected]

 

Yorumlar (0)