04.12.2013, 11:09

Zor Puanlar

30 yıldır Spor camiasının içindeyim. Bugüne kadar seyrettiğim tüm maçlarda , hiçbir hakemin art niyetle maç yönettiğini görmedim. Biri bana dese , “şu hakem , bizim maçımızda art niyetle davranıp, puanımızı gasp etti. İşte buna kesinlikle inanmam.


30 Kasım Cumartesi günü Hendek Atatürk Stad’ında oynanan Hendek Gençlik ile Kuzuluk Ersoyspor maçını seyrettim. Bu maçta hakemlerin , maç içinde gösterdiği performans akıllara “acaba” diye düşündürdü. Kısacası , hafta içinde aynı maça bir başka hakem atanıyor. Maç günü ise ; başka bir hakem Hendek’te düdük çalışıyor. “İnsan ister istemez farklı düşünce içinde oluyor.


Kesinlikle söylüyorum, hiçbir hakem kardeşim , hangi maç olursa olsun. Art niyetle maç yönettiğine inanmıyorum. Fakat burda tartışacağımız bir konu ise ; maç yöneten hakemlerin “yeterli mi , yetersiz mi ? “olduğunu tartışmak. Benim naçizane düşüncem , yetersiz olan hakemlere maç verilmemesi. Yazık bin-bir türlü ekonomik zorluklar ile , maçlara çıkan amatör takımlarımızın sarf ettiği emeklere yazık. Hendek Gençlik maçında sakatlanıp , oyunu terk eden Kuzuluk Ersoyspor’lu Turgut’a buradan “tekrar geçmiş olsun “dileklerimi iletiyorum.


1 Aralık Pazar günü Sakarya derbisi olan Adapazarıspor-Karasuspor maçında idik. Karasuspor , yaklaşık 1500 taraftarı ile Karaman Sentetik Saha’sında tribünlerde takımlarını desteklemek için gelmişlerdi. Taraftarın ve Karasuspor’un tek amacı vardı. 3 puan alıp Kuzeye dönmek. Ancak , her şey insanların istediği gibi olmuyor.


Bir tarafta tüm ekonomik zorluklara rağmen , BAL’da mücadele eden Karasuspor , diğer tarafta ise sırtını Adapazarı Belediyesi ile Sakaryaspor’un eski Başkanları Halit Evin ve İsmail Gürses’e dayamış Adapazarıspor var. Hani derler ya , “eğri oturup , düz konuşalım “diye. İşte buna tam düz konuşmak gerekirse , fark bu Karasuspor’un yedek kulübesine baktığımızda 16 yaşında Baran Tatlı , 18’lik Mustafa Basmacı ve diğerleri. Adapazarıspor’un yedek kulübesine baktığımızda bir zamanların Papen Mustafa’sı var. İşte fark bu bilmem anladınız mı.


Kısacası Karasuspor , 5 haftadır yenilgi yüzü görmüyor ve iki maçı varki  galip durumda iken , 90 dakikayı berabere bitiriyor. Olsun şunu da belirtmek isterim “Karasuspor küme düşmez “buna adım gibi eminim. Çünkü Karasuspor’un arkasında Belediye yok , ama Yılmaz Ekşi , Aydın Aldemir var. Sağ olsunlar kendileri belki de tüm mesailerini , Karasuspor’a vermişler. Ben buna “adanmışlık” derim. Tabi ki evet elbet Karasuspor’a yardım eden iş adamlarımız var. Bunu çok iyi biliyorum. Sevgili Yılmaz Ekşi, “hep aynı kişilere gitmekten yoruldum “dese de , hedefi tek. Bu sezon BAL’da kalmak.


Aslında Karasuspor bu sezon bana göre başarılı. Her ne kadar sezon başında Antrenör olarak yanlış seçim yapmış olsa bile. Oynadığı futbol hiç de diğer takımlardan kötü değil. Hatta baktığımız da , yetenek olarak daha fazlası var. Ancak , bir şansızlık yada beceriksizlik biraz öne çıkınca , puan olarak gerideyiz. Ekonomik olarak baktığımızda diğer kulüplerin arkasında  , mutlak surette O bölgenin mevcut Belediyeleri tapu gibi arkasında dururken , Karasuspor ‘da ise bu durum çok farklı. Şimdi diyorum ki ey Belediye sen Karasuspor’un neresindesin.

Karasu Aziziyespor 30 Kasım Cumartesi günü ilk mağlubiyetini Ligin genç ekiplerinden olan Yıldırmspor’dan aldı. Bu demek değildir ki dünyanın sonu. Futbolda yenmek yenilmek ve beraberlik var. Kimse paniğe kapılmasın.  Aziziyespor düştüğü yerden kalkacak kadar , güçlü bir kadroya sahip. Sevgili Antrenörümüz Ercan Zorlu , zoru başaracak kadar tecrübeye sahip. Sezon sonunda gülen taraf yine Aziziyespor olacaktır. Şen ve esen kalın.

 

 

Yorumlar (0)