16.07.2021, 15:41

Tebrikler Hendekspor. Darısı Karasuspor’a

 Hendekspor tam 72 yıl sonra 3’üncü Lig’e yükseldi. Görev tamamlandı. Şampiyon Hendek. İşte Hendek, işte şampiyon” gibi daha birçok güzel başlıklar attık günlerdir.  
     Bu güzel başlıklar yazımızın girişini de süsledi. Çok mutluyuz. 
     Bir Karasulu olarak,  bu güzellikleri Karasuspor ile yaşamak isterdik ama nasip değilmiş. Kaldı ki Hendekspor’da bizim takımımız, diğerleri de. Çünkü artık ilimiz Sakarya’dan ikinci bir profesyonel takım çıkmalıydı. Oldu. Çok mutluyuz. 
     Hendekspor çok uğraştı. Aylarca hazırlandı, binlerce TL harcadı, didinip durdu. Yöneticisinden hocasına, şoföründen masörüne kadar herkes inanmıştı ve başardı. Bana göre Hendekspor bu başarısıyla birlikte sadece Sakarya’nın 17 yıldır ikinci bir profesyonel takıma duyduğu hasreti bitirmedi. Aynı zamanda Sakarya’mızın diğer kulüplerine de cesaret verdi.
     Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendekspor Kulüp Başkanı Adil Karabulut ve yönetimi, Teknik Sorumlu Talip Toprak ve ekibi, tüm futbolcu kadrosu ve taraftarı tebrik ediyorum. İnandılar, başardılar. 
     Şimdi tüm ilçe takımları 3’üncü Lig için sıra beklemeliler. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) normal sezonun Eylül ayında başlaması bekleniyor. Sakaryalı kulüplerin hazırlıklarını bu döneme kadar çok iyi yapmaları gerekiyor. 
     Bence artık sıra Karasuspor’da. Ona göre hazırlanmalı.  
     Tüm dünyayı kasıp kavuran Covit-19 Pandemisi nedeniyle geçtiğimiz yıl Türkiye’de amatör maçlar oynanmadı. Yaklaşık bir buçuk yıl futboldan uzak kalmıştık. Hasretle beklediğimiz lig için umudumuz yeni sezona kaldı.  
     Bu sezonu biraz hatırlatayım. Alınan tedbirlerin ardından yavaş yavaş hayatın normale dönmesi ile birlikte BAL başlatıldı ve hızlandırılmış heyecan yaşandı. Sakarya’nın BAL takımları Arifiye Kalaycıspor, Pamukova 1968spor, Sapanca Gençlikspor ve Serdivanspor, bu hızlandırılmış heyecana katılmayacaklarını belirttiler. Erenlerspor, Hendekspor ve Karasuspor ise bu hızlandırılmış ligde “biz varız” dediler. 
     Adil Karabulut başkanlığında, Talip Toprak Antrenörlüğündeki yola çıkan Hendekspor, 4 maç yaptığı Sakarya grubunda Karasuspor ve Erenlerspor’u geçti. Böylece lider olarak final grubuna yükselen Hendekspor, özellikle İstanbul takımlarından çekiniyordu ki tam tersi oldu. 
     Final grubunda karşılaştığı Kartal Bulvarspor ve Bağcılarspor’u saf dışı bırakan Hendekspor, böylece İstanbul takımlarının 13 yıllık hakimiyetine son verdi. 13 yıldır her sezon 3’üncü Lige takım veren İstanbul, bu kez Hendekspor’un gazabına uğradı. 
      Neyse, ardından döndük finale. Düzce temsilcisi Çilimli Belediyespor ile final yapan Hendekspor. Finalin ilk yarısında geriye düştü ama soyunma odasında her ne yaşandıysa ikinci yarı müthiş bir performans sergiledi. Yalova Atatürk Stadındaki finali uzatmalarda attığı gollerle 4-1 kazanan Hendekspor, artık 3’üncü Ligde.
     İşte bu kısa hatırlatmanın ardından bugünümüze dönecek olursak, 72 yıl sonra 3’üncü Lige kavuşan Hendekspor’u tekrar, tekrar tebrik etmemiz gerekir. Kısa sürede tarih yazıldı ama buralara kolay gelinmedi. Tarih öyle kolay yazılmadı. 7’de 7 yaparak 3’üncü Lige yükselen Talip Toprak’ın futbolcularına saygı duyulmalı. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (1)
İslam ARSLANOĞLU 3 yıl önce
karasusporda 3.lige çıkma potansiyeli var