23.06.2021, 12:40

Bize Yakışmadı !

Sakaryaspor'a başkan seçilen bir kongrede böyle acemice işlere imza atanlar büyük vebal aldı. Başkan seçilen Cumhur Genç'i destekleyenleri de Uğur Akkuş'u destekleyenleri de sıkıntıya sokanlar inisiyatif aldım diyerek kurtulmamalı bence. Üstelik ilk vukatı değil. Neden mi yine Cumhur Genç’in aday olduğu 2 sene önceki kongrede iki aday varken açık oylama yaptırmaya kalkarak ortamı germiş insanları birbirine sokmuştu.

BU KADAR MI ZOR

Sakaryaspor tarihinde belki ilk kez böyle bir katılımla bir başkan seçti, onu da elimize yüzümüze bulaştırdık. Kabinlere giden labirentlerin başına konulmalıydı sandıklar imzasız oy böyle engellenirdi. Oyları açılmadan zarflar ilk etapta sayılmalı, tutanaklara göre fazla olan zarflar rast gele seçilerek imha edilmeliydi. Böylece bırakın Uğur Akkuş'u ya da Cumhur Genç'i, Sakaryaspor böyle bir itam ile dahi muhatap olmak zorunda kalmazdı. Birlik beraberlik lazım derken nereye geldik. Biz böylemi 10 Binlerin katılımı ile kongre yapacağız, biz böylemi birlik olacağız.

Seçim sonucunu da geçtim. Daha dün tribünde birbirine sarılan insanların verdiği bazı tepkilerin görünce üzüldüm. Yılları belki de çocuklukları beraber geçmiş insanlar sırf kendi desteklediği adayın tarafında değil diye dostlarına bırakın sitemi hakaret edecek noktaya gelmiş.

Daha dün Büyükşehir’in istemediği aday konumunda iken aradan geçen sürede Ekrem Yüce’nin tercihi olarak oyların yarısını alarak başkan olan Cumhur Genç’in işi bundan sonra iki kat daha zorlaşacak. Sakaryaspor için hayırlısı olsun inşallah ama zaten gergin ve yılgın olan bir camia ve yeni umutlara yelken açmak için kötü bir başlangıç oldu.

Yorumlar (1)
atö 3 yıl önce
yazık oldu bu yılda heba olacak ve keşke lerle geçecek hep ömrümüz!bu gidişle.